Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
151 postów 1178 komentarzy

Seawolf- Dziennik Pokładowy

Seawolf - Blog archiwalny, Tomasz "Seawolf" Mierzwiński zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 1 maja 2013 w Gdyni. [*] Dziennik Pokładowy Seawolfa, kapitana , oszołoma, jaskiniowgo antykomucha

Łazarz i test Corleone

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczorajszy tekst był strasznie długi, dla kilku komentatorów zbyt długi, by byli w stanie go przeczytać ze zrozumieniem, jak to ktoś skomentował, „overkill”, to w takim razie dzisiaj będzie krótko, jeśli się uda.

 Nawiasem mówiąc, wczorajszy tekst spełnił rolę rozpoznania walką, sprowokował kilka wypowiedzi, które pewnie inaczej by nie padły, a tak padły i dały do myślenia. A wszak z  obfitości serca usta mówią.

Pewien geniusz napisał: „Spytam z głupia frant: kiedy dyskutować o nowych przedsięwzięciach politycznych, jeśli nie przed wyborami? Wg Seawolfa, Ł od jutra nie powinien ruszyć palcem w bucie. Co za dbałość o frekwencję wyborczą, społeczeństwo obywatelskie i wolność zrzeszania? Warto otrzeźwieć, raz jeszcze przeczytać własny tekst, pełny sprzeczności, demagogii, ale też zwykłego nihilizmu. Jak to mówią: dobrymi intencjami i piekło jest wybrukowane.”

Nihilistycznie i demagogicznie odpowiem, czy Szanownego Pana już całkiem pogięło? „kiedy dyskutować o nowych przedsięwzięciach politycznych, jeśli nie przed wyborami?” Tak, najlepiej w dzień przed ciszą wyborczą, zgodnie z tą logiką, to jest najlepszy czas. Jak takie macie kwalifikacje do robienia polityki i znajomość ordynacji, to życzę powodzenia, bo będzie wam bardzo potrzebne. Szerokiej drogi. Wywieście sobie hasło: „Matematyka, głupcze! 5%, durniu!”

Ciężko rozpoznać, kto jest kto. Łatwo kogoś skrzywdzić. Kiedyś tym zajmował się pułkownik Lesiak. To jest dziś dośc dobrze udokumentowane. Intrygi, dezintegracja środowisk niepodległościowych, w obie strony, rzucanie podejrzeń i ich wyśmiewanie, przykrywanie swoich agentów. Robią to fachowcy. Zęby na tym zjedli, tego się uczyli, za to dostawali pieniądze, awanse. Dlatego mam swoje kryteria, które mi pozwalają zachować w miarę stały kurs wśród tych wszystkich raf, dezinformacji, wrzutek, kontrwrzutek, fałszywek.  

Taki test na ocenę ludzi. Można im ufać, czy nie? Ci, którzy we wszystkich rządowych i salonowych mediach sa regularnie mieszani z błotem, przedstawiani, jako psychopaci o strasznych oczach, w dzieciństwie gwałcili staruszki, zamiast je przeprowadzać przez jezdnię, wszystko co powiedzą, to przerażający język nienawiści, chamstwo, wstyd i hańba dla postępowej ludzkości, co tam postępowej, całej ludzkości plus fauny i flory, homofobiczni geje i kryptogejowscy homofobi, antysemiccy kryptożydzi i żydowscy antysemici, agenci Mossadu i Ku Klux Klanu w jednym, nieudałoty bez konta i aferzyści jednocześnie, nic, tylko jątrzą i dzielą Polaków, a do tego nie sortują odpadów w kuchni, to w moich oczach ludzie, którym mogę ufać. To Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Mariusz Kamiński ( ten od CBA, żeby nie pomylić z szują Kamińskim z PJN) . Takim był Mój Prezydent Lech Kaczyński. Taka była Anna Walentynowicz. To są ludzie za którymi pójdę w ogień. Ludzie, których nikt nie przekupi. Nie tylko po prawicy. Na przykład Ryszard Bugaj, choć, jakby mu dać władzę, to nam taki socjalizm zrobi, że niech nas Pan Bóg ma w swej opiece. Ale szacunek ma u mnie zawsze.

Ale dzisiaj nie o tym. O innym teście. Pamiętacie „Ojca Chrzestnego”? Scenę, w której ojciec udziela synowi ostatnich rad? „Pamiętaj, ten, który po mojej śmierci przyjdzie do ciebie z propozycją mediacji z Barzinim, będzie zdrajcą. Pamiętaj o tym”. I rzeczywiście. Na pogrzebie Don Corleone podchodzi do syna jeden z dwóch najbliższych przyjaciół i proponuje pośrednictwo w rozmowach z wrogiem. Michael nie potrzebuje żadnych dowodów, kwitów. Wie. I ma rację.

Mam swoją wersję tego testu. Jest coś, co nigdy mnie nie zawodzi, zawsze się pojawia.Zawsze, przy każdych wyborach, właściwie od czasu Stana Tymińskiego z czarną teczką.Zawsze przy okazji kolejnych wyborów uważnie patrzę, kto TYM RAZEM wystąpi z nową szlachetną inicjatywą zorganizowania WNPOPDBiO, czyli Wreszcie Nowej Prawdziwej Oddolnej Partii Dla Bezpartyjnych i Odrzuconych, która upodmiotowi, uspołeczni,uaktywni społeczeństwo obywatelskie, odbuduje samostanowiące społeczeństwo, uwolni drzemiące siły, rozwali zaskorupiały establishment (niepotrzebne skreślić, albo i po co, tak też jest fajnie, nawet lepiej), a przy tym ani jednego głosu nie odbierze naszemu kochanemu PiSowi, a nawet wręcz przeciwnie, bo przecież wszyscy rozumiemy, że wróg, wicie, rozumicie, jest wspólny!

 

Tu wkleję, jako komentarz genialny rysunek Niewolnika:

http://niepoprawni.pl/blog/3334/nr-0191-trzecia-droga

Te wybory to wybór pomiędzy PiS a postkomuną, cała 1-2 % drobnica, przy całej sympatii, szacunku i kryształowo czystych intencjach i zapale (zakładam) w efekcie robi jedynie szum informacyjny i zaciemnia obraz. No i odciąga od jedynej realnej siły zdolnej do obalenia „projektu PO” te 1,2,3,4 %. Akurat tych procentów może zabraknąć. Nie musi, ale może. Ja w ogóle uważam, że PiS zdobędzie jakies 40 parę procent, przy założeniu, że zorganizujemy skuteczny system kontroli „cudów nad urną”, żeby nie powtórzyły się przewały PO z Wałbrzycha i z 2 milionami unieważnionych głosów, kuriozum na skalę światową, które śmierdzi na 100 mil morskich i to pod wiatr. No więc wygra, ale władze obejmie koalicja POSLDPSL, po czym wszystko się rozwali , po roku – dwóch mamy wygrane przedterminowe wybory. Do tego, jeśli plotki o stanie zdrowia Bul- Komorowskiego są prawdziwe, to mamy impeachment i też przedterminowe wybory. No, ale mogę się mylić, tu uprzedzam odpowiedź Łazarza, że „w takim razie jego inicjatywa niczemu nie skodzi”. Szkodzi, bo, powtarzam, mogę się mylić. Nawet często się mylę.

Przytocze kilka ciekawych komentarzy po wczorajszym tekscie.

Carcajou:

 „Tak sobie myślę - te Pro Militio jednak uwiarygadnia projekt - wszak profesjonaliści od Czempińskiego by nie zostawiliby za sobą tak wyraźnego śladu (gdyby to była manipulacja w celu uwiedzenia blogerów pojawiłby się nieskalany, jak łza, inwestor - drugi Pinejro. Chyba że faktycznie jesteśmy uważani za ciężkich idiotów”

Zatem wyraźny ślad, jako dowód dziewiczej czystości, pięknie! Jak przyjdziesz do domu w rozchełstanej koszuli za śladami szminki, a z kieszeni wystają porwane stringi, to też się tak będziesz tłumaczyć małżonce? Że przecież to cię tylko uwiarygadnia, jak możesz tego nie rozumieć, kochanie? Hmmm… Ale dalej jest jeszcze ciekawiej.

„cień rzucany przez Pro Milito trzeba wyjaśnić (nie bez podstaw są obawy Seawolfa, że dzień po zostaniesz wypluty, jak i wszyscy co za tobą pójdą, jak pestka wyzuta z miąższu - jeśli coś jest na rzeczy. Nawet nie pytam o to, czy "mamy" jakieś dobrze spisane gwarancje, bo wygląda na to że jeśli pójdziemy, to pójdziemy w ciemno.”

Drogi Łazarzu, carcajou, jeśli wolno spytać, z kim i kiedy zaniedbaliście spisania gwarancji? Jeśli moja logika dobrze mi służy, a do tej pory nie narzekałem, to mamy tu ślad jakiejś umowy z kimś, umowy, która, co zauważyłeś, nie zabezpieczyła Was przez niedopatrzenie . Kto wypluje Łazarza, jak pestkę? A to porozumienie to zawarto teraz, czy w momencie tworzenia NE?

Będę Ci bardzo wdzięczny za rozwinięcie tego arcyciekawego wątku, a myślę, że nie jestem w tym pragnieniu osamotniony.

Zastrzegacie się z carcajou, że nie ma to być, broń Boże, żadna partia. Gdzie tam partia!!? W życiu! Zwykły ruch społeczny! No, ale w innym miejscu wspominacie o liście obywatelskiej. Przypomina mi się dowcip z milicją wkraczającą do domu. „Rewizja???” pyta domownik- „nie, nie, zwykłe przeszukanie” uspokaja obywatel porucznik. Nooo, to zupełnie co innego! Nie żadna partia, tylko bezpartyjna lista obywatelska! Panowie, litości!

Jeśli ta lista ma nie uszczuplać elektoratu PiS, to musi być złożona z przeciwników PiS, zgadza się? A może zwolenników PiS, ale tylko tych, którzy przysięgną na piśmie, że i tak by nie głosowali na PiS?Dlaczego wychodzicie z tym na, w większości, pisowskim środowisku, a nie w biuletynie „POgłos”i Onecie, na przykład? Tych przeciwników z lewej, prenumeratorów „Faktów i Mitów” czy też raczej z prawej, fanatycznych zwolenników intronizacji Chrystusa Pana?A jeśli tak, to w jaki sposób chcecie zagwarantować, że, przy założeniu, że ktoś jednak wejdzie do Sejmu, że po wyborach będa oni koalicjantem PiS?

Apeluję do wszystkich blogerów o uważne przyglądanie się temu, co się dzieje. Twarz i reputację mamy jedną. I Polskę też.

Wczorajszym tekstem „Żółta kartka dla Łazarza” przekroczyłem ćwierć miliona wejść na Nowym Ekranie. Jeśli wykorzystano naszą naiwność i łatwowierność, nasz zapał do budowania popularności platformy medialnej i struktur dla jakiegos szemranego towarzystwa spod znaku Sowy, to przysiegam, że następne ćwierć miliona kliknięć będzie dla Was, jak ćwierć miliona przeciągnięć pod kilem. Będzie bolało!

 

http://seawolf.nowyekran.net/

http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/

http://niezalezna.pl/users/seawolf/

http://seawolf.salon24.pl/

 

KOMENTARZE

 • @Seawolf
  Tak trzymaj wilku! :)
 • @raven59
  Trzymam i nie puszczam!
 • @Wilku
  krótko, zwięźle i w samo sedno! Pozdrawiam serdecznie. :)))
 • @autor
  Szanowny Wilku.
  Zrób inny test. Wyjdź ze swojego środowiska i pogadaj z przypadkowymi ludźmi. Jakiś czas temu "zagaiłem" rozmowę w wulkanizacji.
  Przeprowadź test wulkanizatora, sprzedawczyni, drobnego przedsiębiorcy w dużym mieście.
  Będzie bolało. Zapewniam Cię.
 • @michał
  dziękuje i pozdrawiam!
 • @Mariovan
  no, jak akurat mieszkam z specyficznym miejscu, PiS w Gdyni stoi poniżej średniej krajowej.. Zresztą , nie wiem, dlaczego.
 • @Seawolf
  Mogę się podpisać? Dzięki.

  Pozdrawiam
 • Wilku
  Dla mnie gwarantem jest Jarosław - mam to po dziadku który szedł w ciemno za Marszałkiem i ja idę w ciemno za Jarkiem,
  reszta to proch i pył...
  Takie czasy idą...

  zresztą co tu więcej dodawać.

  Jutro w Warszawie wiele się okaże.
 • @lolla
  Prosze bardzo! Pozdrawiam serdecznie!
 • @ad2010.org
  ja też, to cud, ze nie zginął. Byłoby po nas....
 • @Seawolf
  Niewolniku, dziękuję za genialy rysunek, nie mogłem sie powstrzymać, by nie wkleić!

  Dla sprawy!

  ;-)
 • @Seawolf
  To niech Pan wyjdzie i pogada z ludźmi. Tylko ich nie przekonuje po prostu pyta.

  Z całkiem obcymi. Nie z kręgu znajomych. Ja tak robię od dawna. Wtedy dopiero człowiek zaczyna czuć społeczeństwo.
 • @Seawolf
  Na dodatek powiem tylko jedno. "Salonowi" NE stoi ością w gardle. Tylko tyle mogę powiedzieć.
  Atak się zaczął.
 • @Mariovan
  Ba, oby nie było to "wrogie przejęcie"! tego sie obawiam....
 • @Seawolf
  W jednych wyborach emeryci (mundurowi??) założyli nawet 2 partie.

  Jeśli chodzi o Gdynię to mam bardzo dobre doświadczenia. Byłem ostatnio służbowo na podstacji trakcyjnej "Północna" i z jej pracownikiem świetnie się rozumieliśmy.
 • @mariovan, @seawolf
  Mariovan - masz rację, jak słucham komentarzy do zdarzeń z jakiegoś dnia (w sklepie, tramwaju, itp) to się zastanawiam co jest grane?
  Ale potem dochodzę do wniosku, że to społeczeństwo wychowane na GW i TVN - wręcz cytują wypowiedzi tam padające i na pamięć znający tzw. redaktorów.
  Kiedyś w tramwaju zagadnęła do mnie starsza pani, z rozmowy wyszło, że pokolenie przedwojenne z wyższym wykształceniem. Jak słuchałam wszystko było ok. Ale jak zaczęła od epitetów na Kaczyńskich (argumentów było brak), wątroba moja nie wytrzymała. Efekt dyskusji: pani wysiadając omal mnie nie przewróciła że o fuczeniu pod nosem słuchaczy wokół nie wspomnę - ale zorientowałam się, że młodzież (na oko licealna) była za mną.

  Pozdrawiam Was serdecznie
  Ps. ale świetna wczorajsza dyskusja u Ciebie Wilku.
 • wilku
  już pisałem ale jeszcze raz napiszę: są osoby które zostały "zniechęcone" do "kaczora" i nie będą na niego głosować. Zostaną w domu. I chyba do takich chce dotrzeć ŁŁ.
 • @seaman
  Nie znam tego gościa, pierwsze wrażenie- totalna nieporadnośc i brak logiki.

  Pozdrawiam!
 • @don
  To chyba w złym miejscu o tym pisze. Trzeba pisac tam, gdzie oni zaglądają.
 • @Autor
  Nigdy nie pisałem na tym forum dla sławy ale jakoś tak się składało, że trafiałem do "polecanych" treści, wisiałem w nagłówku kilka dni.

  Dziś napisałem tekst
  http://my-bydlo.nowyekran.pl/post/13200,moje-3-grosze-do-braku-jawnego-poparcia-pisu-na-ne
  po prawdzie a nie po uważaniu i... tak jakby mnie nie było.

  Ci co trafili na mój wpis trafili chyba przypadkiem.

  Jeśli tak ma wyglądać fundament "nowej" partii to niech Bóg ma nas w opiece przed przyjaciółmi. Przed wrogami obronimy się sami.

  Pozdrawiam Wilku Morski!
 • Wiku!
  Niech mowa NASZA będzie tak-tak, nie-nie.

  I bardzom rad, że (choć piszesz długie teksty) nie lawirujesz, nie meandrujesz, nie dryfujesz wreszcie.

  Tak-tak, nie-nie.

  I żeby było jasne: ja nie jestem żaden bigot, ale nie znoszę, no po prostu nie znoszę organicznie, kiedy zapowiadane/ obiecywane/ zaklęciami uświęcane jest, że ma być uczciwe blogowisko, a nagle okazuje się, że OD POCZĄTKU, chodziło o kombinację polityczną (wsio rawno partie, czy tzw "ruch")

  Strasznie się tu (niestety) porobiło ślisssssssko.....

  Czuj duch!

  EF
 • @Seawolf
  ale ŁŁ chyba nie chce mieć nic wspólnego z powcami czy komuchami- ale z ludźmi którym nie podoba się to co widzą a jednocześnie ulegli kampanii negatywnej wobec PiS. Inaczej: czy wierzysz że są ludzie na prawicy którzy "mają dość Jarosława"?
 • @Seawolf
  "agenci Mossadu " - się wzruszyłam, właśnie mnie niedawno tu zwyzywano od agentów tegoż znakomitego wywiadu:)

  "PiS zdobędzie jakieś 40 parę procent......ale władzę obejmie koalicja POSLDPSL, po czym wszystko się rozwali " - pełna zgoda, czyżbyś czytał moja notkę? :)
  Tam wszystko napisane dokładnie, jakby kto chciał, to niech sprawdzi:
  http://eskaekranowa.nowyekran.pl/post/13021,uwaga-chlopcy-i-dziewczynki

  "ćwierć miliona przeciągnięć pod kilem. Będzie bolało!" > okropnie to męczące, a tak było miło! Za dobrze to szło.....

  Teraz jestem rozdwojona, pyszczyć dalej, czy patrzeć, jak samo zdechnie - bo nic z tego nie będzie, to pewne. Naiwność polityczna kandydatów do nowego ruchu/partii jest tak porażająca, że właściwie nawet gdyby intencje były najszczersze, to i tak należy uciekać jak najdalej...

  Pozdrawiam
 • @Zolmar
  Ja mam na to swój sposób jeszcze z salonu 24, co 2 godziny wklejam "zajawkę", jako nowy tekst, tak, że jest widoczny po prawej stronie, zanim nie spadnie.
  Pozdrawiam!
 • @ewaryst fedorowicz
  na razie dziwnie, ślisko? Zobaczymy!
  Pozdrawiam!
 • @don
  Och, oczywiście, całe spektrum. czy jest ich tyle, by zebrać 5% , wątpię.
 • @eska
  Tez myślałem, by trzasnąc drzwiami, ale nie- raczej powalczę.

