Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
151 postów 1178 komentarzy

Seawolf- Dziennik Pokładowy

Seawolf - Blog archiwalny, Tomasz "Seawolf" Mierzwiński zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 1 maja 2013 w Gdyni. [*] Dziennik Pokładowy Seawolfa, kapitana , oszołoma, jaskiniowgo antykomucha

Sekciarze, faszyści i kibole

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No i doczekał się MAK Donald ciosu ze strony niespodziewanej, za strony bratnich kiboli! Premier dał się ponieść charakterystycznej dla siebie pokusie pokazania się, jako twardziel.

 Od czasu do czasu ma takie pokusy, spowodowane tym, że przez wielkich tego świata traktowany jest, jak klown, albo chłopak do podawania napojów. To znaczy, oczywiście, porcje poklepania po pleckach rutynowo musi odebrać, jak wierny koń kostkę cukru po przejażdżce, w czasie której nie wierzgał i grzecznie dowiózł jaśnie państwa tam, gdzie chcieli, albo wygrał dla nich gonitwę, dzięki której zgarnęli sutą wygraną. Zatem, skoro miłość własna Mak Donalda jest tak dotkliwie poniewierana, bo, co najgorsze, musi się przy tym uśmiechać promiennie, nie może się postawić, czy wierzgnąć dolnym odnóżem, bo wtedy wyszłoby na to przed krajową sceną polityczną i opinią publiczną, że nie jest herosem i mężem Stanu o znaczeniu wszechświatowym, którego słuchają z uwaga i szacunkiem nie tylko wszyscy światowi politycy, ale i rycerze Jedi z sąsiedniej galaktyki. A to się stać nie może, raczej się Pan Premier zastrzeli.

No, ale co zrobić w takim razie? Otóż rada jest prosta. Trzeba znaleźć godnego przeciwnika na scenie krajowej i jego spektakularnie pokonać i zniszczyć. Ileż to już wrogów nasz Pan Premier zniszczył! A to pedofilów wykastrował, a to sprawców przemocy rodzinnej do kicia powsadzał, dopalacze polikwidował, co tam jeszcze, acha, złych gospodarzy, co to się do powodzi nie przygotowali groźnym wzrokiem zmierzył i nakazał ludziom ich namierzać i jemu osobiście donosić, a on już ich ukarze, tego Jarosława Kaczyńskiego, znaczy. A już wyjątkowa odwagą się wykazał gromiąc zuchwałe wdowy smoleńskie na niesławnym spotkaniu. Co prawda nie sam, aż taki odważny nie jest, razem z Grasiem je gromili, aż im wpięty poszło. Niech sobie nie myślą, ze myślozbrodnicze pytania będą sobie zadawać, a państwo polskie nie będzie reagować na takie faszystowski próby obalenia ładu i porządku.

No, ale to już trochę czasu upłynęło, a pamięć o tych heroicznych aktach przygasła, zgodnie, więc z zaleceniami speców od PR, a kto wie, czy nie od samego Fakira z USA, co to ich naciął na ciężkie pieniądze, poradził, ze wszystko trzeba zwalić na Kaczyńskiego, po czym pojechał robić ten sam numer „na Obamę” w innych krajach. Albo sprzedać wieżę Eiffla Sarkozy’emu, zachęcony łatwym zarobkiem w Warszawie. Zwalić na Kaczyńskiego! Też mi porada, tak, jakby sami nie wiedzieli!

No, ale z sondaży wyszło, ze więcej ludzi jest przeciwko kibolom, niż za nimi, zwłaszcza, jak się uda sfilmować ich wyrywających krzesełka i bijących siebie nawzajem i policję. No i proszę bardzo, jak niektórzy nikczemnicy, podli, zakłamani hipokryci sugerują, zamieszki na stadionie w Bydgoszczy zbaczały się dość dziwnie, jakby ktoś ostentacyjnie pokazywał, ze policjantów jest ledwie kilkunastu, więc jakby ktoś chciał, to właściwie, tego….. No, ale, oczywiście, jak suka nie da, to pies nie weźmie, jak mawiają w Rosji. Jakby się kibole nie chcieli bić, to by ich można było zachęcać przez megafony, napuszczać na siebie, a wybranym przedstawicielom publicznie obić gębę, a ich szaliki zbezcześcić w psich odchodach i nic by się nie stało. Kibolom zasadniczo nie trzeba dwa razy powtarzać, ani prowokować do rozróby. Samo im wychodzi.

