Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
151 postów 1178 komentarzy

Seawolf- Dziennik Pokładowy

Seawolf - Blog archiwalny, Tomasz "Seawolf" Mierzwiński zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 1 maja 2013 w Gdyni. [*] Dziennik Pokładowy Seawolfa, kapitana , oszołoma, jaskiniowgo antykomucha

Kotylion

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Miałem dzisiaj obśmiać Pana Prezydenta, oby żył wiecznie, za obnoszenie kotylionów w barwach Indonezji- zgodnie z zasadami heraldyki powinien być czerwony na zewnątrz, biały w środku, tak, jak biały jest Orzeł na czerwonym tle.

No, ale po pierwsze, ktoś przytomnie wyciągnął obraz Grottgiera z powstańcem z wyraźną kokardą w barwach również „nieprawidłowych”, a po drugie , Kancelaria po pierwszych, czerwono- białych kotylionach przytomnie dodała do „indonezyjskiego” kotylionu wielką białą kropę w środku, zatem , niech już będzie taki, poprawiony, biało- czerwono- biały, lepszy taki, niż żaden. Powstańcy nie mieli z tym problemu ( może się spieszyli na zbiórkę!), to i my nie będziemy mieli.

Ale wkleję zdjęcie prawdziwego Prezydenta z prawdziwym kotylionem:

A poważnie, bardzo mi się podoba ten zwyczaj w czasach, gdy raczej mamy się roztapiać w internacjonalistycznej magmie. Chciałem obśmiać Prezydenta, ale zamiast tego pochwalę. Dobrze, że zachęca do ich noszenia Pan Prezydent, oby żył wiecznie, bo pomyślmy, co by się działo, gdyby do takiej nacjonalistycznej demonstracji zachęcał Jarosław Kaczyński! Natychmiast mielibyśmy desant takich zawodowych wykrywaczy  wstecznictwa i faszyzmu, jak Bratkowski, Kuczyński i Bartoszewski, którzy ze wszystkich możliwych ekranów telewizyjnych, monitorów telewizji przemysłowych i monitoringu skrzyżowań zdemaskowali by te nacjonal-endeckie , faszystowskie symbole, a niechby kto jeszcze znicz, albo pochodnie zapalił, dopiero by się działo!

Bartoszewski ponownie zapowiedziałby emigrację, by umrzeć wraz z żoną w jakimkolwiek wolnym kraju,  jak to już kiedyś robił (zapowiadał, znaczy się , nie umierał). Niechby już i w Korei, czy Somalii! Ponoć podanie o azyl nie zostało rozpatrzone, bo technicznie, Somalia przestała istnieć, a lokalni piraci mieli inne sprawy na głowie, bo akurat była pełnia księżyca, w czasie której lepiej widac zaciemnione statki płynące Zatoka Adeńską. A i z czytaniem czasem u nich kiepsko.

Bratkowski wskazałby na podobieństwo do znaczków NSDAP noszonych przez nazistów w tym samym miejscu, w lewej klapie ( tu pokaże zdjęcia archiwalne Bormanna i Streichera, istotnie, w lewej klapie!) nawet kolory podobne, na razie pisowscy hipokryci nie mieli odwagi umieścic czarnej swastyki, ale przecież nie ma wątpliwości, że to zrobią, jeśli się ich nie zatrzyma, najlepszy dowód, że Jarosław powiedział „Polsko , obudź się!” No, nie jest to dowód???? No!!??

Kuczynski powiedziałby, że taki faszystowski kotylion on akurat odczytuje, jako brutalny nacisk na jego emigrację, bo jemu akurat wszystko się kojarzy z brutalnym naciskiem na jego emigrację.

A Blumsztajn po prostu na widok kotylionu wyciągnąłby gwizdek z listopadowych zapasów ( dwa wagony ponoć zostały!) i zaczął gwizdać.

No, ale, nie dość na tym, Pan Prezydent przy okazji pobytu w Rzymie kontynuował swoją ukrytą vendettę, pamiętamy, jak przetrzymał Sarkozy’ego na deszczu bez parasola ( zemsta za Dziwna Wojnę z 39), czy usiadł przed P. Merkel ( zemsta za zbombardowanie Wielunia i za Palmiry). Dzisiaj przyszła kolej na Papieża , w odwecie za cierpienia cesarza Henryka IV czekającego przed bramą w Canossie ( Canosie, zdaniem Pana Prezydenta) nasz dzielny Pan Prezydent przetrzymał go w oczekiwaniu na swą wizytę prawie pół godziny, pionierskie osiągnięcie zanotowane z podziwem w annałach papieskich. Ponoć zresztą jedną z przyczyn spóźnienia było usuwanie przez Pana Prezydenta i jego świtę licznych krzyży, które zauważyli na Placu Św. Piotra w miejscach to tego nieprzeznaczonych. Porządek musi być, co Herr Ratzinger powinien łatwo zrozumieć!

 

http://seawolf.nowyekran.net/

http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/

http://niezalezna.pl/users/seawolf/

http://seawolf.salon24.pl/

 

KOMENTARZE

 • @Seawolf
  Wilku! To nie za cesarza Henryka! To za margrabiego Odona (czy też Hodona).
  Pozdrawiam.
  PS. Kotyliony? No, nie wiem? Tym bardziej, że wczorej promował je personel TVN!
 • Satyra na 5 :) Kotyliony w barwach nienarodowych
  Cóż tu komentować, warto było przeczytać, zajrzeć. Niech do kotylionów założą jeszcze masońskie fartuszki czerwone, bo przecież bul ma jakieś ponadnarodowe umocowanie "euroatlantyckie", czyż nie? Żeby tylko to... ech.