  Pozdrawiam!
 • @Seawolf
  więc w czym rzecz? jest pomysł na te niereformowalne 5% - to chyba bardzo dobrze, prawda?
 • @Seawolf
  Dla mnie rysunek genialnego Niewolnika oznacza, że trzecią drogą w pojedynkę dojdzie się tam, gdzie on wskazał.
  Cieszę się, że Niewolnik w swojej przenikliwości nie posłał na te "schody" sporej grupy obywateli ;)

  pozdrawiam
 • Seawolfie!
  Dziękuje za wiele cennych uwag, jednak nie bardzo rozumiem skąd się bierze u Ciebie zaskoczenie.
  Łazarz od dawna mówi o teaparty i nie przypuszczasz chyba, że z tego zrezygnuje z powodu jakichśtam wyborów.
  Carcajou od dawna próbuje zorganizować "zinstytucjonalizowana demokrację" i też przed nikim tego nie kryje.
  Nie jest sztuką obrazić się, sztuką jest wyciągac wnioski z tego, co się od dawna dzieje.
  Zagrożenie może przyjść z każdej strony. I od Łazarza, i od Janke, i od Seawolfa, i od Niegdysiejszego, a nawet od Intuicji.
  Rozwiązaniem nie jest wypiąć się na wszystkich poza PiSem (tak poza tym PiS też może stać się zagrożeniem - wszak nie raz już tam siedzieli zdrajcy), ale nie oddawanie wszystkiego nikomu, czyli trzymanie w gotowości wyjścia awaryjnego. Jak sie jeden wypnie o skuma z jakimś WSI, to hyc do awaryjnego.
  Historia nas powinna nauczyć, że wyjście awaryjne zawsze powinno być gotowe do użycia. Bo inaczej trzeba od początku budować.
  Hasło nowej partii zdziwiło mnie tylko trochę, bo przecież poza tym, że PiS ma teraz wieksze szanse, to ci, którzy potrafią narobić wody w mózgu też mają wieksze szanse. To tylko sprawa priorytetów, a nigdy (!) ani u Łazarza, ani u Carcajou (u paru innych też nie) nie zauważyłem, żeby PiS był traktowany priorytetowo.
  Co robić?
  Spoko Majonez! Przede wszystkim nie wpadać w panikę, bo emocje osłabiają myślenie, które bywa potrzebne. Czasem bardzo potrzebne,
  A poza tym róbmy swoje!
  Ale swoje to nie znaczy to, do czego nas ktokolwiek namawia!
  Kierujmy się własnym rozumem, a nie podrzuconymi wnioskami.
  I wtedy będzie wiadomo.
  A i pomodlić się nie zaszkodzi.
  Wtedy na pewno będzie wiadomo.

  kłaniam się
 • @Seawolf
  Dzięki za podanie pomysłu i możliwość skorzystania z praw autorskich :-))

  Ale nie tak tutaj miało być...
 • @Seawolf
  "No więc wygra, ale władze obejmie koalicja POSLDPSL, po czym wszystko się rozwali , po roku – dwóch mamy wygrane przedterminowe wybory."

  Właśnie dzisiaj o tym pisałem w "Uderzmy znad Wieprza"

  uścisk dłoni
 • seawolf
  Mnożenie przez dzielenie już było przerabiane na początku i skończyło się zwycięstwem komuchów w 1993 r a po wzmocnieniu lewej nogi przez BOLKA na 10 lat nastał ALEK.
 • x
  Jak się posiedzi z lornetą, na rybach to i motorówkę się zobaczy!
  Hunter - paparazzi :D
  Cwiara miliona, też coś! Nie strasz, nie strasz! Sam Ci 100tysi nabiłem!:p

  Pozdrawiam:)
 • @ewaryst fedorowicz i @seawolf
  Powiem wyłącznie za siebie:
  NE zrobiło się zawiesiste (lub "śliskie"). Brakuje spontanicznych akcji (np. świetny "wieniec dla generała"), a zaczynają się kalkulacja, odezwy, niedomówienia, spory.

  Ja osobiście nie mam potrzeby włączać się w jakiekolwiek struktury bez rozpoznania kto zacz. Spotykamy się w moim mieście w swoim gronie na akcji ob-ciachowej, wykladach, panelach, dyskusjach. I tam przynajmniej ludzi zobaczę. Tu jest w zasadzie pełna anonimowość ukierunkowana głównie na środowisko warszawskie, jeśli chodzi o spotkania bezpośrednie.
  "Prowincja" jak zwykle jest be, liczy się tylko klikalność z naszej strony.

  Próba zrzeszania takich rozproszonych zarówno poglądowo, jak i środowiskowo, a także wiekowo grup, jako wsparcie prawicy pod szyldem NE, to moim zdaniem w tym momencie niewypał.

  To mi nie odpowiada.
  Ja mam zamiar nadal szukać informacji, chodzić na wykłady, panele, czytać i słuchać tych, co mają coś do powiedzenia i mają czytelny życiorys. Sama wyciągnę wnioski.
 • @Niegdysiejszy
  Co będzie jak PIS zacznie rządzić to się dowiemy. Kilkanaście miesięcy szarpaniny z wszystkimi to nie były rządy.

  Na razie wiemy JAK RZĄDZI PO i wiemy jak rządziło SLD i obrotowa PSL. Wszyscy bez względu na nazwy jakie nosili.

  Podobało Wam się?

  Analizujmy nowe warianty a PO... znowu wygra! A wtedy swoje pomysły będziemy mogli sobie wsadzić... tam gdzie światło nie dochodzi.

  Wykorzystajmy to co mamy w tej chwili najlepszego - PIS.
  My też nie jesteśmy idealni więc nie wymagajmy od JK i PIS doskonałości bo przedobrzymy!

  Nie róbmy drugiego PJNu!
 • @zuza
  "To mi nie odpowiada."
  Mnie też nie.
  I powiem raz, a brutalnie - paru "chłopakom" sukces nieco w główce przewrócił. Klasyczna metoda na złapanie frajerów, najpierw kasa, a potem propozycje. Baaaardzo trudno jest zrezygnować, jak się ktoś naharuje i jeszcze ma marzenia.
  Wydaje się, ze człowiek złapał Pana Boga za nogi, a tu nagle coś zaczyna dziwnie pachnieć. No to zatykamy nos. I mówimy sobie, ze jesteśmy przecież sprytni i inteligentni.
  A potem to się kończy, jak Frasyniuk albo Borusewicz - ot co.
 • @Torin
  "Sam Ci 100tysi nabiłem!"

  Aaaa, to ty ;-))))
 • @Bogdan2
  Dokładnie o tym piszę!
 • @Niegdysiejszy
  OK, ale dlaczego to robi w najgorszym momencie?
 • @InaMina
  Dokładnie, nie chodzi, by gdzieś dojść, skończy sie tak samo,l jak poprzednie "trzecie drogi"
 • @zuza
  "Próba zrzeszania takich rozproszonych zarówno poglądowo, jak i środowiskowo, a także wiekowo grup, jako wsparcie prawicy pod szyldem NE, to moim zdaniem w tym momencie niewypał."

  Na takim "niewypale" PO wygrywa już 4 rok i ma szansę pomimo błędów i wypaczeń wygrać następne 4 lata.
  Złoży "samokrytykę" i znowu wygra.

  Nowy byt powstały teraz będzie większą OPOZYCJĄ wobec PIS niż wobec PO. Będzie za słaby aby pokonać PO ale wystarczająco silny aby zrobić mętlik ludziom w głowach i osłabić wynik PISu.

  Pamiętam PRL i metody przejmowania władzy. Uczcie się na błędach a nie powtarzajcie je po raz kolejny.

  Zachowujecie się tak jak robotnicy w 1956, 68, 70 i 76. Wciąż wierzyli w zmiany w partii po samokrytyce partii i ruchach poziomych a w następnej dziesięciolatce zawsze miało być lepiej. A dostawali ciągle w d..pę.
  Myślałem, że czegoś PRL ludzi nauczył ale się pomyliłem.
 • @ewaryst fedorowicz
  Lepsze jest spijanie sobie z dziubkow
  ;-)
  NE to forum dyskusji czy kółko wzajemnej adoracji?
  Kto nie z nami ten przeciwko nam? Och jakże szybko sięgacie po metody tych których nienawidzicie, Panie Eweryście to co Pan do kloaki wrzuca 50% społeczeństwa które wogóle nie chodzi na wybory?
 • @Seawolf
  Nie zrozumiałeś mojej nadziei :)
 • Do większosci
  Nie rozumiem tego Waszego masochizmu aby robić PO dobrze naszymi rękami i na przekór naszym marzeniom!
 • @Seawolf, @Zolmar
  A czemu nie tak? :
  http://eska.salon24.pl/269560,mayday-mayday-wazne
 • @Seawolf
  Jestem świadomy, że Pan o tym pamięta ale inni ?
 • @Zolmar
  Czy ja do cholery mogę mieć inny pomysł na życie? Komuchy już kiedyś mi chciały je układać na jedynie słuszny sposób. Dziękuje postoję.
  Ja Wam wcale nie zakazuję mieć swoje poglądy.
 • @eska
  Ta nazwa najbardziej mi się podoba - ORP „Orzeł” . Ma wiele podtekstów i odniesień.
  Idea przedstawiona w Twoim wpisie słuszna i to powinno być naszym celem a narzędziem NE (siła medialna, zasięg i na razie dziewictwo moralne).
 • @Zolmar
  ależ nikt nie mówi o niewykorzystywaniu PiS! Niech PiS wygra! I niech NE wyciągnie z domu tych którym już się nie chciało nigdzie iść! Ludzie, jaki problem? to nie ma nic wspólnego z pjn. analogia z 1993 nietrafiona -wtedy Bolek rulez.
 • @autor, all
  Do wątków poruszanych w twoim tekście (a zwłaszcza mej roli oraz używaniu trybu "was") ustosunkowywałem się w swoich komentarzach - głównie pod twoją notką, ale i gdzie indziej na NE wczoraj (kto zainteresowany to sobie poszuka). Ale wróćmy do clou.

  "Drogi Łazarzu, carcajou, jeśli wolno spytać, z kim i kiedy zaniedbaliście spisania gwarancji? Jeśli moja logika dobrze mi służy, a do tej pory nie narzekałem, to mamy tu ślad jakiejś umowy z kimś, umowy, która, co zauważyłeś, nie zabezpieczyła Was przez niedopatrzenie . Kto wypluje Łazarza, jak pestkę? A to porozumienie to zawarto teraz, czy w momencie tworzenia NE?"

  Będę Ci bardzo wdzięczny za rozwinięcie tego arcyciekawego wątku, a myślę, że nie jestem w tym pragnieniu osamotniony."


  Co miałem na myśli? Ano to, czy Łazarz ma wystarczająco silnie podpisany kontrakt z Panem Oparą, w którym jest zagwarantowana niezależność blogosfery (to raz), jego miejsce - jako gwaranta tej niezależności (to dwa).

  Jeśli są jakieś pytania, to oczywiście służę.
 • @Bogdan2
  NIczego się nie uczymy, dlatego powtarzamy zawsze te same błedy...
 • @eska
  Przeczytałem, bardzo dobry pomysł! cały czas o tym piszę, szeroki ruch poparcia!
 • @Mariovan
  mariovanie, to własnie mnie zmieszano z błotem i poradzono, bym sobie wyp.. z NE, jak mi coś nie pasuje. ;-)

  To tyle, co do metod ;-)
 • @Mariovan
  Czy ja Ci odmówiłem prawa do poglądów? Pomysłu na życie?

  Ja chcę abyś je miała nadal. Obawiam się tylko, że przedyskutujemy akademicko wybory, które wygra PO i wtedy skończy się Twoje prawo do poglądów.
  Pamiętasz komuchów (ja pamiętam) więc Ci nie muszę tłumaczyć.

  Ja widzę jak idą drogą PZPRu tylko bardziej sprytnie.
 • @don
  PiS wygra, jak będzie mała frekwencja, Jezu, czy do Was coś dociera???
  Im więcej lemingów zostanie w domach, tym lepiej, ludzie, nauczcie się demokracji choć trochę!!!
 • @Łażący Łazarz
  Specjalnie dla Ciebie jeszcze raz wklejam, czemu nie chcesz tak działać?? >
  http://eska.salon24.pl/269560,mayday-mayday-wazne
 • @kokos26
  Bardzo dobry tekst. Trudno sie zdecydować, co byłoby lepsze, zwycięstwo 40% i czekanie na rozwalenie sie wszystkich pozostałych, czy próbowac montowac jakaś słaba i podizelona koalicję. Nie wiem.
 • @Zolmar
  No, nie tak...
 • @Mariovan
  "kloaka?" " metody, których nienawidzicie?"

  ja bardzo przepraszam, ale nigdy czegoś takiego nie powiedziałem, ani nie dałem asumptu, do takich supozycji.

  - proszę ze mną w ten sposób nie rozmawiać.

  a 50%, to nie chodzi na wybory z WIELU powodów (od tego są badania - radzę się z nimi zapoznać) , i trzeba dużej zarozumiałości, żeby twierdzić, iż można więcej niż odrobinkę, takim , ogranym, mykiem zmotywować do pójścia.

  Ale nie w tym problem: problem polega na PODEJŚCIU blogerów, obiecując im uczciwe blogowsko i po "zrobieniu frekwencji", wyciągając nagle transparencik: a kuku! Tu partyjka polityczna!

  To jest NIE FAIR, zwyczajnie.

  I tyle
 • @InaMina
  Ale szkoda straconego czasu...
 • @Seawolf
  Moim zdaniem czekać, to nie potrwałoby długo.

  pozdr
 • @zuza
  ja jestem prowincjuszem z urodzenia i z zamiłowania - tak podkreślam ten fakt w moim środowisku. A w Warszawie lub tuż obok, - po prostu mieszkam....50 lat :))))

  A Łazarzowi, którego cenię - coś , po staropolsku mówiąc, "szaleju zadało" - szkoda.
 • @Seawolf
  Tak, szkoda i mojego, kiedy czekałam aż odpowiesz na moje pytania i wątpliwości wczoraj

  :)
 • @Seawolf
  Tak trzymać, chcą nas rozmienić drobne do g... podobne.
 • @eska
  aha- ŁŁ wyciąga lemingi z domów żeby zagłosowały na... :)))
 • @Łażący Łazarz
  Przyznam szczerze, że przed 10 kwietnia tez chodziły mi po głowie takie marzenia o podobnym ruchu, o którym napisałeś.

  Po 10 kwietnia kiedy wrogowie Polski wskazali nam sami kto jest dla nich największym zagrożeniem, doszedłem do wniosku, że trzeba przekonywać do PiS-u, a wszystkie inne pomysły mogą tylko zaszkodzić.

  Ściskam dłoń
 • @don
  "ależ nikt nie mówi o niewykorzystywaniu PiS! "
  Być może idea ŁŁ nie była zbyt czytelna (nawet geniusze mają słabe dni) ale jednak szum o nowej partii się zrobił.

  Też piszę o tym aby zachęcać (nie "wyciągać"!) do wyjścia z domu na wyboru ludzi otumanionych propagandą sukcesu "zielonej wyspy", niezdecydowanych, wątpiących, obrażonych na PIS tak jak środowisko Marka Jurka.
  Tutaj małe wtrącenie:
  Czy z faktu, że nie można pomóc wszystkim biednym ludziom na Ziemi mamy nie pomagać nikomu?
  A tak postąpił Marek Jurek.
  Marek Jurek to klasyczny przypadek - wszystko albo nic. Odszedł obrażony, że jego wizji ustawy nie poparł PIS. To błąd. Będąc przy PISie w sejmie, miałby szansę na realizację metodą małych kroków swoich idei. Teraz nie żadnych szans. Rozumiem go, ale nie zgadzam się z nim. Czasem lepiej nieco ustąpić i wygrać choć drobną rzecz niż przegrać wszystko i nie mieć nic. A taka była wtedy alternatywa.

  W końcu to w interesie tej cichej większości jest odsunięcie PO od władzy.

  Przeglądałem na szybko wpisy wcześniejsze tutaj i nie widzę nic mojego o 1993. Nie ta książka zażaleń.
 • @eska
  "A czemu nie tak? :
  http://eska.salon24.pl/269560,mayday-mayday-wazne"

  1. To hegemon musi zaprosić do współpracy (zważ na moje usilne próby dobicia się do Macierewicza i Naimskiego), o innych staraniach ze strony NE, o których wiem nie będę pisać.

  2. Współpraca\wsparcie może się odbywać na wielu poziomach - różne zadania (to powinno być rzeczowej tematem rozmowy z PiS)

  3. A poza tym nie rozumiesz idei Łazarza - jedyne sensowne pytanie w tym temacie (pomijam zastrzeżenia do Pro Milito) zadała 1Muad: Czy jeśli uda się Łazarzowi zaanimować (nie uformować) ruch, to czy pójdzie ten ruch do wyborów? Odpowiedziałem jej, że ruch zrobi co zechce.
 • @ewaryst fedorowicz
  "Ale nie w tym problem: problem polega na PODEJŚCIU blogerów, obiecując im uczciwe blogowsko i po "zrobieniu frekwencji", wyciągając nagle transparencik: a kuku! Tu partyjka polityczna!

  To jest NIE FAIR, zwyczajnie."

  Czemu znowu o tym piszesz - wszak ci na to klarownie odpisałem.
 • Autor
  Ani krótko, ani zwięźle. Masz obsesję służb, wiedzę o nich czerpiąc z książek i utartych opinii. Nie przesadzaj. Rozmawiajmy, nie walczmy ze sobą.
  Pozdrawiam
 • @Łażący Łazarz
  Ten "ktoś" to carcajou, jeśli chodzi o ścisłość. Nieuważnie czytasz. Pewnie dlatego tez nie widzisz prostych wyliczeń, dlaczego małe partyjki są szkodliwe w tej ordynacji. Co w tym trudnego?

  te dwa teksty sa właśnie o tym, jak teoretycznie piękna i uzasadniona akcja tu i teraz, w realnym swiecie i czasie jest szkodliwa.

  Chcesz zrobic z świetnego projektu medialnego kolejną partyjkę, w dodatku w dziwnym towarzystwie. To, jak wbijanie gwożdzia latarka, można, ale po co?