Zatem Pan premier postanowił, w swoim charakterystycznym stylu, w kreacji wpędzającej w kompleksy Clinta Eastwooda, z zaciśniętymi szczękami i malowniczo wyłupiastymi oczyma wydać wojna kibolom, niczym Kononowicz pozamykać wszystkie stadiony, a kiboli przeciągnąć pod kilem, żeby nie było w ogóle niczego, to znaczy potem, bo na razie tylko zamknąć dwa stadiony. Zupełnym przypadkiem akurat te, na których nikczemni zakłamani kibolscy hipokryci ośmielili się niedawno wywiesić gigantyczne transparenty naruszające sojusze, to znaczy jeden sojusz- żadu i Adama Michnika. Nawiasem mówiąc, zbrodniomyśl kiboli polegała na tym, ze zwrócili się do Michnika jego prawdziwym nazwiskiem. Czemu ma to być obraza, nie sposób zgadnąć, ja na przykład jestem dumny ze swojego nazwiska, be, ze swojego pseudonimu tez jestem dumny. A Michnik nie. No trudno. Na drugim stadionie sporządzono listę problemów państwa i wojnę z kibolami, jako substytut ich rozwiązywania. Problemów, znaczy, nie kiboli, bo tych to by raczej Tusk związał, zamiast rozwiązać.

Zapomniał Wół, jak cielęciem buł, bo, jak wieść gminna niesie, młody Tusk był znany ze swoich wyczynów, jako kibol właśnie, z wielką biegłością ( tu zwracam uwagę, że Donald Tusk był w czymś dobry, zatem jednak jest to możliwe! Czemu teraz ta zdolność się wypaliła?) Posługując się szlauchem, bynajmniej nie do gaszenia pożarów, czy podlewania klombów kwiatowych.

Tu jednak nastąpiła niespodzianka, bo owi kibole zorganizowali się wzorowo, w wzorowym porządku zorganizowali wielkie demonstracje i obsobaczyli Donalda tak, jak już dawno nikt tego nie zrobił. Serce rośnie! I to nie tylko na tych dwóch stadionach, ale w całej Polsce zawieszano chwilowo święte wojny i solidarnie zaczęto skandować antydonaldowe hasła. Jeszcze nie tak dawno skandowali, „Kto nie skacze, ten za PiSem, hop, hop,” a teraz przez Polskę leci, Kto nie skacze, ten za Tuskiem”, oraz „ Donald matole, Twój rząd obalą kibole!”

Przypomnę, bo na pewno nie uczynią tego mainstreamowe media, kibole poza tym, że są kibolami, regularnie biorą udział w pieknych patriotycznych imprezach i pochodach, o czym, czytam u Lisiewicza w Gapolu. Sam na mecze nie chadzam, ponieważ, przyznam się szczerze, odkąd skończyłem szkołę podstwową, nie lubię piłki nożnej, to znaczy, owszem, mogę obejrzeć, zwłaszcza jakiś ładny mecz, jakieś mistrzostwa, ale widok 22 mężczyzn w gaciach biegających są kawałkiem skóry i tysięcy tym się podniecających budzi moje zdziwienie. Jak wiadomo, ta gra została wymyślona w XIX wieku, żeby klasa robotnicza miała, co robić w niedziele poza piciem i rozróbami.

Nie będę zatem udawał, że oto, chłopaki, jestem jednym z was, zakładam szalik i lecę się wmieszać w szpaler skaczący „hop hop hop, kto nie skacze ten za Tuskiem.”. Ale mam świeną zabawę i satysfakcję! Trzymam za was kciuki, bo pokazaliście, że jesteście świetnie zorganizowani i potraficie wałczyć o swoje w sposób pokojowy, zorganizowany i zdyscyplinowany. O swoje, bo oczywiście zamkniecie stadionów jest idiotyzmem. Zamknijmy też koleje, to się nie będą spóźniać, a ludzie nie będą się wreszcie tłoczyć w tych brudnych wagonach.

Ciekawe, że natychmiast, jak za dotknięciem różdżki w mediach leci na okrągło Chór Wujów przerażonych skala agresji na stadionach, czego, oczywiście wcześniej nie widzieli. Ci sami i tak samo byli przerażeni spustoszeniami, jaki w młodych organizmach powodują dopalacze, tudzież skalą przemocy w rodzinach ( w rodzinach, tfu, co za aspołeczny przeżytek!).