  A teraz paradna parada z góralami, orkiestrami, a bez historycznych formacji, bez kawalerii, armat, w tym koniecznie dokładnie z epoki III Maja 1791. To było żenujące ODPUSTOWE przedstawienie z disco polo, śpiewacy kiczowaci że aż mdliło. Nie licowało to z powagą uroczystości. Cyrk z tańczącymi orkiestrami niech sobie zamówi na imieniny do ogrodu na grilla!

  Przemowa bula to osobna kategoria, ale cóż mógł powiedzieć? Boi się nas Konfederatów Barskich jak wtedy królik Staś, którego porwano, a którego niestety nie ubito jak psa choć na to zasługiwał. To mogło uratować Polskę, szlachta obudziłaby się, nowa elekcja, kto wie co by było. Targowiczanie byli dzisiaj mistrzami ceremonii. Niestety mnie na satyrę nie stać. Może zainscenizujemy historyczne wieszanie kukieł jako żarcik satyryczny pod tytułem "ocena nierządu PO (od Mazowieckiego, od UD, KLD, UW) w latach 1989-2011"?
 • @orlandofurioso
  Za Hodona to , Ppiezowi ,jako Niemcowi sie należało, ale pod Canossą to był Henryk ;-)
 • Witam Siłólfa ( wersja prezydęcka)!
  Niech sobie przypinają i noszą te swoje kotyliony. Ja mam Krzyżyk Smoleński i Guzik Katyński.
  Stopy wody pod kilem!
 • @kingtiger
  Ja też, kingtajgerze!
 • @Marek Kajdas
  Nie słuchałem, bałem się, że ciśnienie mi skoczy!
 • @Seawolf
  Ty to jesteś very sophisticated! Dopiero teraz przejrzałem na oczy! Znaczy, członek kadry zarządzającej nowej UE mści się za odmowę inwestytury szefowi dawnej UE czyli ŚWIĘTEGO CESARSTWA RZYMSKIEGO NARODU NIEMIECKIEGO! Ho, ho,ho!!! ;-))).
 • @Seawolf
  http://m.nowyekran.pl/f4009bb7021aa0ecf62bf5672a0c11ea,14,0.jpg
 • :)
  jakże potężny jest nasz prezydent wszytkimi trzęsie no prawie bo do dimitrija się nie spóżnił ale za to pokaże obamie trzy godziny na klęczkach go przetrzyma bul bul komoruski tfu morowski;)
 • @Seawolf
  Specjalnie dla Ciebie i innych - tak wygląda prawdziwy Prezydent i prawdziwy kotylion
  pozdrawiam
 • @raven59
  A, no własnie!
 • @Seawolf
  Zapraszam do siebie - coś na kształt kontynuacji tematu:))
 • @raven59
  Oryginał jest lepszy od podróbki...
  Dzięki za zdjęcie Prezydenta.
 • @Seawolf, @Kindow
  Zawsze do usług!
 • @orlandofurioso
  Może jednak przeceniam pan prezydenta?
 • @raven59
  Wkleiłem do tekstu, dzięki!
 • @Seawolf
  Jestem zaszczycony, ze mogłem być "współredaktorem" Twojego wpisu ;)
 • Wilku
  Nie oglądam tv.
  Siedzę na naszych stronach.
  Słuchałem dzisiaj Jana Kaczmarka i pomyślałem wielokrotnie o Panie,o Panie....
  Kłaniam się.
  Dziękuję.
 • Wszystko pięknie, ale...
  Wykreowane autorytety straszą, że wraży Jarosław zamierza zbudować ustrój totalitarny. Dziwne, że ostrzegacze wybrali sobie za straszak akurat faszyzm. A nie np. komunizm.
  No, dobrze. Przecież żartowałem. Gdy prześledzi się kariery większości z nich, to już wcale nie jest dziwne.

  Ale mam coś, co powinno przygwoździć tych rzekomych obrońców demokracji, a posłużę się przewrotnie ich(!) argumentacją.
  To przecież ONI chcą zachowania III(sic!) ( słownie: Trzeciej) Rze... Rzeczpospolitej, a Jarosław chce Czwartej! Komu więc bliżej?!

  Hej Kapitanie
 • Flaga jeszcze rozprowadzana przez Tuska
  też jakby Polska. Flaga do kursora myszy.
 • może to
  kabotylion a nie kotylion?
 • @Subaru
  Świetne! :-)))!
 • To co ma na klapie
  śp. Prezydent Kaczyński to nie kotylion (bo on służy tylko do tańca), ale rozetka
 • @Andronicus
  Masz rację, ja nie jestem w tym zbyt biegły - fakt, że kotylion to do tańca.
  Charakterystyczne wczoraj , na Pl. Zamkowym, było to że p.Rezydent i jego "świta" mieli kotyliony a wojsko i kapłani biało-czerwone kokardy. Ot co tradycja to tradycja...
 • @Andronicus&raven 59
  Precyzyjne spostrzeżenie! Śp. Kaczyński miał rozetkę, a Komorowski nosi kotylion! Do tańca!
  Pozdrawiam Panów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031