  Jesli piszesz, że "pierwsze słyszysz" o Pro Milito, to wybacz, ale nie mogę traktowac tego powaznie. Uzgodnijcie stanowiska z carcajou, bo on pisze co innego. Chyba , że sie nie znacie? ;-)

  Co do Lesiaka, to kula w płot, nie zrozumiałeś, co o nim piszę, akurat nic wspolnego z Toba, czy NE, taka dygresja, mam zwyczaj sobie dryfowac "pobocznie".

  Co do obrzucania błotem, to własnie mi poradzono, żebym wyp.. z NE, jak mi cos nie pasuje. I co,mam szlochac w mankiet?

  Byliśmy potrzebni, jak NE ruszał, zrobiliśmy swoje, a teraz mamy wyp.. lać. Pewnie, możemy, ale chyba nie tak sobie wyobrazaliśmy NE w styczniu, w kazdym razie ja nie.
 • @
  Witam
  Mam podobne myśli i odczucia .
  pozdrawiam
 • @carcajou
  Chodzi o to, aby "ruch" ŁŁ jakkolwiek by go zwał, szedł otwarcie ramię w ramię z PISem a nie jakby się nie znali, a taka dwuznaczność wynikła z pomysłu ŁŁ i nie ma się szanowny ŁŁ o co obrażać.

  A podobno to tylko J. Kaczyński i Ś.P. Lech byli obrażalscy za krytykę :-)))
 • @rossonero
  Sciskam również!

  Pozdrawiam serdecznie!
 • @carcajou
  Jaki hegemon?? Czy Wam już coś się rzuca na głowę?
  I to ma być obywatelstwo????

  Szeroki ruch mężów zaufania i członków komisji może być całkowicie apolityczny, może zaoferować swoje usługi każdej partii, chodzi o to, żeby wymóc na wszystkich, żeby wzięli przeszkolonych ludzi, a my odpowiadamy za ich rzetelność.
  Nie sądzisz, ze to byłby rzeczywisty i konkretny początek tego wymarzonego przez Was ruchu społecznego? Uczciwy i mający jeden cel - uczciwe wybory!!!
  Jak to kupicie, to mogę harowac jak wół, a nawet spróbować przekonać do wspólpracy Kaczyńskiego, jale ak dalej będzie ta idiotyczna partia i mit o 50 % koalicji, która rzekomo daje władzę, to wysiadam.
  Bo z tego mitu wynika tylko jedno - że ktoś już wie, ze PiS może się zbliżyć do ponad 40% i trzaba go co nieco zablokować.
 • @Seawolf
  "Jesli piszesz, że "pierwsze słyszysz" o Pro Milito, to wybacz, ale nie mogę traktowac tego powaznie. Uzgodnijcie stanowiska z carcajou, bo on pisze co innego."

  Gdzie piszę i kiedy napisałem (czy nie po artykule Sciosa?)
 • @Zolmar
  A ja ci mówię dokładnie to samo co napisałem esce.
 • @carcajou
  Przy okazji, Łazarz własnie napisał, że "pierwsze słyszy o cieniu Pro Milito". Może uzgodnijcie to?
  Co do tych gwarancji, to nie rozumiem, dlaczego pan Opara miałby wypluc Łazarza "dzień po". Po czym? Jeśli rozumiem, wyborach, bo o tym pisałem?
  "Jeśli pójdziemy, to pójdziemy w ciemno" dziwne słowa. Nie nardzo pasują do zwykłej troski o niezależnośc blogosfery.

  Pozdrawiam!
 • PiS - czyli amatorszczyzna w polityce
  Trzy anegdotkli:
  1. Komorowski reklamuje swoją stronę bronislawkomorowski.pl. Sprawdzam jaroslawkaczynski.pl jest wolba. Mogłem ją kupić za 10 zł. Nawet się zastanawiałem czy tego nie zrobić i nie podarować Kaczyńskiemu. Ale parę dni wcześniej wysłałem do sztabu wyborczego maila z propozycją współpracy - nie dostałem nawet odpowiedzi z automatu (to naprawdę banał). Uznałem, że im to wisi.

  2. W broszurze "Samorządność i przedsiębiorczość" PiS pojawiła się wzmianka o klastrach (http://www.cogito2011.pl/pg/pages/view/772). Od lat prowadzę stronę www.klastry.org. Piszą do mnie w związku z tym różni ludzie. Nawet kiedyś zadzwonił z Brukseli asystent jednego z eurodeputowanych. Skoro autorzy tej broszurki uznali że to ważne - mogli się skontaktować (o tym o czym piszą na żadnej innej stronie w polskim internecie nie przeczytają). Ale im nie chodzi o klastry, tylko o to, żeby było więcej wierszówki.

  3. W styczniu bieżącego roku rusza "NowyEkran". Inicjatywa, która ma szansę powtórzyć sukces Salonu24. Nie trzeba geniusza, by zauważyć że takie szanse są. Po miesiącu widać już, że to "chwyciło". Nie jestem w stanie sobie wyobrazić przyczyny dla której Jarosław Kaczyński założył blog u bezpłciowego Igora Janke.
 • @InaMina
  Wybacz, 310 komentarzy wczoraj, 4 blogi, sam juz sie gubię. jeszcze teraz siedze w domu, to mam troche czasu, ale zaraz lece na statek, a wtedy moge pisać tylko w wolnych chwilach.

  Jeszcze raz prosze o wyrozumiałość.
 • @ewaryst fedorowicz
  "... problem polega na PODEJŚCIU blogerów, obiecując im uczciwe blogowsko i po "zrobieniu frekwencji", wyciągając nagle transparencik: a kuku! Tu partyjka polityczna! ..."

  Panie Eweryście. ŁŁ obiecywał uczciwe blogowisko, bez cenzury, bez faworyzowania itd.
  Słowa dotrzymał? TAK CZY NIE? :-)))) Tekst ten wisi na SG jak sztandar i jemu podobne i nie wpadły do piwnicy w niebyt jak by to miało miejsce na np. S24. Zgadza się.
  Każdy ma prawo zaprezentować swoje poglądy.
  Nawet Łażący Łazarz.
  Jak ŁŁ pisał KAT-a to go na rękach nosiliście, jak coś nie po Waszej linii politycznej to pod ścianę i rozstrzelać. Czytał Pan mój tekst o strachu? Dlatego ogromna większość społeczeństwa na PiS nie zagłosuje. Ze względu na choćby takie podejście. Jak ktoś tu robi krecią robotę PiS-owi to taki bezpardonowy atak na każdego kto nie jest z Wami.
 • @Seawolf
  Właśnie w Twoich tekstach na powyższy temat, widzę Twoje zagubienie;)
 • @Jerzy Wawro
  Celnie. Co na to Państwo PiS?
  Pozdrawiam.
 • @carcajou
  "Gdzie piszę i kiedy napisałem (czy nie po artykule Sciosa?)"

  Pod moim tekstem wczoraj

  Zajrzyj do mojego tekstu, cytuję Cię
 • @Lemona
  Dziękuje i pozdrawiam!
 • @eska
  "Nie sądzisz, ze to byłby rzeczywisty i konkretny początek tego wymarzonego przez Was ruchu społecznego? Uczciwy i mający jeden cel - uczciwe wybory!!!"

  Czy ja gdziekolwiek napisałem, ze to zły pomysł? Temat był poruszany na LS i są różne głosy,a ja dodatkowo mam swój plan (czy to znaczy, ze mam o tym kłapać dziobem?)

  Pisać odpowiedzialnie na temat zorganizowania mężów zaufania, to znaczy się tego podjąć, bo po co pisać o tym po próżnicy (i tu nie będę ci wyłuszczał naszych leśnych dylematów).

  Do wyborów3 jest jeszcze trochę, a LS nie jest siłą, która to samodzielnie pchnie. To potężna akcja - dodatkowo, będąc zupełnie szczerym, nie jest jasne czy nie będą przypadkiem 2 dniowe wybory (o machinacjach informatycznych nie wspomnę). To nie skłania raczej do innych działań, o których się nie pisze.

  Inicjowanie: patrz, udało mi się dogadać z bizz, by pociągnęła temat dyżurów w BM, a Łazarz dał to na HOT NEWS - zerknij sobie na odzew. Co myślę o sposobie organizacji BM - tego na trzeźwo nie powiem lecz leśni pomagają (kto poza nimi pomaga nie licząc osób przypadkowych, czy OK - głównie tych z noclegowni, dla których ulica jest domem).

  Czy NE nie powinien zrobić jakiegoś instruktażu, czy nawet wydelegować konkretną osobę do uświadamiania - jestem ZA. Czy to z Łazarza zdejmie podejrzenie o agenturalność - wątpię. Prędzej przeczytasz, że Łazarz szykuje armię do fałszowania wyborów (taki ci on przebiegły, że chce zadbać o interesy nowej partii - partii, której nie zakłada).

  Za wszystko inne zapłacisz MasterCard.
 • trzecia siła -od dawna pierwszą siłą
  Jeśli byłbym śpiochem to kiedy jak nie teraz wyjechałbym z taką inicjatywą?
  O niczym tak nie marzyłem przez te lata komunizmu i po zjeździe
  zjednoczeniowo-okrągło-stołowym ,jak którejś pięknej wiosny popierać
  i kibicować powstaniu partii dla kursantów moskiewskich z klubu
  sowa.Jaki chichot historii, prawicowi blogerzy uwijają się
  by biedni esbeccy zbrodniarze mieli na kogo głosować.
 • czemu ta sprawa wzbudza takie zdenerwowanie u prowadzących NE?
  zastanawiające jest 'przywiązanie' ŁŁ i kilku innych osób związanych z NE do tematu stworzenia nowej partii czy innego tworu partiopodobnego.

  W normalnych zachowaniach ludzi mających prowadzić portal taki jaki miał być, negatywny odbiór przez większość czytelników tego pomysłu skutkowałby wycofaniem się redaktorów i moderatorów na neutralne pozycje na zasadzie miałem pomysł ale przecież nie o to chodzi.
  A tutaj obserwujemy rosnące zdenerwowanie u ŁŁ i kolegów, momentami - mimo widocznych starań zachowania dobrego słowa dla każdego - pzrzechodzące wręcz conajmniej w agresję.
  Średnio rozgarnięty czytelnik zauważy więc, że to może od początku twórcom/prowadzącym portal o takie właśnie pomysły chodziło?
  A reszta, szczególnie na początku to tylko było kupowanie naiwnych?

  Przyznam się, że osobiściw wierzyłem w dobre intencje ŁŁ znając go z S24.
  Teraz już niestety, ze smutkiem to piszę, nie wierzę.
  Bo o naiwność i brak inteligencji Łazarza nie podejrzewam...
 • @Mariovan
  1. poglądy prezentować ma prawo - na plecach ściągniętych tu BLOGOWISKIEM blogerów skakać politycznie - IMHO nie ma prawa.

  2. Jak spieprzy NE polityką - będzie sobie w brodę pluł (lub nie...)

  3. nie jestem z PIS - znam to środowisko i niektórych typów, za ich (...) nie cierpię - Andrzejewski, Romaszewski, Lipiński, Hofman - mam wymieniać?
  Ale JK jest IMHO uczciwy, jak mało kto.
 • @Jerzy Wawro
  "Nie jestem w stanie sobie wyobrazić przyczyny dla której Jarosław Kaczyński założył blog u bezpłciowego Igora Janke."

  Bo sprawdził właściciela i wie, co go tam czeka - proste?
 • @Łażący Łazarz
  "O dzielniu to bezpodstawna teza Seawolfa na temat mojego projektu, poparta jego konkretnym działaniem w tym kierunku"

  Projekt cudowny w teorii, a w praktyce wyjdzie , jak zawsze. Ta drogą juz wielu szło. I nie doszło. A mamy jeden strzał, jeden nabój. szkoda go zmarnować.
 • @Łażący Łazarz
  Szanowny ŁŁ.
  Proszę czytać uważnie całość albo wpłynąć na zmianę mechanizmu notek pod blogami bo sam sobie wbijasz gola.

  Mój pierwszy wpis:
  "Nigdy nie pisałem na tym forum dla sławy ale jakoś tak się składało, że trafiałem do "polecanych" treści, wisiałem w nagłówku kilka dni.
  Dziś napisałem tekst
  http://my-bydlo.nowyekran.pl/post/13200,moje-3-grosze-do-braku-jawnego-poparcia-pisu-na-ne
  po prawdzie a nie po uważaniu i... tak jakby mnie nie było.
  Ci co trafili na mój wpis trafili chyba przypadkiem.

  Jeśli tak ma wyglądać fundament "nowej" partii to niech Bóg ma nas w opiece przed przyjaciółmi. Przed wrogami obronimy się sami."

  Potem była odpowiedź Wilka, po której wpisałem:
  "Ale nie tak tutaj miało być..."

  Gdzie się Szanowny ŁŁ doczytałeś w moich wypowiedziach o moim zapotrzebowaniu na niesamodzielne myślenie przez Ciebie?

  Jakbyś się wczytał uważnie w moje wpisy, to byś wyczytał, że były one w Twojej obronie.
  Czyżby taki wielki bloger jak Ty poczuł się urażone uwagami blogerowego smarkacza jak ja? Czy zawsze mam się z Tobą zgadzać abyś był usatysfakcjonowany?
 • @dydek
  Tak, bo najwygodniej czytać ŁŁ, siedząc wygodnie w fotelu;), a kiedy on pisze...wstańcie, zróbcie coś dla siebie i kraju....to już niewygodnie, deszcz pada, zimno w maju, mokro w lipcu...itd
 • @Seawolf
  Widzę, że zapanowała jakaś nowomowa, słyszę o aktywizacji obywatelskiej, i podobne banialuki, powiem jedno jak komuś Smoleńsk oczu nie przetarł to i mu kałmucki bagnet nie da rady. Jak pisałem ufam Kaczyńskiemu bezgranicznie i jak Rymkiewicz daję Mu swój miecz, w dupie (za przeproszeniem mam lemingów, wynarodowionych i tzw tutejszych drze mnie czy głosują czy grillują).

  A teraz uwaga do włodarzy NE jak się rejestrowałem to maiłem nadzieję, że jeżeli S24 przyrównać do fejsbuka to NE stanie się Diasporą, a dziś widzę że staje się takim majspejsem.

  Widzę, że albo się skończył pomysł na dalszą promocję, albo....
  no właśnie...
 • @dydek
  "Średnio rozgarnięty czytelnik zauważy więc, że to może od początku twórcom/prowadzącym portal o takie właśnie pomysły chodziło?"

  NE nigdy nie miał być bardziej kolorową wersją S24 i miejscem do wypróżniania jadu z bezsilnej złości. Był stworzony od samego początku, i było to jawne, poza pisaniem, do animowania aktywności społecznej. Do tego byś mógł ruszyć d ... A że nie każda inicjatywa się każdemu podoba - dziwne by było inaczej, zwłaszcza ze nie rozumie się na czym ona polega.

  Scioś (pomijam wątki odnośnie Pro Militio) napisał w skrócie i upraszczam, że tworzenie (animowanie) jakichkolwiek nowych bytów bez błogosławieństwa J.K. to granda. Ja się z tym nie zgadzam.
 • @ewaryst fedorowicz
  Co do uczciwości JK nigdy jej nie podważałem, ale tam gdzie szui kupa tam i Herkules dupa.
 • @Łażący Łazarz
  Popełniłeś o dwa teksty za dużo - już tu przez litość nie napiszę , co napisałam u Ciebie:) O kurach!!

  Czy Ty zapomniałeś, gdzie żyjesz? Przecież tu, k****, agent na agencie czeka na każdą podkładkę - miało być wolne, niezależne medium, a jest jajo. Sam się wpuściłeś, to masz.
  Po pierwsze, drugie i trzecie - nie pchaj się do polityki bezpośredniej, skoro nie masz o tym pojęcia. Zostaniesz owinięty, zmanipulowany i wypluty, na to mogę Ci dać słowo honoru.
  Po czwarte - sprawdź silę nE w prostej logicznej akcji.
  Sakiewicz sprawdza kluby GP w manifestacjach, widziałeś jakie ma wyniki? A ile go to kosztowało czasu i roboty? A czym Ty dysponujesz?
  Po piąte - przestałeś być wolnym strzelcem, masz w rekach potężne być może medium, nie możesz rzucać pomysłów, które to medium dyskwalifikują lub narażają na różne podejrzenia.
  Koniec kazania.....
 • @Łażący Łazarz
  "Nie wiem skąd Carcajou wytrzepał to Pro Milito, ale nie ma ono nic wspólnego z NE"

  Ze Sciosa - to chyba jasne. Tam są na ten temat insynuacje, a ludzie czytają Ściosa i pytają o Pro Milito, o którym wiem tyle co oni.
 • @Mariovan
  "Co do uczciwości JK nigdy jej nie podważałem, ale tam gdzie szui kupa tam i Herkules dupa."

  Jak byście się czuli będąc na miejscu JK, po tylu latach ciągłej nawalanki z każdej strony, którego najbliżsi zaufani zdradzili przed wyborami, kiedy pojawia się byt (nie taki sam jak PJN, aby była jasność, ale moment podobny) nie do końca mu znany z pierwszej ręki, ruch społeczny alternatywny wobec PIS?
 • @Łażący Łazarz
  Carcajou ma widzenia i słyszy głosy?? Nie wie, co pisze? Na miły Bóg! Niedobrze.

  Łazarzu, przeciez sam mi tłumaczyłes , że 3 miliony wojskowych rodzin, rozmowy, trzeba dac im alternatywę i tak dalej. OK, moge to przyjąć, choć niekoniecznie mam ochote brac udział w jednym przedsięwzięciu z kursantami z GRU, nawet, jako teoretyczna możliwośc, ale ty teraz idziesz w zaparte i mówisz, że w życiu , nigdy, nie wiesz o co chodzi.

