Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
151 postów 1178 komentarzy

Seawolf- Dziennik Pokładowy

Seawolf - Blog archiwalny, Tomasz "Seawolf" Mierzwiński zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 1 maja 2013 w Gdyni. [*] Dziennik Pokładowy Seawolfa, kapitana , oszołoma, jaskiniowgo antykomucha

Posłuchajmy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Posłuchajmy kogoś, komu ufam w 100%

Jak twierdzą, (zapewne na podstawie jakichś dowodów, bo przecież nie dopuszczam myśli,. że mogą kłamać) najwybitniejsi intelektualiści NE, jestem szczurem i desantowcem po szkoleniach w Rzepie, a kto wie, czy nie jakichs ośrodkach wywiadów.

Zatem owszem, posłużę sie jednym wywiadem ( ha!!  WYWIADEM!!! Zatem to prawda!) .

Posłuchajmy. Jest tez kilka słów o "trzeciej drodze", około 7 minuty.

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=258

 

 

KOMENTARZE

 • @autor
  Ciekawe czy zna Pan co sądził na temat Antoniego Macierewicza śp. Lech Kaczyński i dlaczego nie opublikował aneksu do raportu WSI?
  Nie powiem AM jest to facet z jajami, ale ma swoje wady(kto ich nie ma), które dyskwalifikują go jako wyrocznię (również w oczach LK).

  Pozdrawiam serdecznie.

  PS. dziwnie jakoś Pan nie odpisuje na moje prośby pod różnymi Pana komentarzami na temat tego by Pan wyszedł z za monitora i popatrzył jak wyglądają struktury PiS w terenie i jak wygląda cała ta maszyneria partyjna. vide dziś pod tekstem Jurka Wawro ;-)
 • A może się więcej nie kopmy?
  Przecież stoimy po tej samej stronie.

  A na zgryźliwość mógłbym odpowiedzieć, że my agenci WSI z NE w ramach zagłuszenia twoich słusznych wniosków dajemy cię na SG!
 • @Mariovan
  Dlaczego dziwnie? szczerze mówiąc, nie zwrociłem uwagi, sorry. Mój Panie, po pierwsze, bardzo proszę nie stwarzac jakiegios sztucznego przeciwstawienia Kaczyński - Macierewicz. To dość prosty trick socjotechniczny.

  Aneks nie został opublikowany, bo, to mój domysł, nie na wszystko są dowody, które rozgrzane sądy nie dałyby rady obalić.

  Jestem bardzo krytyczny wobec wewnetrznej sytuacji w PiS, właśnie mam zaproszenie na dwa spotkania w tym samym dniu i o tej samej godzinie , na które zapraszaja dwie konkurencyjne grupy. To przykre.

  Ale, co to ma do rzeczy?

  Konkurencyjna partyjka, albo, jeszcze lepiej, dwie, albo trzy, na każdy segment elektoratu, maja w tym "kochanemu PiSowi" pomóc?

  Lubie żarty, ale bez przesady!

  Pozdrawiam szczerze i serdecznie.
 • @mnich zarazy
  szczere Bóg zapłać, jak agent agentowi ;-))
 • @Seawolf
  Przepraszam, ale ja znam sytuację wew. PiS w Wawie i nie tylko. Niestety. Problem narasta, a jak PiS wygra i nie daj Bóg będzie chciał sprawować rządy przy obecnej sytuacji to będzie ...
  Tak piękna katastrofa.

  Nie stosuję socjotechniki, bo jest mi to serdecznie obojętne jak Pan wie, nie daję szans że Polsce się poprawi pod rządami zupełnie bezideowej i bez planu naprawy państwa formacji politycznej dodatkowo wew. skłóconej i z odciętym przez koterie prezesem. Takie są fakty. A Macierewicz w opinii LK to człowiek szlachetny, który jednak ma tendencję by z bardzo błahych poszlak wyciągać najdalej idące wnioski, bardzo często błędne i nie do przyjęcia. To zastrzegam nie moja opinia.
  Po prostu jestem realistą.
 • Sorry
  Ale my agenci musimy słuchać rozkazów - to dlatego zjechał.