Ba, wyciągnięto natychmiast ( ha, ha, jaka błyskotliwa odpowiedź na krytykę, zachwycili się niezależni dziennikarze) zdjęcie ministra Wiecheckiego, jako kibola. Tu trochę przegięli, bo ów minister był z LPR, a Giertych jest teraz fantastycznym gościem, odkąd się przyjaźni z Sikorskim i, zwłaszcza z tego powodu, że skarży on Jarosława Kaczyńskiego za planowanie zbrodni przeciwko ludzkości, z których ten mu się zwierzył, jako że darzył go wielkim zaufaniem. Zatem już nie jest pakowany do wora, a wór do jeziora. Nie pierwszy to raz, gdy Kaczyński odpowiada za wszystkie wczorajsze zbrodnie swoich dzisiejszych wrogów i musi za nie przepraszać.

Zwraca uwagę jedno, że z tej awantury wszyscy maja jakąś korzyść. PiS ma armię potężnych i świetnie zorganizowanych zwolenników zjednoczonych niechęcia do Tuska. Kibole nie tłuką się przez chwilę między sobą, co daje im czas na zagojenie ran, a i Tusk ma korzyść, bo raz, ze może wystąpić, jako twardziel, a dwa, ze wreszcie propaganda ma upragnione zdjęcia faszystowskiej przemocy w postaci fruwających krzesełek. Teraz tylko wmontować Antoniego Macierewicza, jak miota krzesełkiem, a Brudziński mu przyświeca pochodnią i delegalizacja gotowa;-)

Jestem na 100% przekonany, że niedługo autorytety będą lansowac zbitkę pisowiec- kibol- faszyzm- delegalizacja. Sa przewidywalni do bólu! A raczej do BULU!

P.S. Wklejam felieton o tak dziwnej porze, bo lecę na statek. W poniedziałek się odezwę z Panamy! Cześć!

 

·       http://seawolf.nowyekran.net/

·       http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/

·       http://niezalezna.pl/users/seawolf/

·       http://seawolf.salon24.pl/

 

KOMENTARZE

 • 10.01 PM
  Przeczytalem "od deski , do deski " , ide spać z poczuciem dobrze spełnionego obowiazku :(
  Greetings , Kris
 • Kibol Tusk o sobie, inni o kibolu Tusku
  Z wywiadu Siekielskiego z Tuskiem:
  "T. Sekielski: My odkryliśmy ze zdumnieniem, że pan był takim rasowym, nie chcę użyć słowa „kibol", bo to się źle kojarzy, ale takim zaangażowanym bardzo i to bardzo kibicem Lechii Gdańsk.
  D. Tusk: Dawno temu, jako bardzo młody człowiek byłem twardym kibicem z tak zwanego młyna, czyli z tego miejsca gdzie jest na serio...
  Dziennikarz: Jak w tamtych czasach nosił się Donald Tusk?
  T. Wołek: Ceremonialny strój był bardzo okazały. Na głowie biało-zielony cylinder, na ramiona narzucona biało-zielona komża, obficie herbowana, z frędzlami, w barwach klubowych Lechii, czyli biało-zielonych.
  M. Popielarz: Donek wstał z siedzenia w autobusie i na patriotyczną taką porywającą nutę Marsylianki zaśpiewał „Do boju Lechia Gdańsk, do boju Lechia Gdańsk"
  Wszystko OK, ale czy da się na"porywającą nutę Marsylianki zaśpiewać powyższe słowa?
  http://wpolityce.pl/view/11387/Premier_byl_kibicem_z_mlyna___Sekielski__Czesto_sie_pan_bil___Tusk__Nie_nazywajmy_tego_w_taki_brutalny_sposob___Cytaty_dwa.html
 • @autor
  Tusk i jego banda budowali przez 3 lata row podzialu Polski na A I B udalo im sie dobrze .. to ich sukces ...
  teraz probuje wykopac dol pomiedzy kibicami ... czy to mu sie uda... czy wpadniw w pulapke i kubice zamiast sie podzieli to zjednacza ...
  pozdrawiam i zycze szczesliwego powrotu
 • seawolf
  bardzo dobra wiadomość od samego rana w niedzielę:)
  Nie śledzę wydarzeń krajowych z braku cierpliwości oraz znudzenia (bo ile można mieć zainteresowania dla tzw. faktów prasowych?)

  Jak zwykle pióro Twoje, Seawolfie ostre i pełne temperamentu.
  Nawet ortografy nie robią na mnie dużego wrażenia (jestem uczulona). Poza tym myślę, ze to taka "prezydencka"maniera. Każdy chce być trendy...

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Molier
  cześć! Znalazłem Wi- Fi w Amsterdamie, czekam na samolot.