  Łazarzu, please! Dajesz mi, paranoikowi pożywkę !
 • @InaMina
  Dziewczyno, ja dla kraju haruję od 30 lat i poświeciłam prawie wszystko i gówno z tego mam, a nawet gorzej, więc nie wciskaj tu łzawych kitów!
  Właśnie dlatego, ze sparzyłam się już na setkach rzekomo świetnych pomysłów, które zawsze jakoś albo nie wychodziły, albo wyłaził jakiś dziwny cwaniak i stawiał warunki - właśnie dlatego ostrzegam!!
  To nie jest zabawa - to jest wojna o wszystko i można skończyć naprawdę źle, więc trzeba myśleć!!!
 • @Seawolf
  Wyjaśniłem niżej w jakim kontekście o tym pisałem - wiem o Pro Milito tyle co ty. A że przedstawiłem pewien sposób rozumowania na temat Pro Milito, który twoim zdaniem jest śmieszny, a dla niektórych, źle odczytujących moje intencje, pewnie zakrawa na prowokację, to co ma zrobić - wyprzeć się swoich przemyśleń i nie dzielić się nimi, by nie mogły być przedmiotem dyskusji?
 • @eska
  W mediach wszytko się gotuje, żyjemy w czasie przełomu, Coryllus pisał o śmierci szamanów, Biafra o ostatecznym krachu systemu korporacji.
  Jak zwał tak zwał...
  Chciałby żeby NE poszedł właśnie w kierunku mediów obywatelskich rozproszonych, finansowanych na zasadzie Skoków, a nie pakował się w jakieś poboczne sprawy.
  Cel - stworzyć najpotężniejszą wiarygodną platformę informacji i komentarzy a także kultury i sztuki, mulitimedium mulititeatrum itd...
  reszta to mrzonki i mrożonki...
 • @eska
  Ja patrzę aż samo zdechnie, pisząc tymczasym w innym portalu.
 • Bardzo dobre podsumowanie.
  tak trzymac
  sternik jachtowy :)
 • @Zolmar
  Proszę Cię, bo się popłaczę.
  Akurat takie współczucie JK jest potrzebne jak dziura w łodzi.
 • @Łażący Łazarz
  Nigdzie Ci agentury nie zarzuciłem!

  Sam oskarżasz mnie w podobny sposób o jaki masz żal do Wilka.

  Sam widzisz, że pomimo, że Twój pomysł i chęci są dobre, wynikł z tego niezły pasztet. Nie każdy odbiera prawidłowo ducha w słowie pisanym. Nie każdy jest ŁŁ :-))

  Jak to mówią "dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane".

  Może lepiej by było przed rzuceniem Twojego pomysłu na niniejsze forum by było porozmawiać z najbardziej zainteresowanym aby nie był zaskoczony pomocą i nie odebrał jej nie właściwie?
  Nic o Nim bez Niego?
  Skoro, wielu z nas siedzących na tym forum niemal on-line odebrało mylnie Twoją ideę to jak mógłby odebrać to JK znając ją z drugiej ręki (być może nie koniecznie życzliwej NE i (lub) JK)?
 • @eska
  Ja odpowiadałam konkretnej osobie, a nie wszystkim.
  Nie rozumiem Twojego oburzenia za ten mój wpis?
 • @ad2010.org
  Święte słowa!!! I to nam obiecano!!
 • @Łażący Łazarz
  Alez nie za odmienny pomysł, totalne nieporozumienie!

  Za ryzyko uzycia do tego NE i zmiany jego statusu na quasi partię, bo tak odczytałem ten tekst. Poglądy masz swoje, ja mam swoje, ale nie wszyscy chcą firmowac swoimi twarzami coś, co im sie wydaje szkodliwe.
 • @elig
  Ja też widzę, że zdechnie, ale do Rady mnie wybrali - szkoda by było, żeby zdechło razem z nE.
 • @Mariovan
  Jak ŁŁ pisał KAT-a to go na rękach nosiliście, jak coś nie po Waszej linii politycznej to pod ścianę i rozstrzelać.......

  za KAT-a należało się nie tylko na rękach nosić ale i na "barana" lub w lektyce! !!
  dlatego teraz gdy błądzi , naszym najświętszym obowiązkiem jest pokazać MU właściwą ścieżkę i kurs.
 • @autor
  Popieram w całej rozciągłości, chociaż smutne jest to, że znów zajmujecie się sami sobą.
 • @Mariovan
  A bardziej merytorycznie a mniej złośliwie nie można?

  Czasem warto popatrzeć z punktu widzenia innego człowieka. Nie o współczucie dla JK mi chodziło.
 • @Seawolf
  Bardzo ważny tekst.

  Dodam od siebie:


  Zb. Herbert

  KOŁATKA

  Są tacy którzy w głowie
  hodują ogrody

  a włosy ich są ścieżkami
  do miast słonecznych i białych

  łatwo im pisać
  zamykają oczy
  a już z czoła spływają
  ławice obrazów

  moja wyobraźnia
  to kawałek deski
  a za cały instrument
  mam drewniany patyk

  uderzam w deskę
  a ona mi odpowiada
  tak-tak
  nie-nie

  innym zielony dzwon drzewa
  niebieski dzwon wody
  ja mam kołatkę
  od nie strzeżonych ogrodów

  uderzam w deskę
  a ona podpowiada
  suchy poemat moralisty
  tak-tak
  nie-nie
  Pozdr.
  -------------------
  GW nie kupuję.
  TVN nie oglądam.
  TOK FM nie słucham.
  Na Rysiów, Zbysiów i Mira nie głosuję
 • @Zolmar
  Co będzie jak PIS zacznie rządzić to się dowiemy. Kilkanaście miesięcy szarpaniny z wszystkimi to nie były rządy.

  *** Wiemy jak rzadzil PiS. Polska dostala od rzadu JK Cud Gospodaraczy i praktycznie wyrownany budzet.
  Antypolski a nieudolny herr Tusk zarznal jedna z najlepiej rozwijacych sie gospodarek na swiecie i wygenerowal w ciagu 4 lat 450 mld dlugu !!!
  Co jest rowniez cudem.
 • @Seawolf
  ...coraz większe mam przeświadczenie, że ŁŁ to zwykły oportunista lub chorobliwie ambitny człowiek, którego słonności zostały wykorzystane przez sprytnego Oparę & co. Jego tłumaczenia i komentarze pod Twoimi tekstami stają się coraz bardziej napastliwe i coraz mniej w nich logiki, natomiast coraz więcej emocji.

  Nie wolno tworzyć konkurencji dla PiS wykorzystując do tego zwolenników PiS, jakich pełno w NE. To zwykłe nieetyczne postępowanie.

  Powtarzam, nie wierzę Łażącemu Łazarzowi jak psu.

  Bądź czarno-biały.
 • @InaMina
  Przepraszam.
  Ale czasem ręce mi opadają, jak widzę, jak szalenie naiwni politycznie są ludzie dookoła - wybacz, to nie jest zarzut, w normalnym kraju człowiek nie musi się na tym znać, a poza tym ma trochę uczciwych mediów. Ale to nie jest normalny kraj, niestety.
  Ludzie chcą dobrze, ale nie rozumieją, że są wpuszczani lub sami wpuszczają się w maliny.
  Zdaje się, że każdy musi się nauczyć na własnych błędach, ale szkoda....
 • @Seawolf
  Już nic nie rozumiem.

  To z kim PiS ma konkurować w tych wyborach? Z PO, SLD i PSL, czy z Łażącym Łazarzem ?
 • @eska
  to samo napisałam wczoraj u Koteusza:)
 • @Seawolf
  "niekoniecznie mam ochote brac udział w jednym przedsięwzięciu z kursantami z GRU" - a masz 100% pewność , że nie brałeś , bierzesz i brać nie będziesz??

  A zupełnie offtopowo: kiedyś Michalkiewicz powiedział, że on nie ma za złe, że Polską rządzi razwiedka bo razwiedka rządzi praktycznie w każdym kraju - on ma pretensje , że nasza razwiedka jest strasznie głupia i sprzedajna a tego nie można już powiedziec o razwiedkach ruskiej, niemieckiej czy amerykańskiej.
 • @Łażący Łazarz
  "o wiele gorsze towarzystwo na s24 zupełnie Ci nie przeszkadza. Może dlatego, że tam Janke z blogerami w ogóle nie gada"

  Ależ bardzo mi przeszkadza, jeszcze jak! A jeszcze bardziej cenzura. Dlatego publikuje tam z opóźnieniem, dla tych, którzy czytaja mnie tylko tam, nie przeszli wraz ze mną do NE. Od 1000 do 3 000, w porywach, więc warto.

  Ze mna akurat pogadał po moim trzaśnięciu drzwiami, wyjaśniliśmy sobie pare spraw i ustaliliśmy zasady.

  No, a co do wyzwisk oczywiście zgoda.

  Jednak uważam, ze Twój pomysł jest utopijny, a w rezultacie szkodliwy i dlatego go tak emocjonalnie, a i wydaje mi sie, logicznie zwalczam.
 • @eska
  To nie jest zabawa - to jest wojna o wszystko i można skończyć naprawdę źle, więc trzeba myśleć!!!

  *** Dobre. Dokladnie tak jest, ze czego naprawde niewielu zdaje sobie sprawe. zadziwiajace.
 • @Łażący Łazarz
  "Zawsze można mi wysłac link na redakcja@nowyekran.pl"

  Po rejestracji na forum w lutym br. i kilku dniach "pracy" wysłałem na ten adres swoje uwagi. Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi :-))

  A niektórzy z dyskutantów powyżej się dziwi, że z centrali PISu nie odpowiadają na propozycje współpracy lub pomocy... :-)))

  Ja sam przesłałem do cenrali PIS plik wideo z nagrania programu w TV Info kwalifikujący rzecznika SLD do sądu za inwektywy i też nie otrzymałem odpowiedzi. Ale nie zrażam sie. Będę pomagał dalej.
 • @Seawolf
  "Co do tych gwarancji, to nie rozumiem, dlaczego pan Opara miałby wypluc Łazarza "dzień po". Po czym? Jeśli rozumiem, wyborach, bo o tym pisałem?

  Przecież to ty zarysowałeś ten scenariusz - tak po wyborach - więc ci wyjaśniłem kontekst.

  "Jeśli pójdziemy, to pójdziemy w ciemno" dziwne słowa. Nie nardzo pasują do zwykłej troski o niezależnośc blogosfery"

  "Pójdziemy" - czyli jeśli zaanimowany ruch, w którym być może odnajdę swoje miejsce (nie będę kandydować w prawyborach bez rekomendacji LASU SMOLEŃSKIEGO - a jest to mało prawdopodobne, wiesz jak to jest - już dziś jestem wyzywany przez co poniektórych od dyktatorów).

  "W ciemno" - tzn. że ufam Łazarzowi i wierzę w jego rozeznanie odnośnie Pana Opary (tak to kwestia wiary, bo niby jak mam to sprawdzić) że żadne WSI za tym wszystkim nie stoi. A prywatnie to mam swój test dodatkwy na czystość przedsięwzięcia o nazwie "prawybory". I jak będzie nie tak, to o tym zakomunikuję wszystkim bez względu na moje sympatie.
 • @Łażący Łazarz
  "Pro Militio nie ma nic wspólnego z NE. Chyba, że masz jakieś inne informacje. "

  To są informacje suflowane przez Sciosa - chyba czytałeś jego artykuł ?!
 • @Łażący Łazarz
  Zadzwoń dziś w sprawie 10.05, bo nie mogę cię złapać.
 • @Seawolf
  pardon, że już coraz nachalniej się pytam - wytłumacz mi : w jaki sposób namówisz do głosowania na PiS osobę, która nie lubi Tuska i nie lubi Kaczyńskiego, brzydzi się kluzikami i palikotami i zupełnie nie poważa Korwina. I jest prawicowa ale nie tyle żeby zagłosować na Jurka? Co jest tak wysoce szkodliwego w tym żeby takiej osobie pokazać NE?
 • @Łażący Łazarz
  "Masz więcej takich fantastycznych pomysłów na wybory?"

  Spokojnie! Nie Ty sam masz uratować Polskę, a na pewno nie tak.
  Twój pomysł wywołał burzę, sprzeciw wielu znanych i poważanych ludzi tudzież posądzenia o różne brzydkie rzeczy - nie tylko Ciebie, ale całego Ekranu. Weź i się zastanów spokojnie - jakie są skutki tego pomysłu?
  Podważenie zaufania do Ciebie i nE. Przecież nie o to Ci chodziło, prawda?
  No to pomyśl - nie widzisz, co się dzieje?
  Sorki, dałeś się wypuścić i nie potrafisz się do tego przyznać.
  Ja to rozumiem, to boli. Ale spróbuj pomyśleć na zimno - skoro chcesz się brać za politykę, to emocje musisz wrzucić do kosza. Pomyśl.....
 • @don
  "Co jest tak wysoce szkodliwego w tym żeby takiej osobie pokazać NE?"

  Że co???? Nie rozumiem pytania.
 • @Łażący Łazarz
  "Pomysły dyskwalifikują medium? To może w oczach Eski. "

  No to przegiąłeś. Leź sobie w swoje pomysły, tylko jak będziesz płakał, ze chciałeś dobrze, tylko znowu jak - zwykle - nie wyszło, to pamiętaj, ze ostrzegałam.
 • @fritz
  "Wiemy jak rzadzil PiS. Polska dostala od rzadu JK Cud Gospodaraczy i praktycznie wyrownany budzet.
  Antypolski a nieudolny herr Tusk zarznal jedna z najlepiej rozwijacych sie gospodarek na swiecie i wygenerowal w ciagu 4 lat 450 mld dlugu !!!
  Co jest rowniez cudem."

  No własnie! Skoro tak PIS potrafił rządzić kopany pod stołem przez wszystkich to jak może zmienić kraj jak będzie rządził samodzielnie? :-))

  Tusk z geniuszem ekonomii (aż się dziwię, że Nobel go ominął) wygenerował w ciągu 4 lat 450 mld długu.
  I jak sądzę to nie jest jego ostatnie słowo. On tworzy długi jak w skeczu u Laskowika - różniste. Od A do Z.

  I dlatego pomóżmy wygrać PISowi aby rządził samodzielnie!
 • @Łażący Łazarz
  "chciałbym stworzyć ruch który będzie mógł być kolaicjantem PiS"

  Nie rozumiem jak może być koalicjantem PiSu ruch/partia (jak zwał tak zwał), który ma mieć w swoich szeregach ludzi nie chcących na PiS głosować, odcinających się od tej partii?
  Proszę mi to wytłumaczyć, bo ja ciemna moherzyca jestem.
 • @Seawolf
  "Twój pomysł jest utopijny, a w rezultacie szkodliwy"
  - w jaki sposób namówisz do głosowania na PiS osobę, która nie lubi Tuska i nie lubi Kaczyńskiego, brzydzi się kluzikami i palikotami i zupełnie nie poważa Korwina. I jest prawicowa ale nie tyle żeby zagłosować na Jurka?

  czyli co złego w tym , że TAKIEJ osobie pokaże się NowyEkran?
 • @eska & Seawolf
  Zgadzam się z Twoją opinią, Seawolfa i wielu innych myślących podobnie. Nie posądzam ŁŁ o złą wolę szkodzenia PiSowi, lecz widzę szkodliwą naiwność. Nie tędy droga do przyśpieszenia zmian w skorumpowanej i uzależnionej Polsce. Dziwi mnie, że aż tylu tego nie może zrozumieć.
 • @Łażący Łazarz
  Uuuu! To nie wiedziałem, że aż tak pomogłem NE. Myślałem, że moje pomysły to tylko służące dla wygody pracy na forum. Dzięki!

  W wolnych chwilach zapraszam do zapoznania się z moim wpisem (i komentarz) na gorący jak widać temat. Chętnie poznam opinię gdzie błądzę :-))
 • @Łażący Łazarz, @eska
  Skutki pomysłu ŁŁ, to ja już widzę;)

  PiS ma szansę wygrać te wybory dzięki pomysłowi Łazarza!!!

  Z taką determinacją wyrażanego poprarcia dla PiS-u, jak w tych dyskusjach nad projektem ŁŁ, to ja w życiu nie widziałam :)))

  Łazarzu, czekaj na podziękowanie od Jarosława;)
 • @Łażący Łazarz
  Był jeszcze Zacharski i ten z Mosadu, co zdezerterował z GRU. Prawdą jest jednak to, że nie możesz przeprowadzić dowodu na "niewinność Pana Opary". Nie, wróć, jednak możesz ... po prostu Pan Opara musi się spotkać z J.K. i zrobić z zdjęcie z shakehandem (czy nie mówiłem ci że zapłacisz za brak przezorności politycznej). Wiele rzeczy mówiłem, ale uparty jesteś jak osioł.
 • @Łażący Łazarz
  W polityce nie pomyliłam się ani razu od 30 lat. Nawet zamach smoleński przeczułam - co możesz sprawdzić w moim LC Kasandra.
  I to wszystko na temat.
  Nie musisz mnie o nic pytać. Nikt nie musi. Ale nikt mnie nie zmusi do milczenia - taki już los Kasandry...
 • @BłękitnyOceanistniej
  Młodzież do 25 lat jest w większości za PiS. Reszta to już nie młodzież.
  Sprawdź wyniki wyborów prezydenckich na stronie PKW.
 • @dor
  Bo wojsko rzekomo nie chce PO, ale Kaczyńskiego też nie.
  Ciekawe, bo wojsko w Afganistanie głosowało na JK. I jest wściekle na "układ" po Smoleńsku. A stare trepy i tak zagłosują na SLD.

  Wszystko to fikcja i iluzja dla naiwnych.
 • @Seawolf
  Popieram w pelnej rozciaglosci. Tak trzymaj

  Jesli LL chce zagospodarowac bylych wojskowych (ktorzy podobno nie maja opcji ), ukladac sie z nimi i tworzyc wspolnie partie, ruch czy jakikolwiek twor, to wydaje mi sie ze nie ma pojecia o tym co chce zrobic.
  Wciagna go i caly NE (wraz z bogerami) jedna dziurka a wydmuchaja druga.

  Mozna tworzyc alternatywe, ale po wygranych wyborach przez PiS, stopniowo budujac partie i wyrazajac poglady.
  Jesli teraz twierdza iz nie chca siedziec bezczynnie, niech staraja sie zachecac (jak wiekszosc zwyczajnych blogerow zaPiSowych) niezdecydowanych odrzutow po POwskich czy innych zblakanych wyborcow (niekoniecznie myslacych) do PiSu.

  Tragedii nie bedzie jak co niektorzy "modni i nowoczesni" te wybory spedza w domu.

  Pozdrawiam
 • @dor
  "Nie rozumiem jak może być koalicjantem PiSu ..."

  A jak możne PO odcinać się od SLD, a być non stop w cichej zmowie? Tym bardziej że nie chodzi o takie odcinanie się, ale o nie wrogi dystans służący uzyskaniu strategicznie ważnego politycznego celu - pozyskaniu osób, które nigdy by na PiS nie zagłosowały, itp.
 • @eska
  No to jest nas dwoje.
  Ja w na początku 1990 przewidziałem, że PZPR po przepoczwarzeniu się wyroluje ludzi Solidarności i powróci szybko do władzy. Wszyscy się ze mnie wtedy śmiali.
 • @Łażący Łazarz
  "Oczywiście to prosty model ale sugestywny, prawda?"