  Ps.
  Zamiast współpracować - to jesteśmy o krok od walki.
 • @Autor Jak mogłeś dać się aż tak wyprzedzić! Kazia szybsza od Wilka? :)
  http://antonioiwaldi.nowyekran.pl/post/15678,zakonczcie-ten-spor-panowie-dla-dobra-polski-i-ne-zakonczcie#comment_121065

  ---> My już dawno odsłuchaliśmy a Ty dopiero dajesz namiar ...
  Ale nie szkodzi. Im więcej takich namiarów tym liczniejsza grupa tych, którzy odsłuchają i dowiedzą się ciekawych rzeczy ... by zrozumieć!
 • @Mariovan
  Zatem porzucamy samochód, bo ma lakier zadrapany, i próbujemy złożyć rower z kilku cześci, które poprzednio nie chciały sie złożyć, a jak sie złożyły, to nigdzie nie dojechały, ale teraz, to się na pewno złożą i dojadą szybciej, niż wszystkie samochody. Przy czym niektóre części wymontujemy z tegoż samochodu, bo innych nie ma.

  Nie twierdzę, ze AM sie nie myli. Po prostu do nas należy ocena, komu wierzymy bardziej, Macierewiczowi, czy towarzyszom generałom, którzy tak kochaja Jarosława Kaczyńskiego, że aż chcą, by troche odpoczał od polityki, jak adm. Toczek to pięknie ujął, aż się mało nie popłakałem ze wzruszenia.

  Jak Pan , być może zauważył, w ogóle nie wspominam o Ściosie ( do czego usiłuje się rzecz sprowadzić) , a jedynie cytuje wasze własne teksty, nic innego.
 • @FireBlade
  NIemożliwe, u mnie odtwarza się całe 20 minut?
 • @mnich zarazy
  Rozkaz, to rozkaz, rozumiem, mam to samo ;-)

  Mozna protestowac na piśmie, ale po wykonaniu ;-)
 • "Partia Smoleńska"
  Smutne i przykre , że "partia smoleńska" jest dywersantem...
 • @Seawolf
  "niech znajdzie swoje miejsce w tym ruchu"

  Już Wrocławski Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego znalazł miejsce w ruchu i został pozwany do sądu o przywłaszczenie nazwy, tylko dlatego, że aparatczycy z PISu chcieli rządzić całym komitetem, czyli artystami i naukowcami wedle swojego czerwonego widzimisie i nie podejmują rozmowy o wizji Polski, bo nie dostają intelektualnie, a uczyć się nie chcą.
 • Na piśmie?
  Ok. ale by nie było nieporozumień (bo nie wiem jak u was ale u nas biurokracja straszliwa), w 3 (słownie trzech) egzemplarzach wystarczy?

  No i co z podpisem, bo my tylko potwierdzony notarialnie:)
 • @Autor
  Macierewicza lubię i szanuję od bardzo dawna, co nie znaczy że uważam za nieomylnego.
  Tym razem się uśmiałem z "dywersyjnego charakteru" powoływania rady blogerów "wypracowywania swojego miejsca" przez ŁŁ " w tym szerokim ruchu" którego nie interesuje nawet Szeriemietiew, czy Morawiecki, czy Jurek tzn (+ 2% min. w wyniku wyborów). A blogerzy zaczęli PiS interesować dopiero wtedy, gdy jakaś ich część może się stać polityczną konkurencją. To przynajmniej już jest plus.

  Głowę dam, że ciebie, najpopularniejszego pisowskiego blogera nikt ze sztabu nie spytał nawet jak prowadzić kampanię w necie. Dobre jej prowadzenie to kolejnych kilka procent. W tej chwili jest żadne.

  Ta wypowiedź potwierdza tylko to co widzę i o czym napisałem w poprzedniej notce - kierownictwo PiS kompletnie nie rozumie i nie "czuje" netu a zwłaszcza nE.

  I do wyborów jest 5 miesięcy a nie 4ry, też podciągnie faktów pod tezę.
 • @1normalnyczlowiek
  Dlaczego Kazia jest szybsza od Wilka? Chyba nie jest ze WSI?
 • @R.Zaleski
  Aaaa, skoro 5 , a nie 4, to zupełnie co innego ;-)

  To o radzie blogerów, odebrałem nieco inaczej, jako powoływanie fikcyjnego ciała, kwiatka do kożucha. Co potwierdził dzisiaj carcajou, mówiąc, ze nie po to taką kasę władowali w projekt, żeby jakas rada blogerów miała to zatrzymać. Aż mnie obśmiał za takie przypuszczenia.
  Z obfitości serca usta mówią.