  Ptrzepraszam za literówki, ale jak się pisze w pospiechu, zeby zdążyc przed rannym wyjazdem, to się może zdażyć.

  Poza tym w tej kadencji to w dobrym tonie ;-)

  Pozdrawiam!
 • @kol78
  dziękuję, tym razem jade na krótko.

  Pozdrawiam serdecznie!
 • @antonioiwaldi
  Chyba sie sylaby nie zgadzaja ;-)
 • @KrisJora
  Greetings!
 • Wilku,
  przede wszystkim, dziękuję za wspaniały wpis. To prawda, nawet literówki można Panu wybaczyć, gorzej z tymi przysłowiami rosyjskimi, mógłby Pan nam tego oszczędzić.
  Właśnie obajrzałam kilka filmików o wydarzeniach PRZY warszawskich stadionach na niezalezna.pl - dobrze! brawa! zuchy! Zamykanie wszystkiego... my tu tak sobie żarty żartujemy, ale czy nie zmierzamy w tym kierunku? Likwidacja stoczni, szkół, bibliotek (o tym też czytałam jakiś czas temu), zamknięcie stałej ekspozcji w Muzeum Narodowym (brak kosztów, rzecz jasna, ze łzami w oczach będą zamykać, gwałcąc swe kochające kulturę serca), szpitale (kiedy początek?), wyższych uczelni - pozostanie 6 flagmanowych (o wyjaśnienie tego terminu proszę się zwracać do pani minister "od reform"), reszta - zejdzie do poziomu szkółek wyższych zawodowych... Nie kontynuuję, bo jeszcze Pan postanowi do nas z tej Panamy nie wracać, wielki żal by był... :) Szczęśliwej podróży, pamiętamy o Panu i czekamy na wieści.
 • @Seawolf
  Ostatnie decyzje pana premiera wzbudziły zainteresowanie uczniów.
  Twierdzą, że rośnie agresja w szkołach i oczekują podobnych decyzji.
 • Seawolf, graszz
  Co tam stadiony i szkoły.
  Skoro Sitting Red Bul zamachnął się był podstępnie na kieliszek królowej, należałoby rozważyć, czy nie powinno się pozamykać hut szkła i szklarni. A może nawet, na wszelki wypadek, aby w przyszłości podobne incydenty uniemożliwić, można by zamknąć wiadome Królestwo.

  Nie liczę tylko na to, że podobny los spotka pewne Szkło. Chwiejący się Myśliwy musi mieć przecież jakąś podporę. I zawsze chętną nagonkę.
 • Drogi Wilku,
  Ponieważ nasz stosunek do piłki kopanej jako takiej jest podobny, tym bardziej cieszę się, że z takim zapałem śledzimy wydarzenia na niwie kibolskiej. Uważnie oglądam wszystkie filmy i zdjęcia i myślę, że okrzyk "Kto nie skacze ten za Tuskiem" ma wymiar dużo bardziej symboliczny, bo to pawiany od Dominisia Tarasa wołały na Krakowskim Przedmieściu "Kto nie skacze ten za krzyżem" - wyjątkowa ohyda...
  Żona moja twierdzi, że byłaby to osobliwie radosna sprawiedliwość dziejowa, gdyby to kibice obalili rząd piłkarzyków.
  Co do innych faktów - "telewizna" podobno się nawet nie zająkła podczas transmisji Pucharu Polski z Bydgoszczy DLACZEGO na kilka minut po rozpoczęciu meczu trybuny opustoszały, komentator się, podobno, tylko chwilowo zapowietrzył i nie wyjaśnił widzom, że 12 000 kibola opuściło na chwilę stadion, aby zaprotestować przeciw manipulacjom: http://stadiony.net/aktualnosci/2011/05/bydgoszcz_puchar_dla_legii_protest_ze_strzalem_w_stope
  Serdecznie pozdrawiam i życzę pomyślnych wiatrów
 • @Seawolf@antonioiwaldi
  Nie, chłopaki - to można zaśpiewać na melodie pierwszego wersu REFRENU (chyba) "Marsylianki"
  pozdro
 • Piąteczka!!!!
  Powodzenia i przyjemnego lotu.
 • @Seawolf
  Niestety, "zdażyć", to się, Panie Kapitanie, nie może. Ale "zdarzyć", to i owszem. A może zwłaszcza gdy się zdąża na morze.
  To może skróćmy tę kadencję? Albo wbrew trendom dyktowanym pod żyrandolem wróćmy do tego, co było w dobrym tonie przed?
  Mam nadzieję, że dotarł Pan do Panamy szczęśliwie. Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031