  Prostacki. Żeby mieć 50% w sejmie, wystarczy poparcie ok. 45% - d'Hondt się kłania.
  Nawet bezwzględna większość w sejmie nic nie daje, jeśli nie ma siły do odparcia weta prezydenckiego.
  Naprawdę tego nie wiesz, czy udajesz?
 • @Seawolf - i wszyscy obrońcy Prezesa.
  Baaacznooość!
  Do hymnu!

  Jak jeden mąż, jak jeden mąż
  Staniemy teraz,
  Jak jeden mąż, jak jeden mąż
  Zań każdy padnie,
  Nie damy, nie damy, nie damy Prezesa
  Włos z głowy mu nie spadnie.

  Spocznij!.

  Nie wiedziałem, że piosenka z czasów rajdów studenckich jeszcze będzie mogła mieć zastosowanie.

  Niektórzy moga powtórzyć dowoną ilość razy. Limitu nie ustanawia się.

  Seawolf może to śpiewac w rytmie szanty. Każdy inny jak może.
 • @dor
  "Nie rozumiem jak może być koalicjantem PiSu ruch/partia (jak zwał tak zwał), który ma mieć w swoich szeregach ludzi nie chcących na PiS głosować, odcinających się od tej partii?
  Proszę mi to wytłumaczyć, bo ja ciemna moherzyca jestem."

  Dobra wytłumaczę to Pani :-) na ciemność niech spłynie oświecenie.
  Proszę sobie wyobrazić, że są ludzie, którzy chcą konkretnych rozwiązań, http://www.ruchwig.pl gdzie są logiczne spójne propozycje przemian w Polsce. I to jest dla takich ludzi priorytetem. Dla takich ludzi najważniejsze jest odbudowanie Polski na zdrowych zasadach ekonomicznych. Liczy się program. Jak PiS ma w dupie program i byle do przodu i nie liczy się z realiami ekonomicznymi to ich się zmusi. A jak nie to poczekamy, aż się wyrżną z PO do imentu i spokojnie zdobędziemy orbanowską większość, aczkolwiek nie chciałbym czekać do tego momentu i liczę na racjonalność części ludzi w PiS, bo w PO nie ufam nikomu.
  Pomarzyć można, można i od marzeń każde wielkie rzeczy się zaczynają.

  A jak PiS wprowadzi podatek katastralny (nad takim rozwiązaniem myślą, zapewniam Panią) to wtedy takim moherom dopiero będzie łyso. Notabene lepiej dla PiS-u by było jakby tych wyborów nie wygrał większością 50% + 1. Ale to już całkiem inny temat.

  Pozdrawiam :)
 • zastanawiało mnie zawsze dlaczego
  nikt z PIS, tu się nigdy nie odezwał? Proste, sprawdzili Oparę i cały ten skład założycielski. Jak ktoś przedstawia się "humanista" to mi zapala się czerwona lampka, a teraz wszystko jasne. Prawdę powiedziawszy nie mogłam nigdy do końca wysłuchać, ani przeczytać co ma do powiedzenia Opara, a to z litości dla niego. Teraz mam problem z ŁŁ.
 • @Zolmar
  "Ja w na początku 1990 przewidziałem, że PZPR po przepoczwarzeniu się wyroluje ludzi Solidarności i powróci szybko do władzy. Wszyscy się ze mnie wtedy śmiali."

  To nie było wyrolowanie, ale zwyczajnie dogadana zdrada.
 • @Michaello
  Ja tez tak myślę, niska frekwencja działa na korzyść PiS.

  Pozdrawiam!
 • @Łażący Łazarz
  Sugestywny, jak najbardziej. Ale, czy prawdziwy?
 • @dor
  tiwimaniakalne względy "psychologicznoestetyczne"
 • @Vars
  Moim zdaniem, uczepił sie idee fixe i nie chce odpuścić.
 • @Jerzy Wawro, @all
  1) @ all
  Nie mam żadnych podstaw by sądzić, że NE jest prowokacją "razwiedki". Gdyby tak jednak było, byłaby to wiadomość krzepiąca. Nic tak nie podnosi na duchu jak nieudana prowokacja tego typu środowisk
  2) @ Jerzy W. Zgadzam się co do amatorszczyzny w wykonaniu PiS. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie partie w Polsce są organizowane na takich samych zasadach, niejako odgórnie. Pisał o tym m.in. śp. Igor Czajka. Niemniej nie wysyłałbym JK tak szybko na polityczną emeryturę, nadal uważam, że jest to wciąż najzdolniejszy polski polityk jeśli chodzi o politykę przez duże "P". Uświadomił mi to Filip Memches w artykule "Prometeusz wśród trumien" a to krótki cytat:
  "Czy znajdzie się w Polsce polityk, który odważy się przez taki pryzmat oglądać Rosję? Czy stać na to Jarosława Kaczyńskiego, jedynego chyba przedstawiciela czołówki politycznej ośmielającego się rozeznawać w mechanizmach stosunków międzynarodowych i snującego szerokie, a zarazem realistyczne wizje? W każdym razie w czasach pokoju, które nie wiadomo, jak długo jeszcze potrwają, polska polityka wschodnia potrzebuje męża stanu o chłodnym, endeckim temperamencie, zdolnego jednak daleko wykraczać poza endecki paradygmat. Ktoś taki powinien przyjąć w swoim działaniu perspektywę długookresową." Całość przesyłam Ci na maila.

  I jest skandalem, że taki polityk jest w opozycji. Drugi raz uświadomił mi to Piotr Zaremba na portalu wpolityce.pl. Chodziło o jakieś głosowanie w sprawie "niezależności" prokuratury (od państwa!). PiS był przeciw, PO, za a PJN się podzielił. Zaremba doszedł do wniosku, że w PJN zostało jednak trochę "starego, pisowskiego" myślenia o państwie. Zatem nie z samych słabości PiS się składa. Jego wady (polskiego systemu politycznego, nie PiS) Ty znasz lepiej; w końcu proponowano Ci posłowanie... Z tych słabości bierze się hermetyczność na oddolne inicjatywy (nie tylko PiS, PO też jest hermetyczna, jej profesjonalizm na czym innym polega). I zlikwidowanie tych wad powinno być przedmiotem obywatelskiej troski, wszelkich oddolnych inicjatyw a nie tworzenie 3-ciej drogi. W tak zreformowanym systemie i Ty znalazłbyś dla siebie miejsce w PiS. A tak masz wszędzie selekcję opartą na zupełnie innych kryteriach.
  3) Dla mnie odpowiedź na pytanie czemu JK założył bloga u Janke jest prosta: nie chciał być odebrany jako pisowiec piszący na "pisowskim" portalu. NE miał wówczas b. krótki staż i jednak wyselekcjonowanych odbiorców. I nie ma znaczenia, że nie jest "propisowski", w polityce liczy się jak coś zostanie odebrane...
 • @Łażący Łazarz
  Kiedyś niewyobrażalnym "chciejstwem" było wstąpienie do NATO, że o UE nie wspomnę.

  Choć raz ustawmy sobie poprzeczkę wyżej niż do tej pory!
  Jeśli się nie uda? Trudno. Będziemy próbować dalej. A jak się uda? :-))

  O ile mnie pamięć nie myli to w 2007 roku, przed nieszczęśliwymi konfrontacjami z ustawką w TV, PIS miał procent w notowaniach umożliwiający samodzielne rządy czyli dobrze ponad 230 posłów.

  Dlaczego miałby się ten wynik nie powtórzyć?
 • @eska
  Jak zdechły Tekstowisko i Piwnica, to powstał NE. Jeśli zdechnie NE to powstanie co innego. Natura nie znosi próżni.
 • @Łażący Łazarz
  Żle rozumiesz.

  Nie rozróżniasz armii od paru postsowieckich trepów? Armia w Afganistanie głosowała na PiS. Mój kuzyn jest zawodowym żołnierzem, nawiasem mówiąc.
 • @Seawolf
  jak będzie niska to tak - ale nie sądzę żeby dopuszczono do niskiej.
  będzie windowanie sondaży PiS raz w górę raz w dół i cały czas straszenie "pisowcami" - i bedzie powtórka z wyborów prezydenckich gdzie widziałem jak dzielnie stali młodzi po karteczki żeby na wakacjach ratować Polskę przed "kaczorem". Jeżeli się pomylę to stawiam seawolfowi flaszkę
 • @Seawolf
  O naukę proszę!
  Czy prawdą jest, że PIS chce przegrać najbliższe wybory i poczekać na ostateczną katastrofę gospodarczą. Złapać tuska na "offside"?

  Wtedy wezbrać świeżo rozczarowanym ekonomicznie elektoratem i wystartować do władzy po więcej niż 50%?
  Na ile lat jest rozłożona ta operacja?
  Obserwując wpisy zwolenników PIS i starania partii, oraz wypowiedzi autora tego bloga, moje pytanie uważam za uzasadnione.
 • @carcajou
  "Tym bardziej że nie chodzi o takie odcinanie się, ale o nie wrogi dystans służący uzyskaniu strategicznie ważnego politycznego celu - pozyskaniu osób, które nigdy by na PiS nie zagłosowały, itp."

  I rozumiem ze jest na to patent aby w pol roku zrobic, nie odbierajac PiSowi ludzi ktorz glosuja na niego z racji mniejszego zla ?

  Nowa partia, ruch itd. zabierze z 1 - 2% PiS a sami nie wiadomo czy 5% osiagna, i co wtedy ? A jak braknie tego 1 %, i pomimo zalozmy 44% postkomuchy beda torpedowac wszystko jak leci.

  Jest duza szansa, duze presja spoleczna na odsuniecie PO, i trzeba sprobowac ja wykorzystac dla wspolnego dobra, a nie ugrywac dla siebie 1 -2 %.
 • @Michaello
  Poczytaj wpierw co napisał Łazarz w swojej notce, a wcześniej co odpisałem esce - wtedy zrozumiesz, że walisz kulą w płot.
 • @Torin
  "Wtedy wezbrać świeżo rozczarowanym ekonomicznie elektoratem i wystartować do władzy po więcej niż 50%?
  Na ile lat jest rozłożona ta operacja?
  Obserwując wpisy zwolenników PIS i starania partii, oraz wypowiedzi autora tego bloga, moje pytanie uważam za uzasadnione."

  Po pierwsze istniej ryzyko, że nawet takiemu pechowcowi (aby nie powiedzieć dosadniej) jak Tusk, szczęście raz dopisze! I co wtedy?

  Po drugie taka operacja może być zbyt kosztowna dla ludzi a rykoszetem może trafić sam PIS. PIS przejmuje po tzw. rządach PO rozchwiany gospodarczo kraj. I co? W pół roku bez ostrych, acz koniecznych, cięć (patrz Węgry) postawi go na nogi? To długo nie porządzi!
 • @carcajou
  No to zmienie forme zapytania.
  Mam rozumiec ze sa znane imienia i nazwiska oraz adresy, albo chociaz miejsca gdzie ich szukac, osob niezadowolonych z PO a nigdy nie zaglosujacych na PiS, aby do nich dotrzec ?
 • @Torin
  To nie jest pragnienie, ale przewidywanie.
 • @carcajou
  Naturalnie przydalyby sie jeszcze, zainteresowania, zawod, stan cywilny itd., aby moc opracowac zindywidualizowany plan marketingowy skierowany do kazdej z nich, aby nikogo wiecej nie zachaczylo to nawolywanie, i dotarlo WYLACZNIE do wybranych osob.
 • Seawolf
  Obserwując wpisy zwolenników PIS i starania partii, oraz wypowiedzi autora tego bloga, myślę, że jednak zamiar. Wszak dopiero co w tym temacie pochwaliłeś plan czekania nad rzeką, aż ciała wrogów spłyną, ale szczególnie po tym co dopisał do mojego pytania Zolmar, umknąłeś odpowiedzi. Czy nie wierz jaką strategię ma partia?

  Za naszą Córą Jezusa:
  tak-tak, nie-nie...
 • @carcajou
  "A jak może PO odcinać się od SLD, a być non stop w cichej zmowie? Tym bardziej że nie chodzi o takie odcinanie się, ale o nie wrogi dystans służący uzyskaniu strategicznie ważnego politycznego celu - pozyskaniu osób, które nigdy by na PiS nie zagłosowały, itp."

  Rozumiem, że chodzi o"pozyskanie osób, które nigdy by na PiS nie zagłosowały".
  To logiczne jest? A kto ma je niby pozyskać? I po co? Co nam to da?Jeszcze rękę do tego przykładać? Dla PiSu i tak są "straceni", to niech lepiej w domu siedzą.
 • @Łażący Łazarz
  "Jeśli nie podasz źródła tej informacji"

  Jak sobie przypomnę, to podam - jutro.
 • @ LL
  Drogi LL,

  pierwsze czym chce sie podzielic, to cieszy mnie, ze nie reagujesz juz tak nerowo pomimo niestosownych w swojej formie co niektorych wypowiedzi pod Twoim adresem.

  I do sedna sprawy:

  Dla mnie nie jest problemem sam pomysl. Zdecydowana wiekszosc, tak sie mnie wydaje, by mu przyklasnela, gdyby to mialo miejsce przed trzema czy dwoma laty. I spor toczy sie wlasnie o to.
  O to, ze oponeci uwazaja, ze juz jest zbyt pozno i nic wicej ..tak sie mnie wydaje.

  Aby sie nie powtarzac przekopiuje tu fragment mojego komentarza u blogiera o nicku Bielewicz:

  (..) "Zmienie zdanie jesli wskaze Pan sposob na zagospodarowanie z tych 40-u kilkuprocent latami nieobecnych przy urnach, ale bez uszczerbku dla PiS.
  I tu wyjasniam: nigdy w zyciu nie bylem czlonkiem zadej partii i nie jestem PiS-u.
  A co do matematyki to przypominam Panu i tym co twierdza, ze ostatnie wybory prezydenckie to przegrana, ponizsze:

  - BULU 53,01%
  - JK 46,99%

  Taki wynik byl jednynie mozliwy, gdyz nie bylo ruchow odsrodkowych.
  Daj Boze, aby go powtorzyc na jesieni. "

  Blogier Bielewicz nie odpowiedzial mnie. Moze zrob to TY.

  Tak to widze z peraspektywy ponad 1000 km i po prawie 30 latakch od „zgaszenia swiatla” - jak to wowczas mawial Jan Pietrzak.

  pozdrawiam
 • @Torin
  "Czy prawdą jest"

  Poczytaj, to zrozumiesz, o co biega i jak to się je - niestety...
  http://eskaekranowa.nowyekran.pl/post/13021,uwaga-chlopcy-i-dziewczynki
 • @elig
  Zaczyna mnie to i nudzić i wkurzać....
 • @Mariovan
  "Dobra wytłumaczę to Pani :-) na ciemność niech spłynie oświecenie."
  Dziękuję za dobre chęci, ale nadal w ciemności pozostaję.

  "Liczy się program. Jak PiS ma w dupie program i byle do przodu..."
  Nie wydaje mi się, żeby PiS miał w d.... program, ale może się mylę? Zdaje się, że podczas ich krótkich rządów było to widać ? A i obecnie pozostając w opozycji ( nie muszę dodawać, że linczowanej i niszczonej na każdym kroku od lat?) ich program jest mi bliższy niż "niemanie" niczego obecnego "nibyrządu".

  "A jak PiS wprowadzi podatek katastralny (nad takim rozwiązaniem myślą, zapewniam Panią) to wtedy takim moherom dopiero będzie łyso..."
  Straszy Pan?
  Jakoś się nie boję. Mam beret:), moherowy:)

  Pozdrawiam:)
 • @Łażący Łazarz cd >
  źródło - proszę bardzo:
  http://www.newsweek.pl/artykuly/wydanie/0/za-co-mlodzi-pokochali-pis,74017,1
 • Za Seawolfem
  Wbrew czerwonej propagandzie, Salonowej dezorientacji i różowej "prawdzie" Jarosław Kaczyński nie tylko nie podzielił Polaków, lecz -przeciwnie - zjednoczył.
  Ze zatomizowanej prawicy stworzył jedną, silną partię, która wbrew życzeniowemu myśleniu potężnych i wpływowych medialnie wrogów o szybkim spadku poparcia (od lat słyszę, że już już 5%), utrzymuje stabilny elektorat.
  Proszę tego nie psuć

  PiS elektorat utrzyma, ponieważ w przypadku tego akurat elektoratu impregnacja na wylewane wprost i sączone chyłkiem kłamstwa jest bezdyskusyjna.

  Jarosław na swój sposób uporządkował także i przeciwną stronę barykady, jednocząc (grupując?) wokół swoich politycznych przeciwników oraz realnie istniejących oponentów rzesze zmanipulowanych wyborców.

  To dzięki Prezesowi PiS w miejsce licznych partyjek powstała partia, którą postkomuniści chcą zdelegalizować, różowi wymazać, a beneficjanci braku lustracji - unicestwić.
  Pączkowanie nowych ugrupowań– nie odmawiając nikomu dobrej woli i patriotyzmu – moim zdaniem jest szkodliwe.

  Im więcej, tym gorzej. Dowód? Proszę bardzo. Gdy było jeden do jednego Jarosław uzyskał 47%. Zabrakło tak niewiele.

  Dlaczego zabrakło? Wszyscy wiemy. Słuchają/czytają Was setki tysięcy. Kłamstw – miliony. I tu jest Lis, tzn. chciałem napisać Hund begraben.
 • @Łażący Łazarz cd > źródło
  I przy okazji - jeśli JA piszę o faktach, to znaczy, że widziałam albo przynajmniej czytałam o tym w jakimś w miarę wiarygodnym miejscu.
  I bardzo proszę o tym pamiętać!!!
  Ja nie łżę - nie muszę.
 • @Jerzy.63
  1. "śp. Igor Czajka"
  Mam nadzieję, że to jakaś pomyłka!!!???
  2. To co opisałem nie obciąża wprost J. Kaczyńskiego. Pokazuje to jednak z jakimi ludźmi on pracuje. Zatrudniłby sobie jakiegoś studenta za kilka tysięcy, to by mu przypilnował całego tego internetowego zaplecza.
  3. Obawiam się jednak, że ten blog na S24 to coś więcej niż PR. JK chyba naprawdę wierzy w to, że środowisko "Rzeczpospolitej" mu sprzyja.
  Nawet jeśli skalkulował, że tam mu się bardziej opłaca - to mógł tu przysłać kogoś znaczącego. Nie jest wykluczone, że gra będzie się toczyć o kilka procent. Każde działanie, które może dać dodatkowe głosy powinno być podjęte.
  4. Propozycję 'posłowania' miałem z LPR.
 • @dor
  PiS zorganizował właśnie dużą konferencje programową pod auspicjami Instytutu Sobieskiego.
  Link do informacji wygląda tak > sami sobie sprawdźcie he, he...