  Co do PiS i netu- pełna zgoda, tylko co z tego? PO jest lepsze? Dlatego trzeba się upewnić, zeby PiSowi uszczknąć głosów?
 • @circ
  Nie znam sprawy, ale JK to jest trademark, który nie każdy może używać, tak, jak Coca Cola. Nie każdy może otworzyć restauracje Mc Donalds, jeśli nie ma franszyzy. To, że wie jak sie robi hamburgery, nie wystarczy.

  tak sobie myślę, nie znając sprawy.

  Po sprawie zdrajców z PJN pewnie będzie bardziej podejrzliwie i ostrożnie.
 • @Katron
  Szczerze, znam przykłady kiedy jedni i drudzy zwolennicy są siebie warci. Po prostu brakuje odrobiny ogłady i dobre wychowania czasami. Ociec za mało dyscypliny na d... używali.
 • @Seawolf
  O jakiej "partii smoleńskiej" mówi AM? Przecież wiesz, że to brednie, ale rzeczywiście pije do Łazarza.
 • @carcajou
  Nie wiem, może to projektowana nazwa, a Ty jeszcze o tym nie wiesz , hmmm?

  Nazwa zawsze jest chwytliwa i piekna, to podstawa. Polska jest Najważniejsza, na przykład. Albo, ja wiem, Partia Prawdziwych Patriotów. Albo partia Chrystusa Pana, albo jakoś tak.
 • @Seawolf
  Bo cię znielubię, masz bowiem tendencję do nie cytowania - nigdzie nie napisałem "jakaś" RB.

  Wielokrotnie też pisałem, że NE i portalik prawyborczy to dwie różne inicjatywy. Nie ma być związku NE z portalkiem poza faktem marketingowym (sprzyjającym rozwojowi NE), żeby móc głosować na portaliku musisz być zarejestrowany w NE.

  Poza tym poczytaj też sobie DOKŁADNIE kompetencje RB ... NOWEGO EKRANU.
 • @Mariovan
  Po mojemu prowokacja obliczona na takich jak Katron - w dodatku skuteczna. Póki nie rozwiąże się kwestii "cenzury", to będzie jak jest.
 • @Seawolf
  OLW - tak pisał Łazarz. Obywatelskie Listy Wyborcze. No i nie będzie żadnej partii, będzie co będzie.
 • @carcajou
  drogi carcajou, PLEASE!

  Co za różnica, czy coś się nazwie partią, ruchem społecznym, Admiralicją, Sodalicją mariańską, federacją obywatelską, zmotoryzowanymi odwodami Chrystusa, sztafetami patriotycznymi, szwadronami Polski Od Morza Do Morza, czy jakkolwiek.

  Kluczem jest konkurencyjna lista wyborcza, obaj o tym doskonale wiemy, albo jeden z nas jest kretynem ;-)
 • @Seawolf
  Po prostu nie za bardzo lubię słowa "partia" :)
 • @carcajou
  Nazwa jest Nieważna- NJN, o, dobre!

  No, starczy na dzisiaj, dobranoc!
 • @Seawolf
  Doświadczonych politycznie trzecio-drogowców nie przekonasz, i nie o to chodzi, ale trafiasz do bystrych młodych, tych przekonuje Twoja publicystyka.
  Dlatego dobrze się stało, żeś wznowił pisanie na N. Ekranie.
  Pozdrawiam
 • @Seawolf
  PS. No i pozycji blogera No. 1 na NE musisz bronić!
 • seawolf
  ja uważam że nie jesteś szczurem i desantowcem po szkoleniach w Rzepie, a kto wie, czy nie jakichs ośrodkach wywiadów.

  i na dodatek zapraszam, jak każdego Chrześcijanina do "Ruchu 333":
  http://circ.nowyekran.pl/post/15148,zakladamy-nowa-partie-ruch-czy-poprze-nas-ll-i-p-opara

  - no chyba że potępiasz nas, uważając że:
  "jesteśmy szczurami i desantowcami po szkoleniach w Rzepie, a kto wie, czy nie jakichś ośrodkach wywiadów." ;))))

  http://a1.l3-images.myspacecdn.com/images02/146/4b45c0c46b1c4fdc835e1b33f58c43ec/m.jpg
 • @antonioiwaldi
  wznowiłem incydentalnie. Głównie, żeby podyskutowac z paroma ludźmi i powkurzać paru kmiotów.