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/0,0.html#error=4,badlink=http%3A%2F%2Fwiadomosci.gazeta.pl%2FWiadomosci%2F1%2C80269%2C9510954%2CInstytut_Sobieskiego_chce_budowac_w_Polsce_zaufanie.html
 • @Jerzy Wawro
  @1) Tak, w realu to pomyłka (mam nadzieję!), ale dla nas blogerów to przecież napisał list pożegnalny
  @2) To efekt nieufności polityka, nieufność sama w sobie w tym fachu to zaleta, ale jak widać - przesadził, można to uznać za sukces antykaczystowskiej propagandy
  @3) nie wiem czy środowisko "Rzepy" jest jednolite, zarówno Warzecha (on tam co prawda nie pracuje, ale "duchem" do niego należy) jak i Ziemkiewicz przestali się wygłupiać ze swoją wiarą w PJN itp, zresztą sami im w tym pomogli, Lisicki stał się wyraźnie bardziej interesujący a sam Kaczyński potrzebował kogoś poza RM, by nie dać się wepchnąć w getto, Janke będzie zwolennikiem Kaczyńskiego, gdy jego pozycja (Kaczyńskiego) będzie silniejsza, jakieś wątpliwości?
  4) Wiem, chodziło mi o doświadczenia typu: jak działa polski system parlamentarny
  oraz:
  zauważasz, że tylko ze sobą dyskutujemy, inni nas olewają, jest to sytuacja dla dyskusji błogosławiona, ale brak zainteresowania aspektami, które wydają mi się ważne to nie jest dobry znak.
 • @Zolmar
  "Wykorzystajmy to co mamy w tej chwili najlepszego - PIS.
  My też nie jesteśmy idealni więc nie wymagajmy od JK i PIS doskonałości bo przedobrzymy!"

  Jestem tego samego zdania, przy założeniu, że nie będziemy oczekiwali cudów, bo ich nie będzie.
  Znowu będzie trudny znój co najwyżej.

  kłaniam się
 • @Seawolf
  "OK, ale dlaczego to robi w najgorszym momencie?"

  Ten moment jest najgorzy z punktu widzenia PiSu, z mojego punktu widzenia, ale niekoniecznie z punktu widzenia tych, którzy chcą zrobić własny interes.
  To jednak inna perspektywa.
  Im tego nie wolno zabronić. To my powinniśmy umieć zareagować.

  Oczywiście muszę być ostrożny. Ale na razie nEkran dał mi więcej zysków niz strat.
  (co nie oznacza, że zawsze tak będzie)

  kłaniam się
 • @Niegdysiejszy
  Niestety aby coś mieć trzeba się naharować. Lekko to tylko mają złodzieje.

  Po wygranej PISu czeka nas "tylko krew, trud, łzy i pot" jak powiedział swego czasu Winston Leonard Spencer Churchill aby postawić ten kraj na nogi.
  Ale nagrodą może być, że będzie to dla nas Polaków wszystkich, nawet tych z PO i SLD a przede wszystkim dla naszych dzieci a nie dla obcego kapitału.
 • @Torin
  Wygrana teraz, a jak sie nie da, to w przedterminowych wyborach. Tego przecież nie można ZAPLANOWAĆ. Gra sie zawsze na maksa.
 • @Jerzy.63
  "Janke będzie zwolennikiem Kaczyńskiego, gdy jego pozycja (Kaczyńskiego) będzie silniejsza, jakieś wątpliwości?"

  Nie - żadnych ;-)

  "brak zainteresowania aspektami, które wydają mi się ważne to nie jest dobry znak"

  Chyba już kiedyś wspominałem, że dałem się przekonać Brzozowskiemu iż "Pan Tadeusz" to poemat o bigosie. Dopóki nie zobaczyłem jak Seweryn w roli Soplicy recytuje: "szlachta na koń wsiędzie, my z synowcem na czele i jakoś to będzie" ;-)
 • @Michaello
  To kwestia sprofilowania przekazu - poza tym przeczytaj mój ostatni komentarz u Łazarza.
 • @Michaello
  Nigdy nie ma wyłącznie, ale targetem powinny być wielkie miasta i retoryka którą ci co szukają honorowego wyjścia z z błędu głosownia na PO są w stanie kupić. Oprócz tego kierunek na obojętnych, ale patriotów - znudzonych tymi samymi twarzami w TV od 20 lat albo dłużej.
 • Bo ten Łazarz to ambitny bardzo jest
  podejrzanie ambitny.
 • @dor
  Ale nie są straceni dla Polski - i jest źle jeśli duża część Polaków nie ma swojej reprezentacji (mówię o ich odczuwaniu). Tą grupę trzeba zaktywizować - kupić uczciwym przekazem i rzetelnym działaniem.
 • @eska
  Jak się szuka informacji w GW - to trudno się spodziewać czegoś innego.
  Zapewne chodzi o: http://wielkiprojekt.sobieski.org.pl
  (link działa bez zarzutu).
 • @Łażący Łazarz
  Ja:
  "To tylko sprawa priorytetów, a nigdy (!) ani u Łazarza, ani u Carcajou (u paru innych też nie) nie zauważyłem, żeby PiS był traktowany priorytetowo."
  ŁŁ
  "Jestem wielkim zwolennikiem PiS i sympatykiem (nie wiem kiedy wyczytałeś cokolwiek innego) ale moim priorytetem nie jest PiS,..."

  Przecież ja napisałem WYŁĄCZNIE, że nie zauważyłem, zeby był priorytetem. Nic innego nie napisałem , tylko to, co w następnym zdaniu potwierdziłeś.
  A masz pretensje, że napisałem i nawet sugerujesz, że napisałem.
  To juz nieładnie.
  Rozumiem zmęczenie, ale czytaj przyjmniej to co sam piszesz.

  Powtarzam!
  Nie napisałem tego co sugerujesz i wypraszam sobie takie sugestie.
  Wybacz, ale ktoś, komu nie chce się czytać ze zrozumieniem, wyciągnie złe wnioski.
  Sygerowanie nieprawdy uważam za wielką obrzydliwość, a Ty oskarżasz mni publicznie o sugerowanie nieprawdy.
  Nie podoba mi sie to i to bardzo.


  ŁŁ:
  "Jestem wielkim zwolennikiem PiS i sympatykiem (nie wiem kiedy wyczytałeś cokolwiek innego)..."
  NB:
  Twoich przekonań w tym względzie nie znałem i dlatego tego nie napisałem.
  O Carcajou jestem tego pewien (choć tez publicznie bedzie protestował.)
  Pisałem tylko o Twoich preferencjach, a potwierdziłeś je w komentarzu z 05.05 2011 21:25:12.

  Ponieważ potwierdziłeś, to ja pisałem prawdę.
  Nie wiem, co Cię tak wyprowadziło z równowagi, że twierdzisz co innego.

  Prosze o odpowiedź
  i
  kłaniam się


  kłaniam się
 • @opal
  To były wybory prezydenckie (w dość szczególnej sytuacji). Nie myl głosowania na osobę w drugiej turze z głosowaniem na partię (tu nie ma drugiej tury)
 • @eska
  "PiS zorganizował właśnie dużą konferencje programową ..."
  Wiem :) się interesuję:)
  dla chcącego nic trudnego, jak kto chce to znajdzie...

  Pozdrawiam serdecznie:)
 • @soter ty .....
  nie zauwazyles, ze nie widac tu Twoich ..

  Jesli nie zrozumiesz to inaczej:

  spiepszaj dziadu .. spieprzaj trolu ..
  do onetu
 • @soter
  Jak sam piszesz zagadki. Zagadki to nie fakty, a tylko domniemania. Majac na uwadze PO czy SLD, juz widzialem jak szkodzili Polsce, jak lgali, jak na bezczelnego smiali sie obywatelom w oczy ( chocby stocznie, afera hazardowa, Rywin, Olewnik itd) i jestem pewien kim ci ludzie sa. PiS rzadzil 2 lata i........ dobrze rzadzil. Dbal o suwerennosc kraju nie pchajac sie sowietom ani szwabom w dupska, mieli plany gospodarcze ( niezaleznosc energetyczna, gaz) strategie, autentycznie zwalczali korupcje, NBP dbal o pieniadz, nakrecali gospodarke.
  Wynika z tego iz prezes Kaczynski mial i ma dobre intencje i stara sie realizowac program korzystny dla Polski, wiec te domniemania sa blizsze negacji niz potwierdzenia. Jednym slowem kazdy chce zaglosowac na to co bylo dobre, a ty jakies bzdury i rozmycia przedstawiasz jakbys byl niewidomy albo........... z utrwalaczy postkomuny, dla ktorych rozkazy z Rosji sa najswietszymi.
 • @carcajou
  "jest źle jeśli duża część Polaków nie ma swojej reprezentacji (mówię o ich odczuwaniu). Tą grupę trzeba zaktywizować "

  A mnie jakoś "odczuwanie?" tej grupy mało interesuje, jeżeli nie ma ona przynieść głosów dla PiSu, a jest ryzyko, że może odebrać.
  Pytanie drugie: W czyim niby interesie trzeba ich aktywizować? bo przecież nie PiSu?
 • @carcajou
  uwazam, ze i w wyborach do sejmu (jesli sie odbeda, bo uwazam, ze jest wielce prawdopodbne, ze moga sie nie odbyc, ale to inna piosenka) ) beda takie same podzialy i stad przywolany przeze mnie ich wynik.
  Wyniki te dzis mozna przelozyc na PO - JK czy inaczej na PO - PiS.
 • @soter
  A te cytaciki to dokładniej skąd?
  Proszę źródła.
  No bo nie podejrzewam nawet, że onet und inna GW?
 • @Michaello
  "Majac na uwadze PO czy SLD, juz widzialem jak szkodzili Polsce, jak lgali, jak na bezczelnego smiali sie obywatelom w oczy ( chocby stocznie, afera hazardowa, Rywin, Olewnik itd) i jestem pewien kim ci ludzie sa. PiS rzadzil 2 lata i........ dobrze rzadzil. Dbal o suwerennosc kraju nie pchajac sie sowietom ani szwabom w dupska, mieli plany gospodarcze ( niezaleznosc energetyczna, gaz) strategie, autentycznie zwalczali korupcje, NBP dbal o pieniadz, nakrecali gospodarke.
  Wynika z tego iz prezes Kaczynski mial i ma dobre intencje i stara sie realizowac program korzystny dla Polski, wiec te domniemania sa blizsze negacji niz potwierdzenia. Jednym slowem kazdy chce zaglosowac na to co bylo dobre, a ty jakies bzdury i rozmycia przedstawiasz jakbys byl niewidomy albo........... z utrwalaczy postkomuny, dla ktorych rozkazy z Rosji sa najswietszymi."

  WĘŻYKIEM,WĘŻYKIEM... 100/100
 • @soter
  No patrzcie państwo, najgorsze dno na elitarnym Ekanie, he, he...
  Rozdajemy te numerki, co???
 • @soter
  Przepraszam, ale czy Ty obudziłeś się wczoraj?
  Jasne. 3 dniowe przesłuchiwanie w sejmie wypocin Kaczmarka o "strasznych rządach pisowskiego sequritate" zamiast głosowania nad ustawą Gilowskiej to było bardzo komfortowa sytuacja do rządzenia.

  Wiele by można powiedzieć, ale ze smutkiem po latach obserwowania tego i owego muszę powiedzieć, że PO jest jak najbardziej liberalną partią podnosząca podatki.

  Ad. 1. Żródło cytatu i sugestie. GW czy telepatyczne WSI24?

  Ad. 2. Aleksander Ścibor-Rylski herbu Ostoja (ur. 16 marca 1928 w Grudziądzu, zm. 3 kwietnia 1983 w Warszawie) – polski pisarz, reżyser i scenarzysta filmowy.
  Podczas okupacji hitlerowskiej żołnierz Armii Krajowej, służył także w Szarych Szeregach. Uczestniczył w powstaniu warszawskim. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1962 zajmował się pracą reżysera.
  Zgodnie z Twoim tokiem rozumowania to cud, że żołnierz AK dostaje się na polonistykę a potem na odcinek jakże wrażliwy dla władz w tamtym czasie - film. Pewnie też był kapusiem?

  Oczywiście 100 procent AKowców siedziało na nodze od taboretu i nigdzie nie praciowało.

  Ad. 3. Paweł Wawrzecki syn Stanisława Wawrzeckiego (ur. 25 października 1921 w Mławie, zm. 19 marca 1965 w Warszawie). Syn Władysława i Bronisławy z/d Kaczewskiej. Dyrektor Miejskiego Handlu Mięsem Warszawa Praga. Główny oskarżony w tzw. aferze mięsnej. Skazany na karę śmierci wyrok wykonano. A Pawełek sobie gra w wielu filmach.

  Ad. 4. Pomyliło Ci się z Jego bratem - Lechem.
  Lech Kaczyński w 1971 przeniósł się do Sopotu. Jesienią 1977 za pośrednictwem brata, Jarosława, nawiązał współpracę z Biurem Interwencji Komitetu Samoobrony Społecznej KOR, kierowanym przez Zbigniewa Romaszewskiego. Prowadził szkolenia z zakresu prawa pracy dla robotników. Od 1978 działał w Wolnych Związkach Zawodowych. W latach 1978–1980 wraz z Joanną i Andrzejem Gwiazdami prowadził dla robotników wykłady z prawa pracy i historii PRL. Pisywał w niezależnym "Robotniku Wybrzeża" oraz kolportował wśród robotników pisma "Robotnik" i Biuletyn Informacyjny KSS "KOR". W sierpniu 1980 był jednym z licznych doradców Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Stoczni Gdańskiej (niewchodzącym w skład komisji ekspertów). Był szefem Biura Interwencyjnego, kierownikiem Biura Analiz Bieżących MKS.

  W 1981 został delegatem gdańskiego NSZZ "Solidarność" na I Zjazd Krajowy Delegatów związku, wybrano go członkiem komisji programowej. Przewodniczył zespołowi do spraw uregulowania stosunków z Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą.

  W czasie stanu wojennego był internowany w Strzebielinku od grudnia 1981 do października 1982. Od 1983 brał udział w posiedzeniach Tymczasowej Komisji Koordynacyjnej oraz w pracach tajnej Regionalnej Komisji Koordynacyjnej NSZZ "Solidarność". Od stycznia 1986 był członkiem TKK, a w latach 1987–1989 sekretarzem Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ "Solidarność". Od 1985 wchodził w skład regionalnej Rady Pomocy Więźniom Politycznym w Gdańsku.

  W drugiej połowie lat 80. był bliskim współpracownikiem Lecha Wałęsy, lidera "Solidarności" i późniejszego prezydenta Polski. 16 września 1988 brał udział w rozmowach "Solidarności" z przedstawicielami władz w Magdalence pod Warszawą. Od grudnia tego roku należał do Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie.

  Od lutego do kwietnia 1989 brał udział w obradach tzw. podstolików powstałych w związku z rozmowami Okrągłego Stołu (gdzie zasiadał w zespole do spraw pluralizmu związkowego). Od kwietnia 1989 wchodził w skład Prezydium Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ "Solidarność".

  Ad. 5. Mój ojciec też nie podpisał "lojalki".
  http://my-bydlo.nowyekran.pl/post/4413,protestuje-nie-wszyscy-podpisywali-zobowiazanie-do-wspolpracy-z-sb
  To takie dziwne, że jak ktoś nie miał haków w życiorysie i twardy kręgosłup to władza mogła mu nagwizdać?

  Ad. 6. To co, ma za to przepraszać? Lepiej zostać prezydentem, "wypożyczyć" akta i zgubić kilka dokumentów? Jakoś prasa nie domagała się teczek Boniego.

  Ad. 7. Zagadka: dlaczego przed każdymi wyborami ktoś sobie "przypomina" sprawy sprzed lat i nigdy nie doprowadza o te przestępstwa do stanu oskarżenia Jarosława Kaczyńskiego.
  Zapomniałeś o "aferze" Telegrafu :-)))
 • @
  Szanowni Państwo.
  Od dawna jestem czytelnikiem NE, od niedawna zarejestrowanym komentatorem.
  Żadko jednak korzystam z mego prawa do wypowiedzi, ustępując pola mądrzejszym.
  Ostatnio jednak obserwując straszliwą nagonkę na Łażącego Łazarza i jego pomysł, zaczyna mi się wydawać, iż co poniektórzy zgłupieli od mądrości swojej.
  Kiedy czytam, że Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną siłą mogącą Ocalić Polskę A Pomysł ŁŁ to w delikatnym wydaniu fanaberia, nieznającego się na polityce chłystka, w wydaniu średnim robota, zmanipulowanego przez Służby idioty, w wydaniu zaś dla zaawansowanych działającego z rozmysłem agenta, a przy tym co rusz podnosi się krzyk, że to i tak niemożliwe, że ktoś kogoś wciągnie nosem itd itp., to przypomina mi się wydażenie z historji Naszego kraju, a konkretnie Noc Listopadowa.
  Dnia tego, a raczej tej nocy, garstka oszołomów, którym nikt nie powiedział, że to niemożliwe wywołuje bunt m.in. przy pomocy oddolnie zaktywizowanego ludu, bunt, który rozszerza się na cały kraj i trzęsie tronem władcy największego na ten czas Kraju.
  Przypomina mi się też, iż owi młodzi ludzie Po wywołaniu powstania, zwrócili się do znanych z doświadczenia 30 letniego, Weteranów wojen napoleońskich patriotów, którzy przecież nie jedną kroplę krwi za kraj przelali.
  Aleee Zonk okazuje się, że Ci doświadczeni w bojach patrioci weterani mówią nie, to niemożliwe. dajcie sobie spokój, wciągną was nosem, idźcie do domu. Mniej powściągliwi Może nawet grubszym słowem ich częstowali.
  W końcu udało się Jednego przyprzeć do ściany i przemocą nieomal wepchnąć mu w ręce buławę dyktatora, co zresztą opłakane przyniosło skutki.
  Czy Owi weterani, patrioci byli zdrajcami? czy po prostu ich całe życiowe doświadczenie mówiło im, że tego typu zryw nie ma szans? Nie wiem.
  Ale apeluję do wszystkich tych co mówią nie ma szans ŁŁ. zatrzymajcie się i pomyślcie, czy na prawdę nie ma? a może to wy zbyt mocno tkwicie w doświadczeniach przeszłości, co za tym idzie ciężko wam spojrzeć z nadzieją w przyszłość zwłaszcza w wypadku podjęcia dość radykalnych kroków proponowanych przez ŁŁ. Bo jeśli jego idea wypali, to na prawdę zmieni się wiele.
  Kolejny apel kieruję do Naszego Redaktora Naczelnego:
  Łazarzu, jeśli uważasz, że twoja idea ma szansę, to działaj, walcz o nią, ale pamiętaj o jednym, Czas Chłopickich, skrzyneckich Już minął, potrzebujemy nowych ludzi.
  Pozdrawiam
 • @carcajou
  Ci "z bledem" niech w te wybory siedza w domu. A takie macenie wsrod wyborcow moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku, bo jak napisalem nie ma sie pewnosci do kogo mozna trafic. Nowa partia moze miec 4% i moze sie okazac ze 3% z tego zabierze PiSowi. Dla Polski te brakujace 3% moze okazac sie bardzo duzo, a Nowa Partia i tak nie wejdzie do sejmu. Biorac pod uwage dotychczasowy dorobek "nowych" partii Partia Plus, Polska XXI, Prawica RP, to nieosiagniete 5% jest prawie pewne.
  Jak PiS odzyska wladze w Polsce, i kraj zacznie normalnie funkcjonowac to byc moze za jakis czas sam bede popieral partie bardziej pro rynkowe (bez skompromitowanych osob wewnatrz, bez podejrzanych powiazan), jednak na razie PiS jest priorytetem.
 • @Jerzy Wawro
  "Nawet jeśli skalkulował, że tam mu się bardziej opłaca - to mógł tu przysłać kogoś znaczącego. Nie jest wykluczone, że gra będzie się toczyć o kilka procent. Każde działanie, które może dać dodatkowe głosy powinno być podjęte."

  Z tym, że najpierw musiałby chcieć wygrać. Tymczasem robi kocówę, każdemu kto "i have idea!", pozostając hermetycznym. Można sobie pisać na berdyczów, żadnych paneli, dyskusji.
  Wiele trzeba, żeby zorganizować spotkanie? Żeby na pierdzielony wywiad się zgodzić? Nigdzie nawet iść nie trzeba, ani się wysilać! Nie! Pewnie się koncentrują przed walką. Nie przeszkadzać!!!
  Za to pyknąć sobie blosia na salonie, to i owszem!:)
  My odeszliśmy stamtąd, za walenie po uciśnionych obrońcach JK i robienie salonu za tubę tusiów i co? JK właśnie tam sobie blosi!
  Zaiste kalkulacja. On nas wystawia na próbę, jak Bóg, czy co? Co będzie następne. Pustynia?
  Ano będzie! Jak się spełni "offside" i będzie "blackdown" systemu! Pis bedzie triumfował!

  "PiS zorganizował właśnie dużą konferencje programową pod auspicjami Instytutu Sobieskiego.
  Link do informacji wygląda tak > sami sobie sprawdźcie he, he..."

  U Raven'a jest więcej o niczym, no może przesadzam.

  Jerzy.63 świetnie sobie radzicie beze mnie, to się nie wcinam!:)

  P.S.
  Seawolf, dzięks za lekcję matematyki z wiejskiej, to nie tłumaczy dlaczego nie chcecie wygrać teraz, tylko później. Wiem czemu, ale mi się nie chce dalej bawić w kotka i myszkę. Pora późna.

  Pozdrawiam wszystkich pisiorów i nie pisiorów i Ciebie Eska też:)
  Potrzebujesz na spacer?:D
 • @Jerzy Wawro
  Ależ chciałam tylko pokazać, ze GW wykasowało :))
 • -
  Przegrać się da zaplanować..
 • @Torin
  ad9, 5 maj, 2011 - 20:21
  Przy pomocy strony internetowej nie da się zbudować żadnej "trzeciej siły" (ani nawet porządnej "kanapy") z czego zdają sobie sprawę wszyscy - łącznie z ludźmi związanymi z "NE" (no chyba, że są to osoby dość nieprzytomnie, o co ich nie posądzam). Więc temat to w najlepszym razie rodzaj ćwiczenia intelektualnego. A jeśli mamy się tu doszukiwać jakichś niecnych celów, to ewentualnym niecnym celem nie byłoby "zaszkodzenie PiS-owi" (bo "trzecia siła" montowana przez internautów nie odbierze PiS nawet ćwierci promila głosów), lecz skłócenie blogosfery. Pojawia się pytanie: czy ktoś uważa blogosferę za środowisko na tyle istotne, że warto w nim mieszać.

  Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać drzewo zgłoś naruszenie
 • @tad9
  http://niepoprawni.pl/blog/1489/lazarz-i-test-corleone#comment-180986
 • @Wortigern
  Porównanie zupełnie błędne. Łazarz- podchorąży, hi,hi!

  "czas Chłopickich, Skrzyneckich juz minął". POmijając egzaltowane porównania, skąd Pan to wie? Słyszy pan głosy?

  Pozdrawiam.
 • @Michaello
  Zgadzam się, nie chcą, niech siedzą w domu. Obniży to quorum. To tak, jak głos oddany na PiS.
 • @Zolmar
  Wywaliłem tego trolla. ten tekst czytam juz od lat , dokładnie taki sam, tylko nick "autora" sie zmienia, i ewntualnie dwa pierwsze zdania. Reszta, co do przecinka ta sama. Nie trac czasu na dyskusje z gnojem.

  Pozdrawiam!
 • @dor
  Nie trac czasu, wywaliłem kretyna.
 • @Seawolf
  czemu nie masz obrazka
  na glownej
  ?
 • @Seawolf
  transparencję bardzo cenię, a co za tym idzie czuję się nieprzyjemnie, gdy tej transparencji brak. Tłumaczenia ze strony adminów NE mnie nie przekonują, gdyż są nielogiczne, co najtrafniej wypunktowałeś piszą tak:

  "Jeśli ta lista ma nie uszczuplać elektoratu PiS, to musi być złożona z przeciwników PiS, zgadza się? A może zwolenników PiS, ale tylko tych, którzy przysięgną na piśmie, że i tak by nie głosowali na PiS?Dlaczego wychodzicie z tym na, w większości, pisowskim środowisku, a nie w biuletynie „POgłos”i Onecie, na przykład? Tych przeciwników z lewej, prenumeratorów „Faktów i Mitów” czy też raczej z prawej, fanatycznych zwolenników intronizacji Chrystusa Pana?"

  Otóż to. To tam są tereny i pogłówne do pozyskania, a nie na s24, gdzie jest spora grupa ludzi popierających PiS, nie dlatego, że ta partia jest dla nich ideałem, ale po prostu innej nie ma na prawicy, a mnożenie bytów po tej stronie sceny politycznej jest wodą na młyn neokomuszków i platfonsów.
  Żeby rozwalić istniejący od 20 lat system potrzebna jest duża zdeterminowana i solidarna siła działająca dośrodkowo, a nie odśrodkowo. To chyba powinno być dla wszystkich oczywiste.

  pzdro ;-)
 • Przepytywałem ongiś Ł.Ł.
  dlaczego po tak ambitnym tekście jak K.A.T., który nagle zniknął, nadal siedzi u Jankego i jeszcze mnie zaprasza do "LubCzasopism", gdym na Salonie24 zbanowany i nie mam zamiaru do szamba wracać. Odpowiadał wymijająco, że się rozgląda tu i tam, co i jak...? Gdyby teza, że materiał K.A.T. był przygrywką i powstał dzięki suflowaniu, to jego zniknięcie miało uwiarygodnić autora. Być może okres, o którym piszę, polegał na badaniu intelektualnych możliwości i "głębokości/pojemności/siły ciągu" Łazika. Nie zastanawiałem się wcześniej nad zapleczem NE - ot na wierzchu fajni ludzie, mądre teksty, wchodzę... Ale po tym, co ostatnio się tu zdarzyło, trzeba będzie się stąd ewakuować. Rozbijactwo PRAWICY przylgnie jak g... i wkrótce z obecności na tych łamach trzeba się będzie NIEZŁOMNYM tłumaczyć... Ł.Ł. nie ma wyścia, musi kroczyć do przodu, bo jest popychany przez sponsorów i mocodawców, a my stajemy dęba. I to my nie będziemy się tu liczyć w efekcie, nawet jak nam się będzie wydawać, żeśmy się nie dali. W dalszej perspektywie z rozhulanego forum i tak profity spije swołocz. Antypolska swołocz, teraz to już wylazło jak żmije wodne z bagna.
 • @Seawolf
  Nie chodzi mi o stopień wojskowy ŁŁ, chodzi o ideę ośmieszaną i odrzucaną.
  Co do czasu Chłopickich i Skrzyneckich to w ostateczności też będzie zależało od nas
  Pozdrawiam
 • Chciałbym nieśmiało o coś zapytać
  I przepraszam z góry, że trochę nie na temat.

  Jestem tutaj, w "Ekranie", od niedawna. Zapytam: Co to jest "SG"? Dlaczego Wy macie wyraziste nicki, a mój jest szary? Taki dziś tu tłum, liczę więc, że ktoś mi odpisze, a mój wpis, trochę nie na temat, może chociaż troszkę schłodzi ten dziwny pobratymczy spór...

  Napisałem, że trochę nie na temat? Bo trochę nie. A trochę tak. Znam Waszego (naszego) Seawolfie z innego forum. Nie przypominam sobie, by w swoich ocenach się kiedykolwiek pomylił.
  Tak, tak wiem, wiem, że to subiektywne.

  No, to dalej subiektywnie - Nie eksperymentować. Nie dzielić tego, co z takim trudem udało się złączyć!
  To w zasadzie tyle.
 • @Seawolf
  Nie zaglądasz na BM, gdzie umieszczasz również swoje posty.
  Trudno powielać te same komentarze na każdym portalu.
  To ty powinieneś je śledzić.
 • @Niegdysiejszy
  "To tylko sprawa priorytetów, a nigdy (!) ani u Łazarza, ani u Carcajou (u paru innych też nie) nie zauważyłem, żeby PiS był traktowany priorytetowo."

  Za PiS do niedawna dałbym się pociąć, ale otrzeźwiałem ... patriotyzm nie jest domeną jednej partii, nawet nie wiem jak zacnej, za którą PiS uważam.
 • @Ibidem
  SG strona główna, czerwony bedziesz miał jak założysz bloga, szary - komentator. Któż nie zna dzielnego marynarza!:p

  Witam:)
 • @dor
  Widzisz - i dlatego jest tak jak jest. W interesie Polski i demokracji - to chyba oczywiste.
 • @opal
  No to się zawiedziesz w kalkulacjach.
 • @Torin
  Witam
  Dziękuję Internauto Torin.

  Miłych snów
 • @Michaello
  "Zabierze" - błąd w myśleniu, za dużo bełkotu politologów, a bo to czyjeś? A poza tym nie przeczytałeś uważnie notki Łazarza - i jak tu dyskutować?

  "Być może", to były kiedyś takie perfumy (ładny zapach)
 • @all
  divide et impera
  simple
 • @giz
  Kandydaci wyłonieni w prawyborach (na nowym portaliku - już niedługo) wg. zasad demokratycznych muszą mieć serce po prawej stronie. Każdy kto się podpisze pod 3 punktami credo może startować. Wybrani się poobwąchują i jak będzie zgodność to zawiążą ruch, a jak zainteresowanie i wiele, wiele innych to pójdą (jeśli tak zdecydują) do wyborów. Stosownie do przekonań wyrychtują w oparciu o wiedzę program, by nie wchodzić za bardzo w drogę PiS-owi (czyli target to chyba wielkie miasta i młodzi ludzie - do ustalenia).
 • @Jerzy Wawro
  "Nie jestem w stanie sobie wyobrazić przyczyny dla której Jarosław Kaczyński założył blog u bezpłciowego Igora Janke."

  Pro Milito i zastygłe nazwiska,które od początku pojawiły sie i odżyły dzięki NE - może to jest przyczyna ?
 • @Zygmunt Korus
  Mylisz się - NE będzie rósł w siłę. A wiesz czemu, bo ludzie mają dość tylko samego pisania - chcą działać, a NE im to da. Da im też nadzieję na wyrwanie się z matni, w której tkwimy, a w której patriotyzm mylony jest z partyjnością.
 • @carcajou
  Przeczytalem i nie mam nic do dodania do tego co pisalem.
  Chcecie trafiac do kogos nie znajac adresu ani imienia i nazwiska, przeciez to zwyczajne gledzenie.
  Zabierze, zabierze juz wczesniej pisalem dlaczego, a politologow sluchac nie musze bo potrafie myslec.
  Smiech mnie ogarnia (albo raczej zal) jak ktos chce stworzyc cos przed samymi wyborami i zrobic wynik. Na jaki wy wynik liczycie zeby wspierac PiS 15 % ? Megalomania !
  Udajecie ze zyjecie w normalnym kraju gdzie rywalizacja partii prawicowych jest normalna i byc powinna ( o tym m.in. LL pisze), a tutaj jest kraj w ktorym zdrajcy musza zostac usunieci za wszelka cene. To zadna zabawa, smichy hichy, czy gierka dla kogos komu NE pozwolil im rozwinac skrzydla. Tak naprawde chodzi o wszelka pomoc dla PiSu w celu obrony resztek Polskosci, taki Game Over dla komunistow. Jesli nadal tego nie rozumiesz, to moge podejrzewac tylko o nieczyste intencje.
 • @carcajou
  Zreszta co moge dodac jak macie potrzebe zaistnienia na plakatach wyborczych startujcie. Nawolujcie. Szukajcie poparcia. Nic innego tutaj nie widac tylko potrzeba zaistnienia, a tej nikomu nie mozna odbierac.
  Demokracja, wolna wola.
 • @Michaello
  Ręce opadają.
 • Alaaarhm :)
  [img]http://top-10-list.org/wp-content/uploads/2009/05/das-boot-movie.gif[/img]
 • @carcajou
  muszę lecieć do roboty, więc króciutko:
  nie ta kolejność Honey, najpierw zwarcie szeregów i pełna mobilizacja, aby rozwalić ten pookrągłostołowy i antypaństwowy "system", a potem jak będzie realna demokracja i realny pluralizm, zakładamy kółka zainteresowań.
  Nie na odwrót.

  nara
 • se@wolf :)
  Dzień dobry!
  Bardzo lubimy Cię czytać (lubimy - razem z LEPSZĄ POŁOWĄ!)... Wyborów "pilnuję!" od lat, a NAJLEPIEJ
  na ul. Batorego w Warszawie :)

  Wczoraj cały drugi dzień "przesiedziałem na":

  * wielkiprojekt.sobieski.org.pl...

  Na części "INFRASTRUKTURA. Na czym rozpędzić rozwój Polski? Energetyka!" był Jarosław Kaczyński. Jeżeli będzie dziś i/ lub jutro ZAPYTAM: czy nie poczyta sobie dialogu nad "pomysłem ŁŁ?...".

  Uważam, że warto się dopytać "u źródła!" :)))

  Pozdrawiam -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • @berecik
  Magiel jest w tej dyskusji od dawna, ba powiem więcej sama notka jest już maglem.
  Ja stosuję od dawna zasadę: Nie zgadzam się z Twoimi poglądami ale do końca będę bronił Twojego prawa do ich głoszenia.
  A takie prawo odbieracie ŁŁ.
  Jeżeli Pan uważa, że komentarz jest na niskim poziomie to zapraszam do notki gdzie chyba jasno przedstawiłem swoje zdanie.
  Tam Pan może się odnieść do moich poglądów a nie do wyrywkowych komentarzy, które są wycinkowym odniesieniem do tekstu naszego szacownego autora.
  http://4wladza.nowyekran.pl/post/13051,strach-ulubiona-strategia
 • Akcja "Wisła"
  Z przerażeniem czytam kolejne komentarze i dyskusję. Moim zdaniem cel jest jeden : PIS musi wygrać wybory i najlepiej aby z wynikiem ponad 50 %. Marzenie. I to PIS powinien być "Wisłą" a cała reszta działań to muszą być strumyki zasilające główny nurt. Inaczej nie będzie na tyle silna aby zmyć wszelkie brudy po dotychczasowym nierządzie.
  Pozdrówka Seawolf ;-)
 • Seawolfie
  Odbierz, proszę, korespondencję na PW.
 • @zawsze.d.u.c.h
  ;-)))))))))))))))

  Obśmiałem się do łez. To niby ja? Kiedyś miałem brodę, ale zgoliłem ;-)

  Pozdrawiam serdecznie!
 • @Mariovan
  Nikt nie odbiera prawa do głoszenia poglądółw, to nikczemna manipulacja i populizm.

  Odbieram prawo do użycia całego NE i naszych twarzy do projektu, który uważam za szkodliwy.

  Projektu, o którym nikt nam nie mówił, gdy popieraliśmy powstanie NE.
 • @silverbo
  Zgadzam się w 100%
  pozdawiam!
 • @carcajou
  Ręce, to opadają, jak sie pomyśli, że ma szybciutko powstac Partia ( tfu, jaka tam partia, Ruch Społeczny, który wystawi liste wyborczą,), w której programie będą sie musiały pomieścić intronizacja Chrystusa Króla i aborcja, zero podatków i wódka z zakąską dla wszystkich. Nio i jeszcze zweryfikować kandydatów online , acha, zapomniałem, podpiszą, że mają serce po prawej stronie, to powinno wystarczyć.

  Ludzie, ludzie.... pora umierać.
 • @Seawolf
  Jest Pan jedną z bardzo niewielu osób, z którymi się ZAWSZE zgadzam!

  pozdrawiam serdecznie
 • @pinifarina
  Czemu nie mam obrazka? Nie mam pojęcia. Może za dużo ludzi zauwazało post i klikało. ;-)
 • Nieczyste zagranie NE
  Zastosowanie chwytu socjotechnicznego, tj. odgrodzenie tekstu ŁŁ od tekstu Seawolfa ośmioma innymi tekstami uważam za naganne.
 • @giz
  Dokładnie. To troche tak, jakby w koszarach Westerplatte grupa żołnierzy nawoływała, żeby nie słuchac rozkazów bo sa głupie, tylko raczej próbować zaapelowac do załogi "Schlwezwig Holstein", bo z wyliczeń znajomego różdżkarza wynika, że 15% walczy niechętnie.
 • @Zygmunt Korus
  Ja już od dawna sie tłumaczę na Niepoprawnych ;-)
 • @Seawolf
  To my wszyscy, czujnie myślący :)

  Pozdrawiam :)
 • @Wortigern
  A może jest odwrotnie? To PiS jest kolumną podchorążych, którzy wreszcie sa zorganizowani i maja szansę, a tu z tyłu grupa mądrzejszych robi wiec i nawołuje, żeby stworzyc nowa formację z części podchorążych i grupy carskich jegrów, z których 15% nie lubi Konstantego. Podobno.