  Wracam w zanurzenie.

  Pozdrawiam!
 • @sosenkowski
  Nie szczurami, czy desantowcami, was po prostu pojebało do szczętu, mówiąc prostym, marynarskim językiem.

  Albo szatan w Was wstąpił, mówiac językiem circ.

  Pozdrawiam!
 • seawolf
  Wszystko to już było na początku lat 90. Dobrze pamiętam publiczną awanturę na OKP kiedy Bolek zaproponował, ze zbić termometr. Wałesa i jego prowadzący dobrze to rozegrali. Rozwalili całą SOLIDARNOŚC i po 3 latach od przełomu w 1989 r komuchy wróciły do władzy. A jeszcze pijak i oszust kwaśniewski prezydentem został. Tak dobrze sobie pokombinowali, że przeglaliśmy wszystko. A Platforma Oszustów nie dzieli się ale "wciąga" wszystkich nawet postkomuchów jak celebryta Arłukowicz. My się nigdy nie nauczymu. Pozdrawiam
 • @Seawolf
  Śledzę to wszystko i jeszcze raz utwierdzam się w przekonaniu, że u nas na prawicy "nie idzie się dogadać". Niestety!

  pozdrawiam
 • @all - trzecia sila juz zgnila
  Moim zdaniem, ta dyskusja juz dawno wyczerpala swoje merytoryczne podstawy. Teraz to juz jest raczej kwestia ambicji. Dalsze spory oslabiaja kazda ze stron - a izraELITY i POzyteczni idioci sie ciesza.
  Przyjmijmy za dobra monete wywiad z Czarneckim, moze warto tez pomyslec o podobnym wywiadzie z A. Macierewiczem ?
  CZY TAK TRUDNO TO ZROZUMIEC ZE TERAZ TYLKO W JEDNOSCI SILA.

  Ps'
  a Solidarni 2010 juz dawno powinni miec swoja zakladke na nE
 • @Seawolf
  "Nie szczurami, czy desantowcami, was po prostu pojebało do szczętu, mówiąc prostym, marynarskim językiem."

  Łoł! Poszedłeś na maxa, od serca :)))
 • do wszystkich
  Sytuacja wewnętrzna w PiS, którą opisuje Mariovan, zaczęła się kształtować już po wygranych wyborach w 2005-ym roku. Pozycja bmw (biernych, miernych, tylko czy wiernych) w strukturach PiS od tego czasu stale się umacnia. Ani rządy PiS w latach 2005-7, ani obecne zapowiedzi programowe tej partii (czy są takie ?), nie wskazują na to, PiS ma zamiar doprowadzić do radykalnych zmian systemowych w Polsce, bez których nie można odwrócić procesu systematycznej degradacji naszego państwa. Możemy natomiast liczyć na działania naprawcze ze strony PiS, ale musimy mieć świadomość, że będą one wpisane w system i przez to łatwo odwracalne, tak jak to się stało po 2007-ym roku. Do tego wystarczą zmiany personalne (wystarczy przypomnieć o prokuraturze, CBA i mediach publicznych). Z drugiej jednak strony, sprawą nie cierpiącą zwłoki, taką z gatunku "być, albo nie być", jest natychmiastowe odsunięcie od władzy PO i wszelkich klonów PZPR, ZSL, czy Unii Demokratycznej. Nie będę się nawet silił, by to udowadniać. W obecnie obowiązującym systemie wyborczym, jedyną partią która to może zrobić jest PiS.
  Nie wiem, czy tworzenie na 5 miesięcy przed wyborami, alternatywy wyborczej mającej przyciągnąć tych, którzy nie chcą głosować na PiS, jest w stanie się powieść, czy też skończy się tylko osłabieniem pozycji PiS. Tym, którzy są pewni jednej lub drugiej opcji, mogę tylko pogratulować zdolności profetycznych, których ja nie posiadam. Mam wrażenie, że w tej chwili elektorat jest zbyt silnie spolaryzowany emocjonalnie (racjonalności jest tu naprawdę niewiele), i że 5 miesięcy to trochę za mało czasu, aby przyciągnąć niezdecydowanych, czy dotychczasowych zwolenników PO do takiej alternatywy. Dlatego przypuszczam (przypuszczam, nie wiem), że takie przedsięwzięcie jest zbyt ryzykowne w tej sytuacji.
  Chcę wszystkim zadać fundamentalne pytanie : czy podmiotem życia publicznego powinno być społeczeństwo (naród), czy partie polityczne ?
  Czytając dyskusje na NE i pod tym tekstem, mam wrażenie, że mało kto zadaje sobie to pytanie. Prawie cały spór obraca się wokół interesu partyjnego, a naprawdę, interes partyjny nie jest tożsamy z interesem społecznym. Bez względu na to, czy PiS wygra nadchodzące wybory, czy nie, tylko silne społeczeństwo obywatelskie, poprzez zintegrowane działania może wymusić zmiany systemowe w Polsce. Dlatego, niezależnie od popierania PiS w tych wyborach, powinniśmy dążyć do budowania silnego społeczeństwa obywatelskiego, które będzie wymuszać na rządzących korzystne dla społeczeństwa zmiany systemowe, bez względu na to, kto będzie u władzy. Nasi władcy najwyraźniej mają świadomość, jakim zagrożeniem dla systemu jest społeczeństwo obywatelskie, dlatego tak brutalnie tłumią wszelkie przejawy jego aktywności. A Wy macie tą świadomość ?
  Na NE pojawiają się rózne pomysły na budowanie takiego społeczeństwa, na tworzenie ruchów i działań społecznych. Sam przedstawiłem dwa pomysły (Forum Działań Obywatelskich i akcja ulotkowa). Jednak te wszystkie pomysły toną w bieżączce partyjnej. Może to wszystko przemyślicie ?
 • @Piotr Marzec
  "Ani rządy PiS w latach 2005-7, ani obecne zapowiedzi programowe tej partii (czy są takie ?), nie wskazują na to, PiS ma zamiar doprowadzić do radykalnych zmian systemowych ... Możemy natomiast liczyć na działania naprawcze ze strony PiS, ale musimy mieć świadomość, że będą one wpisane w system i przez to łatwo odwracalne, tak jak to się stało po 2007-ym roku."

  *** Demokracja polega dokladnie na tym, ze wszystkie zmiany sa odwracalne. Zarzucenie PiS, ze nie wprowadza zmian nieodwracalnych.. jest pozbawione.. logiki.

  Najmocniejsza mozliwoscia utrwalenia zmian jest zapisanie ich w konstytucji. Na zmiane jest potrzebna 2/3 wiekszosc w sejmie.
  Innymi slowy, dopiera wiekszosc konstytucyjna jak Orbana na Wegrzech umozliwia zakotwiczenie zasadniczych zmian w konstytucji.

  Dlatego trzeba zrobic wszystko, zeby JK wiekszoscia konstytucyjna.
  O jakosci zmian dycyduje JK i intelektualne zaplecza PiS. Jak Kongres pokazal jest ono fantastyczne.
 • @fritz
  Jest dokładnie tak, jak piszesz.
  Pozdrawiam
 • @fritz
  "Demokracja polega dokladnie na tym, ze wszystkie zmiany sa odwracalne. Zarzucenie PiS, ze nie wprowadza zmian nieodwracalnych.. jest pozbawione.. logiki."
  Aby napewno pozbawione logiki ? Zmiany, które wprowadził PiS, choć oceniam je bardzo dobrze, były oparte na osobistych walorach kierownictwa instytucji, o których wspomniałem, a nie na zabezpieczeniach prawnych. Zatem nie zmieniały systemu, lecz się weń wpisywały i dlatego PO nie musiała wprowadzać żadnych zmian prawnych, aby działania naprawcze PiS spacyfikować - wystarczyły zmiany personalne. Jesteś pewien, że kierownictwo PiS rzeczywiście dąży do radykalnych zmian systemowych ? Możesz przedstawić jakieś dowody, albo chociaż przekonujące przesłanki ? Taka prosta sprawa jak otwarcie rynku mediów elektronicznych poprzez zniesienie koncesji : czy możesz mi przypomnieć jakieś działania PiS w tym kierunku, lub choćby propozycję takich działan ?
 • @Piotr Marzec
  Człowieku, przeczytaj przynajmniej, co Ci napisał fritz.
  Nie dociera do Ciebie, że trwałe zmiany można wprowadzić tylko poprzez zmianę Konstytucji, a do ich wprowadzenia potrzeba 2/3 głosów Zgromadzenia Narodowego, czego rząd PiS ani przez sekundę nie miał?
  Propozycja: mniej pisz, więcej myśl.
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi, marzec
  antonioiwaldi
  pozdrawiam