  I nie chodzi o idee "odrzuconą i ośmieszoną", tylko o to, żeby to robic na własny rachunek, a nie wykorzystywać wspólne dobro. OK, wiem, ze prywatne, ale jednak my tez mamy byc współwłaścicielami, nie?
 • @kajka
  Kajko, nie zaglądam, bo sie zwyczajnie nie wyrabiam. Posty na BM sa agregowane automatycznie , chyba z Niepoprawnych.

  Wiem, ze publikuje na zbyt wielu portalach, ze szkoda dla obsługi bloga i dykusji.

  Poza tym, na BM czyta mnie niewiele osób, 100-150 w porywach.

  Pozdrawiam serdecznie!
 • @carcajou
  "Za PiS do niedawna dałbym się pociąć, ale otrzeźwiałem ... patriotyzm nie jest domeną jednej partii, nawet nie wiem jak zacnej, za którą PiS uważam."
  Tyle, że zasdy ordynacji i matematyka są bezwzględne.
 • @Torin
  Łechcesz moją próżność ;-))
 • @pinifarina
  czyli łączenie przez podział, wszystko przećwiczone wielokrotnie.
 • @Seawolf
  Tak mi przyszło do głowy.
  Gdyby tak dyskutowano w 1920 roku i analizowano przemyślenia Piłsudskiego, bo każdy ma buławę w kieszeni, to nie byłoby cudu nad Wisłą a do dziś byśmy byli kolejną republiką CCCPa.
 • @berecik
  "Nowy Ekranie, zastanów się czy to co uważaliście za ograniczenia w S24 nie jest jego zaletą ."

  No wiesz co, nie podejrzewałem cię o masochizm.
 • @antonioiwaldi
  ja też uważam za naganne - cóż....
 • @Łażący Łazarz
  Pozwolę sobie tylko skromnie zauważyć, że nie masz monopolu na, tak chętnie podkreślane "myślenie", ale nie ubliżaj mi proszę od lemingów, bo nie mnie w ten sposób kompromitujesz. I tyle.
 • @Seawolf
  "Ręce, to opadają, jak sie pomyśli ..."

  Gdybyś się dobrze zastanowił i ew. poczytał co napisałem u Łazarza to może byś tego nie pisał. Rusz głową Wilku.

  A poza tym ciesze się że zacząłeś zadawać pytania (nawet jeśli do siebie, nie bój, jak nic nie wymyślisz, to wkrótce przeczytasz) to pierwszy etap wychodzenia z choroby zwanej "myśleniem o dobru Polski w kategoriach partyjnych". Też tak miałem więc wiem, że może boleć.
 • @antonioiwaldi
  "Nieczyste zagranie NE"

  Po mojemu to naturalna cyrkulacja - nienaturalne by było gdyby były obok siebie, bo to by znaczyło że są poprzypinane.

  Ochłoń.
 • @Seawolf
  "Tyle, że zasdy ordynacji i matematyka są bezwzględne."

  Tyle że ja już jestem 20 lat po przejściach (zawsze wybieram mniejsze zło) i mam już tego po dziurki - chce wybierać wreszcie dobro (choćby małe), chcę też nadziei na lepsze jutro, a nie tego całego pieprzenia o tym co kto komu "zabiera" i powinnościach moralnego człowieka.

  Możesz to odebrać jako manifest młodopolski versus pozytywizm, a nie Rozbijacze versus Jedyni Sprawiedliwi.
 • @ewaryst fedorowicz
  Po raz 3-ci piszę - byłeś w Harendzie i słyszałeś, co mówiłem. Dostałeś nawet materiał i dalej mówisz, że cię podstępnie zwabiono i wykorzystano.
 • @berecik
  Dużo pytasz, mało czytasz (ze zrozumieniem). Beż obrazy.
 • @z lornetką...
  Ale ja sie często mylę, co zauważam poniewczasie, niestety. Obawiam sie, ze przy starcie NE tez wziąłem swoje nadzieje za rzeczywistość.
 • @carcajou
  to ciekawe, bo ja pragne gorszego jutra ;-)
 • No i proszę, ot wolność słowa :)
  Kilka godzin i po pytaniach nie ma śladu... wolność wolnością, ale linia partii musi być zachowana, z uwag do cenzury mogą podpowiedzieć: trzeba skasować kilka komentarzy więcej, bo robi się śmiesznie.

  Żeby wszystko było jasne, nie wyobrażam sobie większych niszczycieli Polski niż obecnie rozkradających nasz kraju polityków z PO (o PSL nie ma sensu nawet wspominać). Totalny brak idei, nakraść ile się da i uciec.
  Z dzisiejszej perspektywy SLD za Millera (nie sądziłem, że kiedykolwiek to powiem) można by uznać za patriotów.

  Jednak Panie i Panowie czas otworzyć oczy, to co dzieje się w PiSie nie napawa optymizmem na przyszłość. Partia wodzowska, PiS to JA, niszczenie nawet minimalnej opozycji w partii, lista grzechów jest bardzo długa. Sami sobie odpowiedzcie ile wartościowych osób musiało opuścić PiS (czy też zostało zesłanych do Brukseli - patrz np. Ziobro).
  To zniechęca.

  Seawolf gaworzy o procentach, ciekawe ile procent zostanie zmarnowanych przez PJN, a kto jak nie sam Kaczyński stworzył tą partyjkę tępiąc równo co bardziej aktywnie domagających się reform.

  Powiedzmy sobie szczerze przy tym rządzie, każdy kolejny tydzień przynosi kompromitacje... tyle, że przyjaciele z PiSu zwyczajnie nie potrafią tego wykorzystać.
  Brak jest spektakularnych akcji, brak jest walki, zresztą kto ma walczyć w PiS skoro co bardziej aktywni są w opozycji.
 • @Seawolf
  No to jest nas dwóch :) Będzie bardzo dobrze, choć wolałbym by było to szybciej. Jeśli Pan Opara jest czysty (a zakładam, że jest) nic nie powstrzyma NE.
 • @carcajou
  "Po raz 3-ci piszę..." twierdzisz,

  OK, to miłe, że jestem tak troskliwie monitorowany...ale coś się tak, przepraszam uczepił, faktu, że opisałem prawdziwie mechanizm który został zastosowany (jest zresztą prosty , jak konstrukcja cepa) :

  " obiecujemy blogowisko - robimy partie polityczną " (i odpuść/cie sobie to, przepraszam - ściemnianie, że jest różnica pomiędzy partią, a ruchem, skoro o "listę wyborczą" ostatecznie chodzi).

  i po raz pierwszy odpowiadam:

  1.Od Harendy, do odpalenia NE minęło DUZO CZASU

  2.W Harendzie było DUZO MNIEJ ludzi, niż zaczęło blogować na NE, zanęconych wolnym od cenzury blogowiskiem

  3. W materiałach była enigmatyczne "dzieło", a nie partia polityczna (gdybyście to wtedy powiedzieli, to byście sami na tych ławkach w Harendzie zostali)

  4. Nie rozumiem, dlaczego reagujesz tak naprawdę na moją odpowiedź, skierowaną pod tym postem do ŁŁ, który mnie (brzydko bardzo) do lemingów odsyła

  5. Daj sobie więc spokój, z moją skromną osobą, proszę - ja się zawodowo, jako reklamiarz, zajmuję nawijaniem makaronu na uszy publice - na fachowca trafiłeś.

  6. Miłego dnia (szczerze) ,

  EF
 • @carcajou 01:49
  wiesz kiedy sie zawiode, a raczej zawiedziemy .. wtedy, gdy padna jeszcze z kilku ust kolejne pomysly na "zagospodarowanie" tych co siedza od lat z boku.
  Nie mieszka w RP od prawie 30 lat i dlatego nie bawie sie w polityke, nie mam wiedzy Waszej o tych wszystkich zakulisowych zagrywkach po obu stronach sceny, ale w mojej ocenie glupota jest dzis, na kilka miesiecy przed wyborami, rozwalac cos, co zadzialalo rok temu.
  Pisze "glupota", bo zakladam, ze znaczna wiekszosc tu obecnych nie jest oddelegowana.
  Patrzac z dystansu kilometrow i lat widze jedno, a mianowicie, ze nie wyciagnieto zadych wnioskow z lekcji "z grubej kreski". Ilu Polakow tyle zdan. Nikt nie jest skory ustapic dla dobry sprawy, a do tego "spiochy" siedzace jeszcze w ukryciu.
  Nie bede dalej ciagna, bo to temat rzeka, a sa jeszcze doplywy.
  Powiem Ci jedno - w Polsce na demokracje nie na jeszcze miejsca. Polsce potrzebna jest kilkuletnia dyktytura poloczona ze szkoleniem i odwirowaniem tych wypranych za prylu i w okresie tzw. III RP mozgow. Ze nie wspomne o wypaleniu wszystkiego co zostalo nie zweryfkowane (esbecja, wojkowa tez, sadownictwo czy nauka), a czesc z tzw. dziennikarzy powinna miec zakaz uprawiania zawodu dokonca zycie.
  pozdrawiam
 • @opal
  I to jest słuszna koncepcja.
 • @carcajou
  w uzupelnieniu ..

  zapytalem LL, w jaki sposob chce zagospodarowac tych od lat nieobecnych przy urnach, ale bez uszczerbku dla PiS-u. Odpowiadal, ale ta kwestie pomijal.
  Wiec prosze zrob to Ty, a nie tylko ja chetnie to przeczytam.

  pozdrawiam
 • @Seawolf
  Sprawdź, proszę, prywatne wiadomości :).
 • @Torin
  Wiesz jaki masz problem? Uzależnienie.
  Od Kaczyńskiego - albo kochasz albo nienawidzisz, jak tatusia. Większość tak ma.
  A mnie JK zwisa jako osoba, on dla mnie jest po prostu jedynym skutecznym politykiem, którego swołocz nie zżarła i nie udupiła. Wszyscy inni odpadli albo zostali przekręceni na drugą stronę. Ja sama odpadłam już dawno. I dlatego go doceniam.
  Reszta to matematyka sejmowa i wyborcza, romantyzmem tu się nic nie załatwi, chyba że potrafisz wyprowadzić na spacer duży kurnik, jak na Węgrzech. Potrafisz??? :)
 • @ewaryst fedorowicz
  1. Dla ciebie ... ja cały czas zasuwam, Łazarz też

  2. Zaproszonych było 500, przybyło 50

  3. Nie było mowy o partii i nie jest - nadal nie rozumiesz o co chodził Łazarzowi. Odsyłam do mojego wpisu u Coryllusa i wypowiedzi Łazarza, który wyraźnie powiedział, że przegłosowani ludzie sami zadecydują co mają robić - portalik prawyborczy to tylko narzedzie konsolidacji ludzi aktywnych, którzy zrobią z faktem,że zostali wybrani co chcą - nic więcej

  4. Bo nie jestem adwokatem Łazarza lecz sprawy

  5. Po prostu staram się prostować to co piszesz,a w czym mam udział

  6. Nawzajem, będzie dobrze !
 • @opal
  "Polsce potrzebna jest kilkuletnia dyktytura poloczona ze szkoleniem i odwirowaniem tych wypranych za prylu i w okresie tzw. III RP mozgow"

  To by było najlepsze, ale ... nie demokratyczne i nikt na to nie pozwoli :)

  Na resztę już ci odpisałem wcześniej - nie podzielam.
 • @opal
  Napisałem o ty u Łazarza - to mój wkład intelektualny w powszechne w tym temacie bicie piany. Poza tym mam swój pomysł "wyborczy", ale ani mi się śni kłapać dziobem.
 • @eska
  "A mnie JK zwisa jako osoba"

  A mi przeciwnie.
 • @Seawolf
  "Ale ja się często mylę, co zauważam poniewczasie, niestety. Obawiam się, ze przy starcie NE tez wziąłem swoje nadzieje za rzeczywistość."

  I w tym też jesteśmy zgodni!
 • @Max
  Juz biegnę sprawdzić ;-)
 • @Seawolf
  //"Intrygi, dezintegracja środowisk niepodległościowych,.."//

  A jakim PIS jest środowiskiem niepodległościowym?

  1. Powiedzial, że PIS nie jest spadkobiercą JPII
  2. Narodowców nazywa szowinistami.
  3. Przytacza na swoim blogu jako autorytet żydowskiego ideologa futurystę.
  4. wpływał na papieża ws. wyboru Arcybiskupa, narodowca i patrioty polskiego.

  Co do ŁŁ mam podobne zastrzeżenia, przed NE jeszcze chciał założyć partię "kataryna Party". Zenada.
  To jest polski duch? To impotencja umysłowa i duchowa.

  Trzecia droga jest jednak potrzebna, oparta na katolickim i polskim duchu, tyle, że dotąd robili to durnie i agenci.
 • @carcajou
  "nic nie powstrzyma NE"
  Zależy, co masz na myśli. NE, jako unikalna platforme medialną, nosnik wolnej myśli, demaskowania kłamstw, koordynator akcji monitorowania wyborów- yes, yes, yes!

  NE- użyty ( i zużyty) do montowania kolejnej partyjki politycznej, sorry, Ruchu Społecznego, z konkurencyjną lista wyborczą- no, no, no!
 • @carcajou
  "A mnie JK zwisa jako osoba"

  "A mi przeciwnie."

  Miałam na myśli, że nie mam do niego stosunku osobistego, może dlatego, że go znam.
  Nie jest dla mnie wodzem, idolem, wzorem itd. Jest dla mnie politykiem, którego mądrość, doświadczenie i przyzwoitość - cenię najwyżej z tych, których mamy do wyboru. Mam do niego zaufanie jako do polityka.
  Tylko tyle i aż tyle.
 • @soter
  Osobiście cie wyp... łem ze swojego bloga, trollu. Obowiązkiem gospodarza jest sprzątanie śmieci.

  Ten tekst "chodzi" po necie chyba od 5 lat, kazdy, kto to g.. powiela, wyklucza sie z dyskusji.

  Nie wracaj tu, kmiocie.
 • @Seawolf
  NE z przyległościami: bo to unikalne miejsce dla narodzin NOWEJ POLSKI.
 • Eska
  "Wiesz jaki masz problem? Uzależnienie.
  Od Kaczyńskiego - albo kochasz albo nienawidzisz, jak tatusia. Większość tak ma.
  A mnie JK zwisa jako osoba, on dla mnie jest po prostu jedynym skutecznym politykiem, którego swołocz nie zżarła i nie udupiła. Wszyscy inni odpadli albo zostali przekręceni na drugą stronę. Ja sama odpadłam już dawno. I dlatego go doceniam.
  Reszta to matematyka sejmowa i wyborcza, romantyzmem tu się nic nie załatwi, chyba że potrafisz wyprowadzić na spacer duży kurnik, jak na Węgrzech. Potrafisz??? :)"

  Możliwe, że masz rację, łamię się z tym od wczoraj. Carcaj zdaje się, już się odkochał.
  Jak się dowiesz, że Cię ukochana robi na boku, to zaczynasz nienawidzieć..chyba, że jesteś alfonsem.
  Ja nie odpadłem, ani nie dopadłem, dlatego pewnie jestem mniej cyniczny - romantyczny. Pewne rzeczy mnie jeszcze gorszą. Czy to oznacza, że jestem niedojrzałym szczylem? Dopiero jak się naoglądam animalsów, do dorosnę?

  "Reszta to matematyka sejmowa i wyborcza, romantyzmem tu się nic nie załatwi, chyba że potrafisz wyprowadzić na spacer duży kurnik, jak na Węgrzech. Potrafisz??? :)"

  Właśnie to mnie nurtuje, jak duży wk..y kurnik, można wyprowadzić?
  Rozumiem, że jak ktoś go już wyprowadzi, to ma zaprowadzić do PIS?
  Czy wtedy też PIS trzaśnie drzwiami, bo w tym kurniku, na pewno będą agenci WSI i ogólnie to rozbijactwo!
  Siedzieć na grzędach i jak będą wybory kura grzebnie pazurkiem we właściwą kratkę i wraca na grzędę.
  Taka ferma łażąca po mieście, to nie jest nic pewnego, nigdy nie wiadomo co tym kurom strzeli do łba, jeszcze zaczną znosić jaja, a to odmiana mięsna przecie.

  Jak się chce mieć kurnik, to trzeba kupić paszę i mieć koguta, a tu się kurom sugeruje ascezę, mówi, że kogut to zwykła kura tylko z innym ogonem i zapowiada, że dach kurnika się zawali, kurom na łeb, bo taka jest matematyka.
  Zaiste, niektóre kury mogą tych wszystkich mądrości nie pojąć..
 • @Zolmar 05.05.2011 20:58:31
  Marek Jurek najpierw przegrał wszystko w wyniku podstępu i oszustwa, a potem rzucił PiS.
 • @berecik
  Ależ ja się nie obrażam, a pisze do ciebie tak jak cię czytam.
 • @interesariusz
  Mógłbyś to rozwinąć?
 • @Torin i Wszyscy
  Jak tu czytam to mam takie wrażenie, że podczas gdy my staramy się przekonać nawzajem się do własnych idei romantycznych lub innych, my tu przerzucamy się ambicjami, szlachetnymi celami itd. coraz bardziej się dzielimy w myśl zasady gdzie 2 Polaków tam 3 opinie wskutek czego przygotowujemy grunt pod kolejną naszą przegraną tymczasem oni bez żadnych idei, analizy przekonań, bez zahamowań, scementowani kultem kasy wygrywają.

  Co jest naszym celem? Odsunąć PO, SLD i PSL od władzy! Myślmy jak to zrobić a nie dyskutujmy czy PIS jest dobry i spełnia nasze marzenia na 70%, 99,5% czy 30%.

  Przykład? Czy Jezus był wzorem cnót? Był. A wszystkich zadowolił? Nie. Zawsze będą malkontenci.
 • @Niegdysiejszy
  -Łazarz od dawna mówi o teaparty i nie przypuszczasz chyba, że z tego zrezygnuje z powodu jakichśtam wyborów.- pomysł bombowy-TEAPARTY Z PRO MILITIO...

  Wilku - moja rada - spływajcie stąd - wszyscy zwolennicy PiS...im Was więcej, tym szybciej ta "esbecka" prowokacja padnie.
  pozdrawiam,a.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031