  Marzec: mylisz rzeczy.
  Tylko zmiany umocowane w konstytucji sa w miare bezpieczne po zmianie rzadu. O ile rzad nie osiagnie 2/3 wiekszosci.
 • @antonioiwaldi
  Nieuprzejme, złośliwe wycieczki personalne nie są rzeczowym argumentem, lecz formą erystyczną.
  "mniej pisz, więcej myśl".
  Bardzo dobra uwaga - weź ją sobie do serca.
 • @fritz
  Naprawdę, proszę chociaż spróbować zrozumieć to co piszę. Nigdzie nie przeczyłem, że radykalna zmiana systemu wymaga zmiany konstytucji , do której potrzeba 2/3 sejmu i że PiS nigdy takiej większości nie miał. Piszę o tym, że PiS nie podjął prób zmiany systemu w ramach obowiązującego obowiązującego porządku konstytucyjnego (może z wyjątkiem szerszej lustracji i próby otwarcia zawodów prawniczych), a takie możliwości istniały i nadal istnieją, choć jak każde zmiany wymagają większości parlamentarnej (50% + 1, a niekoniecznie 2/3). Takie możliwe zmiany systemowe to zniesienie koncesji medialnych (o czym wcześniej wspomniałem) i wogóle redukcja systemu koncesyjnego paraliżującego aktywność gospodarczą i nie tylko, uproszczenie systemu podatkowego i pewnie wiele innch, w których określeniu przeszkadza mi moja niewiedza, ale przypuszczam, że ludzie bardziej kompetentni mogą podać więcej takich przykładów.
 • @fritz
  Ps. Tak na marginesie, w obecnie obowiązującym porządku konstytucyjnym istnieje też możliwość odwołania się bezpośrednio do opinii narodu z pominięciem sejmu, czyli referendum, które w Szwjcarii jest instrumentem nagminnie stosowanym. Ta procedura wymaga jednak istnienia silnego społeczeństwa obywatelskiego i rzeczywistej wolności dostępu do informacji, co z kolei wymaga otwartego rynku mediów (koncesje medialne i koło się zamyka).
 • @Piotr Marzec
  Dodaj jeszcze "uczciwych sądów".
 • @Piotr Marzec
  Referendum zarządza Sejm (art. 125, ust. 2 Konstytucji RP).
  Zapewniam, że naprawdę warto czas poświęcony na pisanie, poświęcić na zdobywanie wiedzy.
  Pozdrawiam
 • @Seawolf@Mariovan
  DLACZEGO Lech Kacyzński nie opublikował raportu WSI - odpowiedział sam LK. W książce-wywiadzie opublikowanej przez Warzechę.

  O ile pamiętam - dlatego, że publikacja spowodowałaby "trzzęsienie ziemi", a pałac prezydencki i tak był w mniejszej mniejszości jeśli chodzi o oddziaływanie na opinię publiczną. Po prostu - pewne rzeczy okazały się dużo gorsze, niż się spodziewano.

  AM nie jest nieomylny. Ale ma wiedzę, instynkt, odwagę i prawość. To wystarczy, aby stanąć po jego stronie (jeśli w dodatku można stanąć w tak zacnym towarzystwie, jak Wilka, tym lepiej :)
 • @Kazia
  Znowu wypada mi się z Panią zgodzić.
  Pozdrawiam
 • @Piotr Marzec
  Przesłanką wskazującą "że kierownictwo PiS rzeczywiście dąży do radykalnych zmian systemowych"jest projekt nowej konstytucji autorstwa PiS-u opublikowany na ich stronie internetowej oraz próby dyskursu polityczno-naukowego o nowym kształcie Polski i koniecznych zmianach.

  Co do bmw w dołach partyjnych: nic prostrzego tylko zapisać sie i zmieniać rzeczywistosć. Ja nie należę do PiS-u, ale znam "moje doły". Różne są. Jak to ludzie. Jedni wspaniali, inni mierni. Ale pełni dobrej woli. Ja na nich nie narzekam, bo innaczej konsekwentnie musiałabym zapisać sie do PiS-u i zmieniać to co mnie się nie podoba.
 • @antonioiwaldi
  Jak to miło, gdy dwoje rodaków zgadza się ze sobą :)))
 • @traszka
  Nie, nie jestem z WSI, raczej ze wsi :)))
 • @antonioiwaldi
  REFERENDUM

  Art. 125.

  W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa może być przeprowadzone referendum ogólnokrajowe.

  Referendum ogólnokrajowe ma prawo zarządzić Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów lub Prezydent Rzeczypospolitej za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

  Bezwzgldna większość to 50%+1, a nie 2/3. Taka większość była osiągalna dla PiS i mam nadzieję, że po wyborach też będzie.

  "Zapewniam, że naprawdę warto czas poświęcony na pisanie, poświęcić na zdobywanie wiedzy."

  Ponownie trafna uwaga.
 • @Kazia
  "Przesłanką wskazującą "że kierownictwo PiS rzeczywiście dąży do radykalnych zmian systemowych"jest projekt nowej konstytucji autorstwa PiS-u opublikowany na ich stronie internetowej oraz próby dyskursu polityczno-naukowego o nowym kształcie Polski i koniecznych zmianach."

  Dziękuję za rzeczowy argument. Jak wspominali moi szanowni oponenci, zmiana konstytucji wymaga większości 2/3 w sejmie, a takiej, obawiam się, że w tych wyborach PiS nie zdobędzie, choć życzę im tego z całego serca. W tej sytuacji niezbędne będzie sięgnięcie po referendum, a do tego potrzebne jest spełnienie warunków, o których wcześniej wspomniałem (otwarty rynek mediów, silne społeczeństwo obywatelskie).

  "Co do bmw w dołach partyjnych: nic prostrzego tylko zapisać sie i zmieniać rzeczywistosć."

  W 2005 ludzie tak właśnie robili, ale z wielu struktur regionalnych zostali wypchnięci przez bmw. Tak się stało np. w Łodzi.

  "Różne są. Jak to ludzie. Jedni wspaniali, inni mierni. Ale pełni dobrej woli."

  Zawsze staram się unikać wszelkich uogólnień, ale zjawisko, o którym piszę, a wcześniej pisał o nim Mariovan, jest tak częste, że nie sposób go ignorować. Chociaż jestem zwolennikiem PiS, to jednak proszę po mnie nie oczekiwać, że będę bezkrytyczny wobec negatywnych zjawisk, które dostrzegam w samym PiS i wokół niego.
 • Witam wszystkich od prawa, do lewa, cokolwiek to znaczy.
  za wyjątkiem towarzysza pieniacza (on wie)
  osoba Antoniego Macierewicza znana jest co najmniej od "Nocnej zmiany"
  tzw. lista Macierewicza był pretekstem do przewrotu, miała być rzekomo pełna niesłusznych oskarżeń wobec polityków
  i co się okazało po latach? taki Boni, pamiętam jak w Sejmie zemdlał z oburzenia, że znalazł się na liście, a teraz sam przyznał się do współpracy
  a sprawa Wielkiego Elektryka pseudonim Bolek? chyba wszyscy już wiedzą za ile i na kogo donosił? "oni nie mogą tu jutro wejść, wy nie wiecie jak oni daleko zaszli...", pamiętacie to jeszcze?
  co do rzekomego konfliktu pomiędzy śp. Lechem Kaczyńskim, a AM, to wydaje mi się to wierutną bzdurą, nijak mającą się do faktów, to Antoni likwidował WSI i to on stał się celem wściekłej nagonki.... szkoda o tym więcej pisać, Kaczyńscy musieli mu ufać, to nie podlega dyskusji
  co do nE
  napisałem i powtórzę, to raz jeszcze:
  1. nie uważam ŁŁ za agenta
  2. Nie uważam Opary za agenta
  z tej prostej przyczyny, że nie ma na to żadnych twardych dowodów, a ja nie jestem do tego powołany, od tego jest IPN
  koniec kropka
  pomysł trzeciej drogi mi się nie podoba, bo jest nierealny, ale to akurat nie mój problem, bo ja i tak zagłosuję na PiS i JK
  wiem, że w tej partii są patałachy, karierowicze i zwykłe buce, ale w której partii ich nie ma:-) ważne żeby proporcje i symetria były zachowane - mniej buców, więcej państwowców
  przypominam, że PiS pod Smoleńskiem stracił prawie całą swoją wierchuszkę, a wy zamiast to zrozumieć, to zaczynacie Prezesowi obszczywać nogawki i to mi się nie podoba
 • @Piotr Marzec
  "Ponownie trafna uwaga."
  Dziękuję.
  Moja dewiza: 'używaj jak najmniej słów'
  Przydatna.
  Co do deklaracji Sz. Pana: "Chociaż jestem zwolennikiem PiS, to jednak proszę po mnie nie oczekiwać, że będę bezkrytyczny wobec negatywnych zjawisk, które dostrzegam w samym PiS i wokół niego", to ludzie PJN już tę drogę otwarli i wytyczyli. Wystarczy ich naśladować, podążając nią.
  Powodzenia
  Nieustannie pozdrawiam
 • All
  Usunąłem komentarz niejakiego castorina. Nie karmię trolla- psychopaty.
 • @Seawolf
  Sorry, costorina. Więcej na ten temat u galluxa
 • @Seawolf
  Ale nabiłeś kliknięć :))
 • @eska
  To nie ja, to Macierewicz!
 • @Seawolf
  "Posłuchajmy kogoś, komu ufam w 100%"

  Od czasu, gdy wyszło na jaw, kim naprawdę jest Janusz Kaczmarek, przestałam ufać wiedzy i intuicji Macierewicza.
  Owszem, szanuję go i słucham z uwagą, ale nie zapominam, że potrafi się bardzo mylić.
 • Posłuchajmy kogoś, komu ufam w 100%
  Naprawde?
  W 100%
 • @grazss
  "Naprawde?
  W 100%"
  Jeśli idzie o mnie to tak - w 100%. Znam jego bliskich przyjaciół i i wiem co mówię.
 • @antonioiwaldi
  "Znam jego bliskich przyjaciół i i wiem co mówię."

  Nikt nie kwestionuje jego uczciwości. Wątpliwości dotyczą NIEOMYLNOSCI.
  Przypadek Kaczmarka pokazuje to wystarczajaco dobitnie.
 • @Iniga
  Wątpliwości dotyczą NIEOMYLNOSCI"
  Jest w końcu nie tylko żelaznym Macierewiczem, ale i człowiekiem.
  "errare humanum est" - mylić się jest rzeczą ludzką.
 • @Iniga
  Oczywiscie, nikt nie jest nieomylny. Zauważ, jednak, ze przykład Kaczmarka to przypadek nadmiernej łatwowierności, a nie nadmiernej czujności.

  Ostatecznie , kazdy w swoim sumieniu rozważy, czy bardziej ufa Macierewiczowi, czy Wileckiemu, lub Oparze.
 • se@wolf :)
  Witam popołudniem!
  "[...] wznowiłem incydentalnie. Głównie, żeby podyskutować z paroma ludźmi i powkurzać paru kmiotów.". ? ??? ???

  A co z WIELBŁĄDAMI?...
  Czują się niedocenione :)))

  Do kolejnego WYPŁYNIĘCIA -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • @antonioiwaldi
  Ja nie kwestionuję uczciwości MACIEREWICZA.
  Bardzo go szanuję.
  Ale uważam,że czasem posuwa się do błędnych lub zbyt daleko idących ocen.
 • @grazss
  Być może, być , moze, czas pokaże. Ale , jak na razie, niezależnie od tego, co pisze, czy nie, Ścios, z samych wypowiedzi "spiskowców" wyłazi bardzo dziwny obraz. Kłamstewka, niekonsekwencje.... Po, co, dlaczego?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031